×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Ēģiptes prezidents trīs provincēs izsludina ārkārtas stāvokli

Foto - AFPFoto - AFP

Ēģiptes prezidents Muhameds Mursi izsludinājis ārkārtas stāvokli trīs provincēs, kur nemieros pēdējo dienu laikā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Portsaīdas, Suecas un Ismaīlījas provincēs “uz 30 dienām, sākot ar pusnakti”, izsludināts ārkārtas stāvoklis, uzrunā televīzijā sacīja valsts galva. Visās trīs provinces no plkst.21 līdz plkst.6 spēkā ir komandanta stunda. “Es esmu teicis, ka esmu pret ārkārtas soļiem, bet es esmu teicis, ka, ja man būs jāaptur asinsizliešana un jāaizsargā cilvēki, es rīkošos,” uzsvēra Mursi. Viņš arī brīdināja, ka ir gatavs spert vēl tālākus soļus, ja asiņainie nemieri, kas aizsākās piektdien, netiks apturēti

Viņš aicināja opozīcijas un politiskos līderus uz sarunām jau pirmdien, sakot, ka “dialogam nav alternatīvas”. “Nav ceļa atpakaļ no demokrātijas un brīvības, likuma varas un sociālā taisnīguma, ko ir sagatavojusi revolūcija,” uzsvēra Mursi.

Kairas tiesa sestdien piesprieda nāvessodu 21 cilvēkam, kas pērn Portsaīdā pēc kāda futbola mača piedalījās nekārtībās, kurās dzīvību zaudēja 74 cilvēki. Tiesas spriedums Portsaīdā izraisīja jaunas nekārtības. Sestdien vien tur nemieros dzīvību zaudēja 31 cilvēks, bet svētdien – vēl seši. Vairāki simti cilvēku ievainoti, apliecināja mediķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+