×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Egle: bez Ķīļa reformām izglītības sistēmu pakļaujam vēl lielākai erozijai

egle_elina

Bez izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa reformām izglītības sistēmu pakļausim vēl lielākai erozijai, intervijā “Neatkarīgai” norāda Valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomniece Elīna Egle.

 

“Ja mēs neizdarīsim tās lietas izglītībā, par kurām runā Ķīļa kungs, tad mēs pakļaujam mūsu izglītības sistēmu vēl lielākai erozijai. Protams, ir ļoti grūti vienlaikus reformēt gan vadības komandu Izglītības un zinātnes ministrijā, gan veikt arī reformas izglītības sistēmā,” atzina Egle.

Viņa norādīja, ka Stratēģiskās attīstības komisija rūpīgi sekos, kā tiek plānota reformu ietekme izglītībā – uz skolēnu apmācības procesu, uz skolotāju skaitu nākotnē.

“Sekosim arī tam, kāda ir komunikācija ar sabiedrību šajā jautājumā, jo pārmaiņu vadībā komunikācija ir viens no būtiskākajiem elementiem,” uzsver padomniece.

Ķīlis ir pieteicis vairākas reformas, kas izraisījušas diskusijas, tostarp par mācību gada vispārējās izglītības skolās pagarināšanu. Viņš ķēries klāt arī ministrijas reorganizācijai. Ķīlis  iecerējis arī mainīt skolu finansēšanas modeli, ieviešot valsts galvojumu jeb vaučeru sistēmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+