×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Ēģiptē atrod Romas impērijas laika kuģi

Foto: Stīvens E. Saidbotams, Berenīkes projektsFoto: Stīvens E. Saidbotams, Berenīkes projekts

Izrakumos Berenīkē, nelielā pilsētiņā Ēģiptes dienvidos, 3. gadsimtā pirms mūsu ēras dibinātas ostas vietā atrasts Romas impērijas laika kuģis, vēsta portāls archaeology.org.

Varšavas universitātes pētniece Ivonna Ziha un Delavaras universitātes arheoloģijas profesors Stīves Saidbotoms uzskata, ka kuģis savulaik ticis izjaukts un novietots glabātuvē. “Šī ir pirmā reize, kad mums ir iespēja noskaidrot patieso Sarkanās jūras kuģa izmēru un konstrukciju, jo neviens cits šī perioda kuģis nav saglabājies,” Ziha sacījusi Polijas izdevumam “Science & Scholarship”.

Netālu no ostas zinātnieki atraduši plašus mazu dzīvnieku apbedījumus – tie zemē guldīti bojātos māla traukos vai pārklāti ar māla lauskām. Lielākā dala no atrastajiem 60 dzīvniekiem ir kaķi, taču atrasti arī daži suņi, divi mērkaķi, viens no tiem ar metāla apkakli, un babuīns.

Arheoloģe Marta Osipinska izteikusi versiju, ka dzīvnieki vai nu miruši no kādas sērgas, ko saķēruši ceļojuma sākumā, vai arī izmantoti rituālos, kuru mērķis bija nodrošināt veiksmīgu braucienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+