×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Ēģiptes augļi ienācās Austrijā

Foto-LETAFoto-LETA

Puišiem panākumi atnākuši ātri, taču to pamatā ir ziemā ieguldītais darbs, uzskata pludmales volejbola treneris Andris Šmēdiņš.


 

Šmēdiņš seniors ir gandarīts par savu dēlu Jāni un Aleksandru Samoilovu, kuri pludmales volejbola pārī apvienojās pērnruden. Nupat šis duets no Eiropas čempionāta Austrijā pārveda sudraba medaļas, kas Latvijas pludmales volejbolam ir spožākais cēlmetāls lielajās sacensībās, un kļuva par pasaules ranga līderiem. Vakar viņiem sākās nākamais pārbaudījums – “Grand Slam” turnīrs Berlīnē, kura pirmajā kārtā Samoilovs un Šmēdiņš ar 2:1 (20:22, 23:21, 15:7) uzvarēja Džonu Majeru un Bredliju Kīnenu no ASV.

“Ziemā divus mēnešus kārtīgi patrenējāmies Ēģiptē, un tas dod augļus. Tur bija patiešām īsta nometne, jo mājās jau var trenēties, bet laiku aizņem arī visādas blakus lietas,” skaidro Andris Šmēdiņš, piebilstot, ka sezona izvērtusies labāka, nekā gaidīts. Iepriecinot stabilitāte.

Dueta otrs treneris ir Genādijs Samoilovs, Aleksandra tēvs. Viņš domā, ka dēls mazliet pārdedzis Eiropas čempionāta fināla mačā – tik ļoti gribējis uzvarēt, parādīt savu varēšanu, ka pieļāvis netipiski daudz kļūdu. Bet spāņi arī labāk nospēlējuši, jo vairāk apraduši ar karstumu, un uzvaru bija pelnījuši. Genādijs Samoilovs ar humora piedevu atzīst, ka tas pat labi:

“Ja būtu zelts, puiši varētu teikt, ka treneri vairs nav vajadzīgi. Bet tagad skaidrs – arī turpmāk kārtīgi jāstrādā.” Dēli neiebilst – izdarīs vēl vairāk, lai nākamgad būtu zelts.

Jautāts, vai audzēkņiem pieprasīta dzelžaina disciplīna vai tomēr tiek ļauts arī panākumus nosvinēt, Andris atzīst, ka tam nemaz neesot laika, jo turnīri ir gandrīz katru nedēļu. Genādijs piebilst, ka cietuma režīms nemaz neesot nepieciešams: “Man visu mūžu laimējies strādāt ar cilvēkiem, kuriem sports ir galvenais dzīvē. Tāds bija arī Mārtiņš Pļaviņš. Nevienam neko nevajag aizliegt – ja gribi iedzert aliņu, lūdzu. Ar šiem puišiem viss ir kārtībā. Reizēm domāju un nesaprotu, kā var uzvarēt, piemēram, holandiešus – Kristiānam Vārenhorstam augums 2,12 metri, pleci divreiz platāki nekā mūsējiem. Taču uz laukuma – 2:0 mūsu labā.”

Nogurdinošais turnīru kalendārs volejbolistu spēka rezerves pamatīgi iztukšojis. “Labi, ka pēc spēlēm Berlīnē ir brīva nedēļa. Paskatīsimies, kā sekmēsies atjaunošanās. Tiesa, pašu mājās būs tradicionālais turnīrs “King of the Beach”.” Duets, iespējams, elpu atvilks septembrī, kad “Grand Slam” tūrē būs pauze, bet zemākās kategorijas “Open” turnīri notiks patālu – Indijā un Ugandā. “Grand Slam” kalendārā, neskaitot Berlīni, vēl paredzēti trīs posmi, un puišu mērķis ir noturēties pasaules ranga līderos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+