×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

Ēģiptē saglabājas terorisma draudi

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ēģiptē saglabājas terorisma draudi, savā mājaslapā norāda Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM), aicinot ceļotājus izvērtēt ceļojuma uz kurortpilsētu Šarm eš Šeihu neatliekamību.

Vienlaikus ĀM apstiprina, ka stabila drošības situācija saglabājas Sarkanās jūras kūrortos Šarm eš Šeihā, Tabā, Nuveibā un Dahabā, uz ceļiem, kas savieno šos kūrortus, kā arī uz ceļiem, kas savieno kūrortus un lidostu Tabā un Šarm eš Šeihā. Stabila drošības situācija saglabājas arī Hurgadā, Aleksandrijā, kā arī tūrisma objektos Augšēģiptē – Luksorā, Asuānā, Nīlas kruīzos.

Latvijas vēstniecība Ēģiptē iesaka ierobežot ceļojumus pārējā Ēģiptes teritorijā un aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā.

Vēstniecība stingri iesaka atteikties no ceļojumiem teritorijās uz rietumiem no Nīlas ielejas, tai skaitā Rietumu, Baltajā un Melnajā tuksnešos, kā arī teritorijās, kas atrodas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu, izņemot tūristu kūrortus Luksorā, Kinā, Asuānā, Abu Simbelā un Valdnieku ielejā. Tāpat tiek stingri ieteikts atteikties no ceļojumiem uz Sīnāja pussalas ziemeļu daļu sakarā ar teroristu noziedzīgām darbībām un pastāvīgiem uzbrukumiem Ēģiptes tiesībsargājošām struktūrām.

Kā norādīts ministrijas paziņojumā, Latvijas vēstniecība Ēģiptē stingri iesaka plānot ceļojumu, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, un sekot to ieteikumiem, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām. “Ēģiptes tūrisma uzņēmumi ir labi informēti par drošības situāciju un jums ieteiks drošus tūrisma maršrutus,” norāda ministrija.

Ministrija atgādina, ka politiskās un ekonomiskās situācijas stabilitāte Ēģiptē ir mainīga. Visā Ēģiptes teritorijā var notikt demonstrācijas. Galvenokārt akcijas notiek piektdienās pēc lielās lūgšanas. Ņemot vērā sabiedrības polarizāciju islāma piekritējos un sekulāristos, pastāvīgi saglabājoties drauds demonstrāciju pāraugšanai vardarbīgos protestos.

Latvijas vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas valstspiederīgos nekavējoties pamest vietas, kurās vērojama cilvēku pulcēšanās. Starptautiski notikumi nereti izsauc arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām. Kā atgādina ministrija, šovasar pie Itālijas konsulāta Kairā notika terora akts.

Tāpat ir pieaudzis ziņojumu skaits par dzimumu vardarbību, tai skaitā, verbālu pret sievietēm – gan ēģiptietēm, gan ārzemniecēm.

Nepieciešamības gadījumā Latvijas valstspiederīgie var sazināties ar vēstniecību Kairā pa diennakts tālruni ārkārtas situācijām – +201000939919, +201006034488 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26337711 vai e-pastu “palidziba@mfa.gov.lv”.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Kā ziņots, pirms nedēļas 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.

Ņemot vērā aizdomas, ka aviokatastrofa varētu būt saistīta ar terora aktu, līdzīgi kā citu valstu aviokompānijas, arī “airBaltic” atcēla lidojumus uz Šarm eš Šeihu.

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs iepriekš informēja, ka aģentūra saglabājusi spēkā aizliegumu lidojumiem uz Ēģiptes kūrortu Šarm eš Šeihu un patlaban nav iespējams prognozēt, kad tie tiks atļauti.

Vienlaikus tika atļauts nosūtīt uz Ēģipti divas lidmašīnas, lai nogādātu Latvijā kūrortā esošos tūristus.

Kā informēja “airBaltic”, jauni tūristi uz Šarm eš Šeihu netiks nogādāti.

Kā skaidroja lidostā “Rīga”, saskaņā ar ziemas lidojumu sarakstu reisus uz Šarm eš Šeihu veic divas aviokompānijas – “airBaltic” un čarterkompānija “Air Cairo” sadarbībā ar tūroperatoru “GoAdventure”. Uz Hurgadu čarterlidojumus veic iepriekš minētā “Air Cairo”.

Lidojumi uz citu Ēģiptes kūrortu – Hurgadu – nav aizliegti.

Pasažieriem ir jāvēršas kompānijās, kurās tie ir iegādājušies lidmašīnas biļetes, un jāseko līdzi informācijai aviokompānijas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+