×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

“Eglīte māsiņa Ziemassvētku vakarā…” Un ko pēc tam?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Visu gadu gaidām, bet, kad pienāk, paiet acumirklī – skat, Ziemassvētki jau atkal aiz muguras. Un jaunais gads klāt. Lampiņas un citi rotājumi jāliek atpakaļ skapjaugšās, un arī skaistajai svētku eglītei laiks doties prom. Cik atbildīgi protam un vēl mācāmies rīkoties, lai apkaltušas eglītes nemētātos pie mājām un atkritumu savākšanas vietās līdz pat Lieldienām?

Ārpus Rīgas domāšana gandrīz zaļa

Pavisam nesen dzirdēju par oriģinālu risinājumu – Ziemassvētku eglīti pēc svētkiem izmanto, lai atbalstītu augošos puķuzirņus – patiešām radoši! Daudzi draugi un radi jau kuro gadu iegādājas eglīti podiņā, lai pēc tam to izstādītu ārā. Piemēram, Ilze Gasiņa eglīti no podiņa izstāda savos laukos – labi gan eglītei, gan eglītes īpašniekiem – kociņš var netraucēti augt un nav jāmet ārā.

Pirms svētkiem Jelgavas pilsēta pārsteidza ar ziņu par savu galveno svētku egli – šoreiz tā tika montēta no 45 mazām eglītēm, lai nebūtu jācērt viena liela, veca un dižena egle. Bet vai tad nocirst tik daudz mazu eglīšu, kuras kādreiz izaugtu tikpat lielas un diženas, ir labāk un saudzīgāk? Kas notiks ar šīm daudzajām eglītēm pēc svētkiem? Jelgavas pilsētas sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Iveta Šurma paskaidroja, ka “visas 45 eglītes pēc svētkiem tiks izmantotas kā dekorācijas ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiek katru gadu”. Savukārt SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis ražošanas direktors Alvils Grīnfelds uzsvēra, ka jelgavniekiem katru gadu tiek atgādināts: eglītes jānovieto laukumā pie konteineriem, nevis jācenšas tās ievietot pašos konteineros, tādā veidā neatstājot vietu citiem atkritumiem. “Eglītes savācam regulāri, gan kopā ar sadzīves atkritumiem to izvešanas reizēs, gan arī speciālajā lielgabarīta atkritumu izvešanas maršrutā.”

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +12.9
Daugavpils +15.9
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +12
Ventspils +14.5
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +16
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+