Sports
Ziemas sports

Sports vai studijas? Slēpotāja Eiduka starp divām saulēm0


Patrīcija Eiduka
Patrīcija Eiduka
Foto no Patrīcijas Eidukas personiskā arhīva

Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ir apmierināta ar aizvadīto sezonu, tomēr vēl nezina, vai turpinās karjeru sportā.

Eidukai šī sezona bija krietni atšķirīgāka nekā ierasts, ko galvenokārt noteica iespēja trenēties kopā ar Igaunijas komandu “Team Haanja”. “Visa loģistika un treniņi bija kopā ar igauņiem, pirms sezonas regulāri devos uz treniņu nometnēm. Uzņēma mani ļoti labi, var teikt, ka jutos kā savējā. Palīdzēja attīstīt slēpošanas tehniku, īpaši klasiskajā stilā, un tas arī atspoguļojās rezultātos.

Serviss bija daudz labāks, viņi piedabūja par sponsoru “Fischer”, kas citādi ar mums nemaz nerunātu.

Ieguvu zināšanas par treniņu metodiku, fiziskajā ziņā sperts solis uz priekšu. Uzskatu, ka sezona bija ļoti veiksmīga, daži rezultāti pat pārsteidzoši augsti, bet bija arī kritumi, īpaši ziemas pirmajā pusē, bet, kad ieskrējos, sanāca labi,” 19 gadus vecā sportiste ir apmierināta.

Iepriekšējā sezonā viņai vairākkārt izdevās iegūt labākus FIS punktus, bet tam esot objektīvi iemesli – tobrīd speciāli devusies uz sacensībām, domājot tieši par punktiem, kas bija nepieciešami, lai kvalificētos ziemas olimpiskajām spēlēm Phjonč­hanā.

To arī izdevās paveikt, un Dienvidkorejā viņai labākais rezultāts bija 44. vieta desmit kilometru distancē brīvajā stilā. Šosezon Eiduka startēja augstākā līmeņa sacensībās, kur iegūt labākus FIS punktus ir krietni sarežģītāk, bet sprintā rekords tomēr krita. “Sezonas sākums bija dīvains, apjukums, tādā kompānijā startējot, bet, kad pieradu, bija vienkāršāk. Pamazām esmu iegājusi apritē,” atzīst koknesiete.

Pagaidām Patrīcija Eiduka vēl nezina, vai turpinās slēpotājas karjeru. Šogad viņa beigs 12. klasi, kārtos centralizētos eksāmenus matemātikā, latviešu valodā un bioloģijā. Ko darīt pēc tam? Uz šo jautājumu atbilde vēl nav rasta. Esot divi varianti – sākt medicīnas studijas vai līdz 2022. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā turpināt slēpot. Eiduka katrā ziņā vienam vai otram virzienam pievērsīsies ar maksimālu atdevi, nevis dzīsies pēc diviem zaķiem, jo studēt medicīnu un vienlaikus sportot augstā līmenī nav iespējams.

“Ļoti gribu abus – gan sportu, gan mācības, tāpēc ir milzu dilemma. Ja kaut ko no tā gribētos vairāk, tad nebūtu tik sarežģīti. Abās jomās redzu savu nākotni. Līdz maijam vajadzētu izlemt. Jāsaprot, kāda ir situācija ar atbalstītājiem, slēpju smērētāju, jāredz visa aina kopumā,” spriež Eiduka.

Vēl treknāku jautājuma zīmi pielicis plašais dopinga skandāls distanču slēpošanā, kurā iesaistīti arī vairāki Igaunijas sportisti no “Team Haanja” un komandas treneris Mati Alavers. Kārtības sargi viņus aizturēja pasaules čempionāta laikā Austrijā.

Patrīcijai Eidukai igauņu nokļūšana melnajā sarakstā bijis liels pārsteigums: “Pasaules čempionāta laikā dzīvoju kopā ar Latvijas delegāciju un neko īsti nezinu. Tas bija šoks. Kad visus aizturēja, mēs ar tēti jau bijām mājupceļā. Skumji.

Saistītie raksti
Trenējos kopā ar aizturētajiem sportistiem, individuāli gan vairāk strādāju ar citu treneri, bet Alavers bija visai komandai.

Ne zināju, ne nojautu kaut ko tādu, es tomēr esmu cilvēks no malas, un man neko tādu nepiedāvāja. Tā ir katra paša izvēle. Pagaidām nav iznācis ar viņiem kontaktēties, jāskatās, kā tur viss atrisināsies.”

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
U-20 basketbola izlases treneris Zeids uzņemas vainu par komandas izgāšanos
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: U-20 basketbolistu katastrofa Izraēlā turpinās
18 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
43 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
“Apollo 11”. ASV atceras Mēness uzvaru
1 stunda