Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Ēģipte no A līdz Z: pēc renovācijas atvērts Turīnas Ēģiptes muzejs

Foto: AFPFoto: AFP

Aprīļa sākumā pēc vērienīgiem pārveides darbiem piecu gadu garumā un 50 miljonu eiro vērtībā atklāts Turīnas Ēģiptes muzejs, raksta portāls Phys.org.

Turīnas Ēģiptes muzejs ir otrā nozīmīgākā eģiptoloģijas artefaktu glabātuve aiz Kairas muzeja, taču Greko uzskata, ka tā nozīme pēdējos gados pabalējusi un bijis nepieciešams atgūt agrāko ietekmi. “Pārāk ilgi mēs neesam bijuši klātesoši. Pārāk ilgi galvenais uzsvars ticis likts uz muzeja ēku renovāciju,” norāda jaunais direktors Kristians Greko.

1824. gadā dibinātais muzejs piepildīts ar Savojas karaļu apmaksātajos izrakumos iegūtām senlietām – te glabājas viena no pasaules nozīmīgākajām papirusa kolekcijām, nepārspējama Ramzesa II skulptūra un daudz citu vērtīgu artefaktu. Taču tikpat vērtīgi ir arī priekšmeti, kas ļauj izprast seno ēģiptiešu ikdienas dzīvi, apbedīšanas rituālus, reliģijas iezīmes, arheoloģiju un filosofiju.

Renovācijas rezultātā gandrīz dubultojusies ekspozīciju telpa, ļaujot izņemt no krātuves daudzus dienasgaismu sen neredzējušus priekšmetus, modernizējot un padarot pilnīgāku pastāvīgo ekspozīciju.

Patiesi faraonisku apmēru pārveides rezultātā arheoloģiskajā kontekstā ievietoti 6500 objekti, padarot muzeja pastāvīgo ekspozīciju par īstu eģiptoloģijas ABC.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+