Uncategorized

Ēģiptē tūkstošiem islāmistu pauž atbalstu džihādam pret Sīrijas režīmu 0

Foto-LETA/AFP

Ēģiptē tūkstošiem islāmistu piektdien, 14.jūnijā, demonstrācijā Kairā pauduši atbalstu sunnītu musulmaņu līderu aicinājumiem sākt svēto karu pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu. Demonstrācija notika pie mošejas, kurā ticīgie tika aicināti uz “džihādu Sīrijā Allāha vārdā”.

Ceturtdien ietekmīgi sunnītu garīdznieki no vairākām arābu valstīm aicināja sunnītus cīnīties pret Damaskas režīmu, sūtot Sīrijas nemierniekiem naudu un ieročus un sniedzot visu nepieciešamo palīdzību, lai “glābtu Sīrijas tautu no šī sektantiskā režīma”.

Sunnītu garīdznieki pauda pārliecību, ka Irānas un Libānas šiītu kustības “Hizbollah” un viņu Sīrijas sabiedroto “brēcošā agresija” ir kara pieteikums islāmam un musulmaņiem.

Sīrijas konflikts ilgst jau vairāk nekā divus gadus, un tajā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 93 000 cilvēku, arī vismaz 6500 bērnu, liecina jaunākie dati, kurus ceturtdien atklātībai nodevis ANO cilvēktiesību birojs.

Sīrijas prezidenta Asada atbalstītāji galvenokārt pieder pie šiītu islāma alavītu sektas, bet nemiernieki pārsvarā ir sunnītu musulmaņi.

Asada pusē Sīrijā pret nemierniekiem cīnās arī “Hizbollah” kaujinieki.

LA.lv