Kultūra
Literatūra

Egona Līva balvu saņem rakstniece Inguna Daukste-Silasproģe0

Publicitātes foto

13. septembrī svinīgā ceremonijā tika paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ieguvēji.

Galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma grāmatas „Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā” autore Inguna Daukste-Silasproģe.

Publicitātes foto

Nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu” prēmiju 200 eiro apmērā ieguva Krišs Grunte (Tukuma Raiņa ģimnāzija) par radošo darbu “Veļas striķis”.

Prēmiju 200 eiro apmērā saņēma arī Marta Puzāka (Viļānu vidusskola) par radošo darbu “Pamestās laivas stāsts”, savukārt prēmiju 100 eiro apmērā tika piešķirta Elīnei Kučerei (Nīcas vidusskola) par radošo darbu “Jūras ziedi”.

“Egona Līva balvu pasniedzam jau devīto gadu, tāpēc bijām ļoti gandarīti žūrijas vērtējumam šogad nodot 19 spilgtus darbus, kurus radījuši lasītāju mīlēti un kritiķu novērtēti latviešu rakstnieki.

Ceram, ka tendence paliks nemainīga un arī nākamajā – Egona Līva balvas jubilejas gadā – saņemsim ievērojamu skaitu pieteikumu ar oriģinālliteratūras darbiem, kurus radījuši latviešu rakstnieki” saka Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas izdevniecības tika aicinātas pieteikt konkursam atbilstošāko prozas grāmatu, kas ne tikai ir tapusi un izdota pērnā gada otrajā pusē un šogad, bet arī ietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, savukārt, Latvijas mācību iestāžu audzēkņi tika aicināti rakstīt un iesniegt radošos darbus.

2018. gadā Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” saņēma rakstnieks Aivars Freimanis par grāmatu “Katls”.

Svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju vadīja aktieris Ēriks Vilsons un viesus muzikāli izklaidēja dziedātāja Laima Dimanta.

Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā.

Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā. To organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
8 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
8 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas