Sports
Ziemas sports

Eiduka izcīna augstāko vietu Latvijas slēpošanas vēsturē3

FOTO: Romāns Kokšarovs /F/64/Photo Agency

Norvēģijas distanču slēpotāja Ragnhilla Hāga ceturtdien triumfēja Phjončhanas olimpisko spēļu desmit kilometru distancē brīvajā stilā, kamēr Patrīcija Eiduka ar 44.vietu sasniedza jaunu Latvijas rekordu.
Tikmēr vēl viena latviete Inga Paškovska ierindojās 80.pozīcijā.

Hāga finišēja pēc 25 minūtēm un 0,5 sekundēm, par 20,3 sekundēm apsteidzot Šarloti Kallu no Zviedrijas. Vēl distances vidū Hāgai pret zviedrieti bija 3,2 sekunžu deficīts, tomēr otrajos piecos kilometros viņa parādīja lielisku sniegumu, pārsteidzot visas favorītes.
Uz goda pjedestāla kāpa uzreiz četras sportistes, jo trešo vietu dalīja norvēģu leģenda Mārita Bjergena un Krista Permekoksi no Somijas.

Savukārt Eiduka, kura šī mēneša pirmajā dienā kļuva 18 gadus veca, piekāpās par trim minūtēm un 13,1 sekundi.

Latvijas visu laiku labākais rezultāts distanču slēpošanā olimpiskajās spēlēs līdz šim bija Inetas Kravales 1994.gadā Lillehammerē sasniegtā 48.vieta 30 kilometru distancē ar kopēju startu.

Tikmēr Paškovska čempionei zaudēja sešas minūtes un 34,4 sekundes, apsteidzot desmit konkurentes, kuras visas nāca no slēpošanai eksotiskām valstīm.

Hāga pirms šī gada vien divas reizes bija kāpusi uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, bet šosezon to paveikusi sešas reizes. Pārējās kolēģes uz goda pjedestāla bija daudz titulētākas, kamēr Hāga ceturtdien tika pie lielākā panākuma karjerā.

Tā Kalla tika pie septītās olimpiskās medaļas. 2010.gadā Vankūverā viņa triumfēja tieši desmit kilometros brīvajā stilā, Sočos bija labākā 4×5 kilometru stafetē, bet Phjončhanā iepriekš bija triumfējusi skiatlonā. Tieši desmit kilometros viņa pie medaļas tika trešo reizi pēc kārtas, jo pirms četriem gadiem bija otrā klasiskajā stilā.

Saistītie raksti

Tikmēr slēpošanas leģenda Bjergena ir viena no vēsturē titulētākajām olimpietēm. Seškārtējā čempione tika jau pie divpadsmitās olimpiskās medaļas, visu laiku titulētāko ziemas olimpiešu sarakstā tagad atpaliekot vairs tikai no norvēģu biatlonista Ūle Eināra Bjērndālena, kura kontā ir 13 godalgas. Pie 12 medaļām karjerā tika arī norvēģu distanču slēpotājs Bjērns Delī.

Ja skaita arī vasaras spēles, vairāk godalgu izcīnījusi vienīgi padomju mākslas vingrotājas Larisa Latiņina, kura savu karjeru noslēdza ar 18 godalgām.

LA.lv