×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Ēģiptē atzīmē revolūcijas gadskārtu

Tūkstošiem ēģiptiešu vakar pulcējās Brīvības laukumā Kairā, atzīmējot pirmo gadadienu, kopš valsti pāršalca protesti pret gadu desmitiem valdījušo režīmu.

 

Ēģiptiešu vidū gan nav vienprātības, vai ir pamats svinībām. Daudzi uzskata, ka trešdienas mītiņš ir otrais aicinājums uz pārmaiņām. Arī fakts, ka Brīvības laukumā sanākušajiem rokās ir plakāti ar ļoti atšķirīgiem vēstījumiem, apliecina, ka Ēģiptē nav vienota viedokļa par šīs dienas simbolisko nozīmi. Ietekmīgā Musulmaņu brālība, kuras izveidotā partija parlamenta apakšpalātas vēlēšanās ieguva visvairāk balsu, uzskata, ka ir pamats svinībām, atzīmējot protestu sākuma gadadienu. Taču citi, tostarp arī demokrātijas atbalstītāji, atzīst, ka uz Brīvības laukumu devušies cerībā atjaunot nepabeigto revolūciju un pieprasīt militārās huntas atkāpšanos.

“Pirmās gadadienas svinības,” vēsta kāds milzīgs laukumā novietots plakāts. Kādā citā savukārt teikts: “Nost ar militāro varu!”

Savulaik 25. janvāris Ēģiptē bija Policijas diena, taču valstī valdošā Bruņoto spēku augstākā padome šo dienu pasludinājusi par Revolūcijas dienu. Visā valstī notika vērienīgas svinības, uguņošana un gaisa šovi. Tikmēr drošības spēki pauduši gatavību novērst “jebkuru mēģinājumu sabotēt” svinību norisi. Iekšlietu ministrija gan sola, ka protestētāju pulcēšanās vietās policijas nebūs.

Plašie protesti pret gadu desmitiem valdījušā prezidenta Hosni Mubaraka režīmu Ēģiptē sākās 2011. gada 25. janvārī, un tajos dzīvību zaudēja vairāk nekā 800 cilvēku. 11. februārī Mubaraks atkāpās no amata un varas grožus nodeva armijas rokās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+