Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Svētdiena, 21. janvāris, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Eifeļa tornim jau 300 miljoni apmeklētāju (1)

Foto - Shutterstock Foto - Shutterstock

Eifeļa tornī (300 metrus augsts) Parīzē atklāta skatu platforma, kuras grīda ir no stikla. Tā atrodas 57 metru augstumā un to īpaši iecienījuši pašiņu (selfiju) veidotāji. Tornis ir tērauda, mūsdienās kļuvis par galveno Parīzes simbolu. No atklāšanas brīža 1889. gada 31. martā līdz pat 1930. gadam tā bija pasaules augstākā celtne. To projektējis franču inženieris Gistavs Eifelis.

Francijas galvaspilsēta Parīze ceturtdien svinēja 300 miljonā apmeklētāja ierašanos Eifeļa tornī kopš tā atklāšanas 1889.gadā.

Atzīmējot šo apaļo skaitli, ceturtdienas vakarā 1500 apmeklētājiem tika uzdāvināta bezmaksas ieeja torņa pirmajā līmenī, paziņoja Parīzes pašvaldība.

Pirms 128 gadiem uzceltais tornis, kuru projektējis franču inženieris Gistavs Eifelis kā ieejas arku 1889.gada Pasaules izstādē, pērn uzņēma sešus miljonus apmeklētāju.

Pēc vairākiem Parīzē sarīkotiem teroraktiem tika izveidots ekrāns no ložudroša stikla, lai aizsargātu tūristus, kuri gaida uz iekļūšanu tornī.

Arī ieeja laukumā zem torņa Sēnas upes krastā ir pakļauta drošības pārbaudēm.

Francijā ir ārkārtas stāvoklis kopš 2015.gada novembra, kad “Islāma valsts” ekstrēmisti nogalināja 130 cilvēkus vairākos koordinētos uzbrukumos Parīzē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+