×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Egle pārtraukusi darba attiecības ar prezidenta kanceleju

Foto - LETAFoto - LETA

Elīna Egle

Nu jau bijusī Valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomniece Elīna Egle uz abpusējas vienošanās pamata no šodienas pārtraukusi darba tiesiskās attiecības ar Valsts prezidenta kanceleju, paziņojumā masu medijiem informē Egle.

Egle norāda, ka turpināšot darbu privātajā sektorā – uzņēmuma “Baltic Id” valdes priekšsēdētājas amatā.

“Diemžēl veselības stāvoklis neļāva man pārtraukt darba tiesiskās attiecības ātrāk. Jāatzīmē, ka atalgojumu darba nespējas laikā neesmu saņēmusi,” teikts viņas paziņojumā.

Egle norāda, ka esot apmierināta ar paveikto Stratēģiskās attīstības komisijas un Policentriskās un Cilvēkkapitāla attīstības apakškomisiju izveidē un darba sākšanā, kā arī Augsta līmeņa grupas investīciju piesaistē paveiktajā.

“Sagatavoti priekšlikumi politikas plānotājiem un īstenotājiem investīciju piesaistei Latvijā un jaunu darba vietu veidošanai. Aktivizēta ārējā ekonomiskā sadarbība starp valsts un sabiedriskajām organizācijām, atbalstot Ārlietu ministrijas Ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas padomes izveidi, organizēti uzņēmējdarbību veicinoši pasākumi valsts vizīšu ietvaros sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un LIAA, veicināta sadarbība ar citu valstu diplomātiem un amatpersonām,” informē Egle.

Viņa norāda, ka prezidenta padomnieces amatā sniegusi objektīvas, analītiska rakstura konsultācijas un atbalstu viedokļu izstrādē Valsts prezidentam attīstības plānošanas, ekonomiskās, finanšu, sociālās un izglītības, reģionālās attīstības, zemkopības, transporta, enerģētikas un vides aizsardzības politikās. Gatavota informācija par aktuālākajām Latvijas tautsaimniecības norisēm, piemēram, valsts kapitālsabiedrību pārvaldībā; attīstības institūcijas izveidošanas jautājumos; Baltijas inovāciju fonda izveidē; ostu pārvaldības jautājumos, kā arī IZM un VARAM plānotajās reformās.

Pēc Egles teiktā, sadarbībā ar nozares pārstāvjiem sniegti risinājumi, kas būtiski ceļu stāvokļa uzlabošanai un publiskiem pārvadājumiem. “Esmu guvusi pieredzi valsts pārvaldē laikā, kad valsts atgūstas no finanšu ekonomiskās krīzes un uzsāktas reformas daudzās nozarēs, uzsākts atbildīgo iestāžu darbs pie Nacionālā attīstības plāna, Industriālās politikas, kā arī turpināts darbs pie Eiropas Savienības daudzgadējā budžeta sagatavošanas līdz 2020.gadam. Esmu pateicīga sadarbības partneriem no pašvaldībām, uzņēmumiem, biedrībām, izglītības un zinātniskajām iestādēm par kopīgi paveikto un gandarīta par Valsts prezidenta sniegto rekomendācijas vēstuli,” teikts Egles paziņojumā.

Egle arī turpmākajā darbā plānojot stiprināt uzņēmējdarbības garu un uzlabot darba vidi, iestāties pret resursu izsaimniekošanu un pārmērīgu birokrātiju. Viņas plānos esot arī turpināt akadēmisko darbu politikas zinātnē un aizsāktās sabiedriskās aktivitātes Latvijas Politologu asociācijā, Biznesa augstskolas “Turība” padomnieku konventā, žurnāla “Kapitāls” redkolēģijā un Latvijas Darba devēju konfederācijā starptautiskajos jautājumos.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Baltic Id” reģistrēta 2006.gadā, pamatkapitāls ir 2000 lati un tā pilnībā pieder Eglei. Uzņēmums nodarbojas ar konsultācijām komercdarbībā un vadībzinībās, tā apgrozījums 2011.gadā bijis 19 500 lati, bet peļņa – 12 517 lati. 2010.gadā “Baltic Id” apgrozījums bija 22 569 lati, bet peļņa – 16 424 lati.

Līdz šim uzņēmumā strādājis viens darbinieks. Kā “Baltic Id” vienīgais valdes loceklis patlaban reģistrēts Kristaps Jankovskis. Šo amatu viņš ieņem kopš 2010.gada janvāra nogales. Pirms tam uzņēmuma vienīgais valdes loceklis bija Edvīns Jankovskis.

Jau ziņots, ka Eglei darba nespēja tika konstatēta 6.jūnijā. 13.jūnijā Valsts prezidenta Preses dienests izplatīja paziņojumu, kurā informēja, ka Valsts prezidents pieņēmis lēmumu pārtraukt darba attiecības ar Egli. Paziņojumā tika uzsvērts, ka Egle, paužot oficiālu viedokli vai piedaloties publiskos pasākumos, Valsts prezidenta institūciju vairs nepārstāv. Pēc prezidenta preses sekretāres Līgas Krapānes iepriekš sacītā, Eglei pirms tam vairākkārt piedāvāts pārtraukt darba attiecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+