Pasaulē
Vēsture

Eifeļa torņa kāpņu izsolē cer saņemt pusmiljonu0

Foto: AP / Scanpix / LETA

Parīzes izsoļu nams “Artcurial” 27. novembrī izsolīs oriģinālo Parīzes Eifeļa torņa vītņukāpņu daļu.

Izsoļu nama interneta vietnē ievietotā informācija liecina, ka 430 m augstās un 900 kg smagās kāpņu konstrukcijas sākuma cena noteikta 40 – 50 tūkstošu eiro apmērā. Pārdevējs ir kāds privātkolekcionārs no Kanādas.

Ceturtdien, 8. novembrī “Artcurial” 1889. gadā izgatavoto kāpņu posmu izlika žurnālistiem un interesentiem apskatei savā pagalmā Elizejas laukos. 25 pakāpienu posms līdz 1983. gadam bija daļa no kāpnēm, kas savienoja Parīzi simbolizējošā torņa otro un trešo stāvu.

Tā kā 80. gados tur iekārtoja liftu, kāpnes demontēja un sadalīja 24 daļās, kuru garums variē no diviem līdz deviņiem metriem.

Kā liecina agrākās izsoles, šīs Eifeļa torņa trepju daļas ir ļoti iekārojamas kolekcionāru aprindās visā pasaulē, jo kolekcionāri un muzeji no tām šķiras nelabprāt un tās ļoti reti nonāk pārdošanā. Pēdējo reizi izsolē vienu no demontētajiem posmiem izlika 2016. gadā. Toreiz par to tika samaksāts pusmiljons eiro. “Artcurial” izsoļu nams cer, ka arī šoreiz gala cena nebūs mazāka.

Kā zināms, franču inženiera Gustava Eifeļa projektētais metāla konstrukcijas tornis tika uzcelts 1889. gadā kā pagaidu būve saistībā ar Parīzē sarīkoto Vispasaules izstādi. 324 m augstais tornis tobrīd bija augstākā būve pasaulē. Daudzi parīzieši protestēja pret tās atstāšanu pilsētā, jo uzskatīja, ka Eifeļa tornis izkropļo Parīzes panorāmu. Tomēr mūsdienās Parīzi grūti bez tā iedomāties. Eifeļa torni pēdējos gados apmeklē ap septiņiem miljoniem tūristu gadā.

LA.lv