×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

Ēģiptes Musulmaņu brālība aicina rīkot mītiņus prezidenta atbalstam

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ēģiptē ietekmīgā Musulmaņu brālība aicina svētdien, 25.novembrī, visā valstī rīkot mītiņus prezidenta Muhameda Mursi atbalstam. Taču pastāv liela iespējamība, ka Mursi atbalstītāji varētu iesaistīties sadursmēs ar prezidenta oponentiem, kuri kopš ceturtdienas turpina savu protesta akciju Kairas Brīvības laukumā.

Mursi rīcība pēdējās dienās Ēģiptē izpelnījusies ārkārtīgi pretrunīgus vērtējumus.

Kā jau vēstīts, atbilstoši konstitucionālajam dekrētam, kuru ceturtdien televīzijā nolasīja Mursi preses pārstāvis Jasers Ali, “lai aizsargātu revolūciju, prezidents var izsludināt jebkādu lēmumu un spert jebkādus soļus”.

“Prezidenta izsludinātie konstitucionālie dekrēti, lēmumi un likumi ir galīgi, un tos nevar apstrīdēt,” sacīja Ali. Viņš arī norādīja, ka neviena tiesu varas institūcija nevar izformēt Pārstāvju sapulci, kas izstrādā jauno konstitūciju un kas izpelnījusies sekulārās ievirzes opozīcijas kritiku, jo tajā neesot pārstāvēti visas sabiedrības grupas.

Svētdien pirms rītausmas liberālie aktīvisti, kuri nakšņoja Kairas Brīvības laukumā, atvairīja Mursi atbalstītāju mēģinājumu nodedzināt aptuveni 30 laukumā uzslietās teltis.

ASV vēstniecība tikmēr jau aicinājusi Savienoto Valstu pilsoņus neuzturēties vietās, kur varētu notikt demonstrācijas.

Musulmaņu brālības izplatītajā paziņojumā Mursi atbalstītāji tiek aicināti pulcēties uz mītiņiem pēc lūgšanām, lai izteiktu atbalstu “prezidenta lēmumiem”.

Musulmaņu brālības politiskais spārns uzstāj, ka daudz peltais Mursi dekrēts bija nepieciešams, lai nepieļautu Pārstāvju sapulces izformēšanu.

Turpretī tiesneši uzsver, ka Mursi lēmums “ir vēl iepriekš nepieredzēts uzbrukums tiesu sistēmas un tās lēmumu neatkarībai”, un aicina kolēģus visā valstī sākt streiku.

Tikmēr svētdien Kairas Brīvības laukums joprojām ir slēgts satiksmei, jo laukumā mītiņu turpina Mursi oponenti.

Atbalstu šiem demonstrantiem izteikuši arī visi vadošie Ēģiptes sekulārie politiķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+