×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Egle noliedz pārmetumus par atsevišķu uzņēmumu lobēšanu

Foto- LETAFoto- LETA

Valsts prezidenta Andra Bērziņa atlaistā padomniece ekonomikas jautājumos Elīna Egle noliedz pārmetumus par atsevišķu uzņēmumu interešu lobēšanu. Egle pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  stāstīja, ka ar prezidentu ir plānots pārtraukt darba attiecības pēc abpusējas vienošanās tīklīdz viņa būs izveseļojusies.

Egle noliedza pārmetumus, ka viņas atlaišana būtu saistīta ar konkrētu uzņēmumu interešu lobēšanu, īpaši saistībā ar “Pasažieru vilciens”  iepirkuma konkursu.

“Pēc tam, kad prezidents skaidri pateica, ka viņam nav pret mani nekādas pretenzijas, tika turpināts izplatīt melus par mani. Ja ir runa par konkrētu uzņēmumu atbalstīšanu, tad savas darbības laikā pilī es saņēmu varāk nekā 300 iesniegumus no dažādām biedrībām un uzņēmumiem par viņus interesējošiem jautājumiem. Manā atbildības sfērā bija septiņas nozaru ministrijas un Saeimas komisijas. Lai atbildētu uz šīm vēstulēm, man bija nepieciešams saņemt visu informāciju,”  stāstīja Egle.

Noraidot bažas par ieinteresētību jauno vilcienu iepirkumu konkursā, Egle atzina, ka jau kopš 2008.gada ir aizstāvējusi to, lai ražošana notiktu Latvijā. “Es nevaru izprast joprojām, kāpēc visi iepirkuma konkursa nolikumi tika rakstīti tā, lai Latvijas ražotājs tajā nevarētu piedalīties,” klāstīja Egle. Viņa piebilda, ka uzņēmumu vadība jau kopš 90.gadiem ir pazītama ar Bērziņu un tādēļ viņas iesaiste sarunās nav nepieciešama.

Portāls “Pietiek.com”  iepriekš rakstīja, ka Egles atlaišanas patiesais iemesls bijusi konkrētu uzņēmēju interešu lobēšana, tam izmantojot statusa piešķirto autoritāti, tostarp daloties ar ierobežotas pieejamības informāciju.

Vēstīts, ka 13.jūnijā Valsts prezidenta kanceleja paziņoja, ka nolemts pārtraukt darba attiecības ar Valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomnieci Elīnu Egli.

Par Bērziņa padomnieci Egle kļuva pērn augustā. Līdz tam septiņus gadus Egle vadīja Latvijas Darba devēju konfederāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+