×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Eglīte gaida pavasari. Kā to pasargāt?

Foto - Ojārs LūsisFoto - Ojārs Lūsis

“Lai saudzētu dabu, uz Ziemassvētkiem nopirku sudrabeglīti podiņā. Kā rīkoties, lai kociņš sagaidītu pavasari un to varētu iestādīt dārzā? Laistu regulāri, taču istabā sauss gaiss, jau tagad stipri birst skujas. Baidos, ka nenokalst pavisam.” 
Laura R. Liepājā

 

Ja eglīte istabā nokalst, iespējams, podā tā iestādīta vēlu rudenī, stipri apcērtot saknes. Biežāk tā gadās ar lielveikalos pirktām ievestajām eglītēm, tāpēc drošāk iegādāties Latvijā audzētās.

Kurzemē Ziemassvētku eglītes piedāvā kokaudzētava “Īve”, kas atrodas Liepājas pievārtē Grobiņā. Tur eglītes podos iestāda jau augustā vai septembrī, tad labi ieaugas. Galvenokārt tās ir dažādas baltegles (Korejas balt­egle, balzama baltegle), arī asā egle (tautā saukta par sudrab­egli) un Serbijas egle, kas izceļas ar šmaugu augumu. Balteglēm atšķirībā no parastajām eglēm ir mīkstas, ļoti smaržīgas, plakanas skujas ar gaišu apakšu.

Kokaudzētavas “Īve” īpašnieks Dainis Ozoliņš (attēlā) uzsver, ka eglītei, gluži tāpat kā cilvēkam, krasas temperatūras maiņas var būt bīstamas. Siltā istabā tā pamostas no ziemas miega, atsākas sulu cirkulācija, un, ja šādu eglīti izliek ziemas salā, kociņš var aiziet bojā. Taču arī siltumā turēt nevar.

Tādēļ vislabāk egli pēc svētkiem novietot vēsā verandā vai kādā citā vēsā un gaišā telpā, kur temperatūra ir no +3 līdz +7 °C. Tas var būt arī vēss pagrabs, taču ar logu. Ziemas otrajā pusē jāsargā no tiešiem saules stariem, jo jaunie dzinumi var apdegt. Pavasarī eglīti pēc iespējas agrāk iestādiet dārzā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+