×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Einārs Cilinskis: Drosme būt latvietim (36)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Zinot, ka šobrīd mediju telpā ir daudz diskusiju par nesvarīgo un maz – par svarīgo, sākšu ar nesvarīgo – ar skaidru atbildi uz jautājumu, vai es piedalīšos 16. marta atceres pasākumos un, galvenais, kāpēc es to darīšu.

Jau daudzus gadus esmu piedalījies 16. marta pasākumos, jo uzskatu, ka tautai, kas neciena savus varoņus, nav nākotnes! Kā Latvijas patriots, es nevaru rīkoties citādāk, jo arī manai dzīvei nav lielas jēgas bez Latvijas ar nākotni. Es godinu Latviešu leģiona karavīru piemiņu gan Lestenes Brāļu kapos, gan gājienā pie Brīvības pieminekļa.

Lestenē es godinu tos Latvijas karavīrus, kas ar savām dzīvībām un asinīm cīnījās pret noziedzīgo boļševisma režīmu. Lai gan latviešu leģionāri cīnījās zem tikpat Latvijai naidīga fašistiskās Vācijas noziedzīgā režīma karoga, viņu cīņa nebija bezjēdzīga. Pateicoties desmitiem tūkstošu leģionāru dzīvību, izdevās aizkavēt milzīgo boļševiku karaspēku, tādējādi izglābjot tūkstošiem iznīcībai lemtu Latvijas pilsoņu, kam radās iespēja izglābties trimdā Rietumos. Daudzi leģionāri kureliešu rindās vēlāk krita cīņā pret vācu fašistiem, simtiem sagūstītu leģionāru tika nosūtīti uz koncentrācijas nometnēm. Pēc 2. pasaules kara beigām daudzi leģionāri turpināja cīņu pret boļševikiem kā nacionālie partizāni, un viņu cīņa palīdzēja mums saglabāt Latvijas neatkarības ideju dzīvu līdz pat Atmodas laikam.

Pie Brīvības pieminekļa es godinu Latvijas valstiskuma ideju, kā vārdā cīnījās latviešu leģionāri. Tēvzemei un brīvībai – šie vārdi nebija tukša skaņa lielam vairumam leģionāru, kas cerēja uz 1919. gadā piedzīvotā brīnuma atkārtošanos – Rietumu sabiedroto karaspēka vēršanos pret boļševiku Krieviju un Latvijas atbrīvošanu.

16. marta gājiena jēga ir ne tikai paust skaidru nosodījumu 2 totalitāriem pagātnes režīmiem, kas ir nodarījuši milzum daudz posta Latvijai un pasaulei, bet arī vērsties pret fašisma atdzimšanu šodien.

Un 17. martā es atkal došos pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu tos 189 varoņus, kas parakstīja Latvijas Centrālās padomes memorandu, ar to aicinot nekavējoties atjaunot okupētās Latvijas suverenitāti. Mūsdienās ir grūti iedomāties, ka viens paraksts var laupīt cilvēkam dzīvību, brīvību vai dzimteni – taču tieši tas notika ar vairumu memoranda parakstītāju, pret kuriem vērsās gan nacistu, gan komunistu okupanti. Ja mūsdienu Latvijas politikā būtu kaut vai puse to godavīru un sievu, kas parakstīja šo memorandu, mūsu valstiskums būtu daudz mazāk apdraudēts. 17. martā es pieminēšu arī latviešu un lietuviešu nacionālos partizānus, kas 1949. gada 17. martā Īles mežos krita cīņā ar čekistiem par savu valstu brīvību. Un es aicinu gan latviešus, gan lietuviešus, gan ukraiņus, gan krievus, gan visus cittautiešus, kas grib dzīvot brīvā un plaukstošā Latvijā un nevis Putina fašistiskajā impērijā doties, šajā dienā plkst. 18.00 pie Brīvības pieminekļa un kopā noliekt galvas un pateikt – Varoņiem slava!

