×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2013
Drukāt

Ēģiptē tūkstoši protestētāju pieprasa prezidenta atkāpšanos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ēģiptē daudzi tūkstoši cilvēku prezidenta Mohameda Mursi valdīšanas pirmajā gadadienā svētdien, 30.jūnijā, piedalījās protesta akcijās, pieprasot viņa atkāpšanos un jaunu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu.

Galvaspilsētā Kairā vairāki gājieni devās no Tahrira laukuma uz Heliopoles rajonu, kur atrodas prezidenta pils, demonstrantiem skandējot: “Ej prom!”

Protesti pret Mursi notika arī valsts otrajā lielākajā pilsētā Aleksandrijā pie Vidusjūras, Nīlas deltas pilsētās Mansurā, Menufā, Tantā, Mahallā un Zagazigā, kas ir prezidenta dzimtā pilsēta, kā arī Suecas kanāla pilsētās Suecā un Portsaīdā.

Kairas Tahrira laukumā desmitiem tūkstoši cilvēku vicināja sarkanas kartītes un valsts karogus.

Pērn prezidenta vēlēšanās par Mursi, kurš bija islāmistu grupējuma “Musulmaņu brālība” politiskā spārna Brīvības un taisnīguma partijas kandidāts, nobalsoja 13,2 miljoni cilvēku jeb 51,7% vēlēšanās nobalsojušo.

Daudzi no 83 miljoniem Ēģiptes iedzīvotāju uzskata, ka Mursi nav izpildījis viņu gaidas par valsts sakārtošanu pēc tam, kad 2011.gadā tautas nemieros tika gāzts ilggadējais valsts vadītājs Hosni Mubaraks.

Opozīcijas aktīvistu organizācija “Tamarod” (“Sacelšanās”) sestdien paziņoja, ka ir savākusi 22 miljonus parakstu petīcijai, kurā pieprasīta Mursi atkāpšanās.

Ēģiptē jau vairākas dienas turpinās demonstrācijas Mursi atbalstam un pret viņu. Sadursmēs starp prezidenta pretiniekiem un atbalstītājiem gājuši bojā vairāki cilvēki, tostarp ASV pilsonis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+