×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Ēģipte: Nekas neliecina, ka lidmašīnu notrieca teroristi (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ēģipte pabeigusi sākotnējo izmeklēšanu par 31.oktobrī notikušo Krievijas lidmašīnas katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 cilvēki, un secinājusi, ka pagaidām nevar atbalstīt Maskavas viedokli par teroraktu, pirmdien paziņojusi Civilās aviācijas ministrija.

“Tehniskā izmeklēšanas komiteja līdz šim nav atradusi neko, kas liecinātu par nelegālu iejaukšanos vai teroristu rīcību,” pavēstīja ministrija.

Krievijas aviolaineris “Airbus A321” nogāzās īsi pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā. Krievija uzskata, ka lidmašīnā, domājams, atradās bumba, tādēļ lidaparāts uzsprāga un nogāzās.

Atbildību pat notikušo uzņēmās teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Krievija pēc lidmašīnas katastrofas apturēja visus Krievijas aviokompāniju reisus uz un no Ēģiptes. Arī Lielbritānija ir apturējusi lidojumus uz un no Šarm eš Šeihas.

Ēģiptes Civilās aviācijas ministrija paziņoja, ka tehniskās izmeklēšanas komiteja darbu turpinās.

Atbildot uz Ēģiptes paziņojumu, Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs sacīja, ka var tikai atkārtot Krievijas ekspertu un īpašo spēku secinājumus, kas liecina par teroraktu.

Krievijas prezidents 17.novembrī paziņoja, ka izmeklētāji atraduši pierādījumus par bumbu lidmašīnā, un solīja saukt pie atbildības vainīgos.

“Mēs meklēsim viņus visur, kur viņi varētu būt. Mēs viņus atradīsim jebkurā pasaules malā un sodīsim,” sacīja Putins.

Tai pašā dienā Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadītājs Aleksandrs Bortņikovs paziņoja, ka lidmašīnas katastrofu izraisījusi bumba, kuras spēks bijis līdzvērtīgs vienam kilogramam trinitrotoluola (TNT).

Bortņikovs pauda pārliecību, ka katastrofu izraisīja teroristu uzbrukums.

Viņš sacīja, ka lidmašīnā bijušo priekšmetu, tostarp pasažieru personisko mantu, bagāžas un lidmašīnas datu izpēte liecinājusi par ārvalstīs ražotu sprāgstvielu klātbūtni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekļūstiet smieklīgi! Padomājiet, kā var uzsprāgt tehniskā kārtībā esoša lidmašīna dažas minūtes pēc pacelšanās? Šis incidents nodara ļoti lielus zaudējumus Ēģiptes tūrisma industrijai un šādā kontekstā arī jāvērtē viņu secinājumi lidmašīnas katastrofas lietā. Jo bojā gājušos jau vairs neatdzīvināsi, bet ekonomiskie apsvērumi paliek un ir aktuāli valstij joprojām.

Draugiem Facebook Twitter Google+