×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Egli izdzen no pils

Foto - LETAFoto - LETA

Tas, ka Valsts prezidenta padomniece ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības jautājumos Elīna Egle agrāk vai vēlāk zaudēs darbu Rīgas pilī, neoficiāli bija zināms pēc viņas kailfoto parādīšanās internetā šā gada janvārī. 


 

Prezidents Andris Bērziņš gan toreiz publiski nenosodīja notikušo un izteicās, visi ir bijuši jauni, tomēr šim notikumam bija sekas. Ja tik augsta ranga padomniece nespēj glabāt savu intīmo noslēpumu, tad diezin vai viņa spēs glabāt valsts noslēpumu. Pēc skandāla žurnālisti vairs nevērsās pie E. Egles, lai noskaidrotu pils oficiālo viedokli jautājumos, kas bija nodoti padomnieces pārziņā. Politiskajās aizkulisēs izskanēja, ka E. Egle pat neoficiāli nolīgusi sev sabiedrisko attiecību speciālistu, kas paspodrinātu tēlu. Taču tas nelīdzēja, jo Valsts prezidentam arvien lielāku neapmierinātību izraisīja padomnieces profesionalitātes trūkums un arvien aktīvāka sevis izcelšana pāri visam, lobējot atsevišķas uzņēmēju grupas, īpaši krieviski runājošās. Prezidenta prasība padomniecei bija palīdzēt valstij svarīgos uzņēmējdarbības jautājumos, īpaši investīciju piesaistē, bet gaidītais rezultāts tā arī nesekoja. Arī Egles darbošanās Stratēģiskās analīzes komisijā bijusi patālu no prezidenta cerētā.

Līdz šim brīdim pat neoficiāli nav skaidrs, kāpēc Valsts prezidents bijušo Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori E. Egli aicinājis uz Rīgas pili. Politiskajās aizkulisēs tiek runāts, ka savu palīdzīgo roku ir pielikusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Daži ZZS biedri patlaban ir vienīgie, kas noraizējušies, ka padomniecei jāpamet amats.

E. Egle paziņojusi, ka 13. jūnijā no medijiem uzzinājusi par prezidenta kancelejas reorganizāciju un viņas atbrīvošanu no amata.

 

Taču no neoficiāliem, bet drošiem avotiem noskaidroju, ka jau 4. jūnijā prezidenta kanceleja informējusi Egli par reorganizāciju un darba attiecību pārtraukšanu, bet 7. jūnijā padomniece kancelejā iesniegusi darba nespējas lapu ar atpakaļejošu datumu.

 

Slimošanas laikā 8. jūnijā Egle redzēta Liepājā, oficiālā pasākumā pārstāvot Rīgas pili. Ir ziņas, ka padomniece slimošanas laikā paguvusi pabūt pat ārzemēs.

Kā vēsta LETA, pats A. Bērziņš Latvijas televīzijai teicis, ka darba attiecību pārtraukšana ar E. Egli saistīta ar “fokusa maiņu” prezidenta kancelejā. “Elīna neko tādu nav izdarījusi, lai būtu pamats viņai uzteikt darbu kāda konkrēta nodarījuma pēc,” teicis Valsts prezidents, bilstot, ka strukturālas izmaiņas kancelejā gaidāmas “daudzos virzienos” un Egles vietā neviens netiks meklēts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+