Pasaulē

Ēģiptē par saistību ar ģenerālprokurora slepkavību nāvessods piespriests 31 cilvēkam 16

Foto – Reuters/LETA

Tiesa Ēģiptē sestdien piesprieda nāvessodu 31 cilvēkam saistībā ar bijušā valsts ģenerālprokurora slepkavību pirms nepilniem diviem gadiem.

Nāvessods ir sākotnējais spriedums. Ēģiptes likumi noteic, ka par to vēl jāsaņem nesaistošs valsts augstākās islāma garīgā līdera muftija vērtējums.

Spriedumu nolasīja Kairas krimināltiesa lietā, kurā ir 67 apsūdzētie. 16 no tiem tika tiesāti aizmuguriski.

Galīgā sprieduma pasludināšana gaidāma 22.jūlijā.

Apsūdzības izvirzītas arī par sprāgstvielu glabāšanu un sazvērestību ar palestīniešu islāmistu grupējumu “Hamas”, aizliegto kustību “Musulmaņu brālība” ar mērķi īstenot uzbrukumus Ēģiptē.

2015.gada 29.jūnijā automobilī ievietota spridzekļa eksplozijā Kairā netālu no savas dzīvesvietas tika nogalināts Ēģiptes ģenerālprokurors Hišams Barakats. Tas notika islāma ekstrēmistu vardarbības uzplūdu laikā, un Barakats kļuva par vienu no augstākajām amatpersonām, kas zaudēja dzīvību uzbrukumu vilnī.

Simtiem Ēģiptes karavīru un policistu ir nogalināti džihādistu uzbrukumos pēc tam, kad armija 2013.gadā gāza valsts prezidentu islāmistu Mohammedu Mursi.

Pērn Ēģiptes amatpersonas paziņoja, ka “Musulmaņu brālības” biedri ir iesaistīti Barakata slepkavībā, sadarbojoties ar “Hamas”.

Ēģiptes plašsaziņas līdzekļi vairākkārt apsūdzējuši “Hamas” par iesaisti uzbrukumos Ēģiptē, tostarp Sīnāja pussalā, kas robežojas ar “Hamas” pārvaldīto Gazas joslu. “Hamas” gan tādas apsūdzības ir noliedzis.

Pagājušajā mēnesī “Hamas” publiskoja jaunu politikas hartu, kurā distancējas no “Musulmaņu brālības”, kas ir mēģinājums uzlabot attiecības ar Ēģipti.

Desmitiem “Musulmaņu brālības” līderu un sekotāju kopš Mursi gāšanas ir saņēmuši bargus sodus par dažādiem noziegumiem. Mursi ir šīs kustības pārstāvis.

LA.lv