Uncategorized

Ēģiptes iekšlietu ministrs izdzīvo slepkavības mēģinājumā 0

LETA/AFP

Kairā ceturtdien noticis uzbrukums Ēģiptes iekšlietu ministra Muhameda Ibrahima kortežam, bet ministrs sprādzienā nav cietis.

Ministra autokolonna cieta sprādzienā ap plkst.10.30 (plkst.11.30 pēc Latvijas laika) netālu no Ibrahima mājām Kairas Nasra rajonā.

Valsts ziņu aģentūra MENA, atsaucoties uz avotu Iekšlietu ministrijā, vēstīja, ka sprādzienā ievainoti vairāki civiliedzīvotāji un cietuši vairāki veikali.

Nule kā notikušais ministra slepkavības mēģinājums ir lielākais šāda veida uzbrukums, kāds noticis Kairā pēdējo gadu laikā.

Ibrahims tūlīt pēc sprādziena valsts televīzijā nosodīja “gļēvulīgo slepkavības mēģinājumu”. Viņš atklāja, ka bumba eksplodējusi netālu no autokolonnas, ievainojot daudzus apsargus.

Kāda Veselības ministrijas amatpersona informēja, ka ievainoti septiņi cilvēki, bet Iekšlietu ministrijas amatpersona ziņoja, ka ievainoti četri policisti.

MENA vēstīja, ka policija uzreiz pēc sprādziena bloķējusi piekļuvi Iekšlietu ministrijai, kas atrodas Kairas centrā.

Uzbrukums ministra autokolonnai noticis Ēģiptei politiski saspringtā laikā.

3.jūlijā armijas apvērsumā tika gāzts Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents – Musulmaņu brālības politiķis Muhameds Mursi.

Apvērsuma rīkotāji arestējuši Mursi un teju visu viņa pārstāvētās Musulmaņu brālības vadību.

Asinspirtī, kas Kairā izraisījās 14.augustā, kad policija, liekot lietā šaujamieročus, likvidēja Mursi atbalstītāju protesta nometnes, tika nogalināti simtiem cilvēku.

Pagaidu valdība 14.augustā visā Ēģiptē uz mēnesi izsludināja ārkārtas stāvokli, bet galvaspilsētā Kairā un 11 provincēs – komandanta stundu.

LA.lv