Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Ēģiptē uzieta sena pilsēta

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Ilustratīvs attēls

Arheologi Ēģiptes dienviddaļā nesen uzgājuši līdz šim nezināmu pilsētu un kapenes, kas datējamas ar 5300.gadu pirms mūsu ēras, trešdien pavēstīja Ēģiptes Senatnes pieminekļu ministrija.

Pilsēta, kurā, kā šķiet, mitinājušās augsta ranga amatpersonas un kapeņu būvētāji, uzieta aptuveni 400 metru attālumā no Seta I tempļa Abīdas senpilsētā, Ēģiptes dienvidos, apliecināja senatnes pieminekļu ministrs Mahmuds Afifi.

Pēc visa spriežot, tā datējama ar 5316.gadu pirms mūsu ēras. Arheologi atraduši būdas, keramiku un akmens instrumentus, sacīja ministrs.

Viņi uzgājuši arī 15 lielus kapus, turklāt daži no tiem ir pat lielāki nekā Abīdas monarhu kapi, kas varētu nozīmēt, ka tajos apglabātas nozīmīgas personas.

“Šis atklājums var izcelt gaismā daudz informācijas par Abīdas vēsturi,” norādīja ministrs.
Abīda, kuru dibinājuši pirmsdinastiju valdnieki, ir slavena ar saviem tempļiem, piemēram, Seta I templi, un kapenēm.

Ēģiptē ir daudz senatnes pieminekļu, kas tapuši faraonu laikos, tomēr nemieru, valsts apvērsuma un tam sekojošo nežēlīgo represiju dēļ tūristu skaits tur ievērojami sarucis.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+