Sports
Ziemas sports

Eiduku no Juheugas šķir gandrīz četras minūtes0

Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Šveicē ieņēma 64.vietu Pasaules kausa sacensībās desmit kilometru distancē brīvajā stilā.

Pašlaik 18 gadus vecā Eiduka, kura bija otra jaunākā sacensību dalībniece, distanci veica 30 minūtēs un 5,5 sekundēs, kas bija 64. labākais rezultāts 75 distanču slēpotāju konkurencē.

Savukārt U-23 vecuma grupā tas bija 14. labākais rezultāts. Par savu sniegumu viņa nopelnīja 121,82 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

Tikmēr šosezon jau sesto uzvaru savās sestajās sacensībās šajā sezonā svinēja norvēģiete Terēza Juheuga, kura finišēja pēc 26 minūtēm un 6,9 sekundēm.

Otro vietu izcīnīja vēl viena norvēģiete Ingvilda Ūstberga, kura bija vēl 12,1 sekundi lēnāka, bet trešā bija somiete Krista Permekoksi, kura atpalika 19,2 sekundes.

Eiduka uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 58,6 sekundes.

Sestdien notikušajās sprinta sacensībās Eiduka ieņēma 63.vietu, nepārvarēdama kvalifikāciju.

Dāmām Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 600 punktiem ir Juheuga, bet otrā ar 451 punktu ir viņas tautiete Ūstberga, kamēr trešo vietu ar 409 punktiem ieņem zviedriete Eba Andešone, kura šoreiz bija ceturtā.

Vien 18 gadus veča Eiduka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs desmit kilometru distancē brīvajā stilā izcīnīja 44.vietu, sasniedzot visu laiku labāko Latvijas distanču slēpotāju rezultātu olimpiskajās spēlēs.

LA.lv