Visbeidzot, ja daži “ietekmīgi” politiķi Latvijā domā, ka ministra amatu nedrīkst ieņemt Latvijas Republikas pilsonis, kas savas tautas nākotnes vārdā godina varonīgus Latvijas karavīrus un sabiedriskus darbiniekus, kā arī godina Latvijas valstiskuma ideju – tad lai Latvijas pilsoņi šoruden lemj, kādi valstsvīri tai ir vajadzīgi….

 

Par galveno – kas apdraud Latvijas valstiskumu šobrīd?

Ir naivi iedomāties, ka Krievijas politiku pret Latviju patiesībā ietekmē tāds lokāla mēroga pasākums kā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa 16. martā.

Jāsaprot, ka mūsdienu Krievija, it īpaši pēc pēdējiem notikumiem Ukrainā, jau šobrīd ir kļuvusi par totalitāras diktatūras valsti.

Totalitāram režīmam meli, provokācijas un visur esoša klaji iracionāla propaganda ir ietekmes noturēšanas un paplašināšanas instrumenti un šo realitāti nevar izmainīt pat pielabināšanās un neslēpta gatavība kļūt par jauno kungu kalpu.

Totalitāra režīma propagandas funkcija nav atspoguļot objektīvo realitāti, bet gan veidot režīmam vēlamu nākotnes notikumu attīstības scenāriju, sagatavot režīma atbalstītājus gaidāmajiem notikumu pagriezieniem.

Tāpēc baidīties, ka Krievija pārmetīs Latvijai 16. marta gājienu, ir bezjēdzīgi. Notikumi Krimā liecina, ka Krievijai mūsdienās nav vajadzīgas pat kaut cik jēdzīgi izstrādātas provokācijas, lai veiktu agresiju pret miermīlīgu kaimiņvalsti. Līdz ar to, nozombētais Kremļa TV skatītājs par “fašisma atdzimšanu” Latvijā varēs uzzināt gan 16. martā, gan jebkurā citā datumā – kad vien šo propagandas kanālu saimniekiem tas būs izdevīgi…

Pēdējo nedēļu notikumi Ukrainā un arī šeit, Latvijā, ir daudziem atvēruši acis. Šobrīd nevienam domājošam cilvēkam nav noslēpums, ka totalitārā Kremļa režīma propagandas virsmērķis Latvijā ir viens – ar Krievijas un dažu vietējo mediju palīdzību iznīdēt latviešu nācijas valstsgribu – ja latvieši kļūs vienaldzīgi pret savu valsti, tad nekādi tanki nebūs vajadzīgi…

Tātad vienaldzīgi, iztapīgi un iebaidīti latvieši (it sevišķi politiķi) ir galvenais drauds Latvijas valstiskumam gan šobrīd, gan pēc simts gadiem.

 

Maidana mācības

Ukrainā šobrīd ir noticis pretējais – nācija ir saliedētāka kā nekad, un tas ir radījis Kremlim nopietnas problēmas – daudzu krievvalodīgo ukraiņu lojalitāte Ukrainas valstij ir liels pārsteigums Kremlim, bet tā arī ir viena mācība, kur mums ir ko mācīties no ukraiņiem. Latviešiem ir jāpasniedz roka Latvijas valstij lojāliem cittautiešiem, jāspēj paust sava atzinība un lepnums ikkatram cittautietim, kas saziņā cenšas lietot latviešu valodu.

Otrā Maidana mācība ir – nekad nenodot savas īstenās vērtības. Tāpēc 16. martā, kad Kremlis īstenos Krimā tādu pašu farsu kā Baltijas valstīs 1940. gadā un, pieminot ne tikai tos, kas cīnījās un krita par Latvijas brīvību, bet arī kritušos par brīvu un demokrātisku Ukrainu, es pie Brīvības pieminekļa nolikšu ziedus Ukrainas karoga krāsā.

Un visbeidzot – Ukraina šobrīd ir parādījusi tautas tiešās demokrātijas spēku, no kā var pamācīties pat valstis ar senām demokrātijas tradīcijām. Kad Ukrainas politiķi, Eiropas Savienības valstu ārlietu ministru mudināti, panāca pragmatisku vienošanos ar savu diktatoru, tieši tauta Maidanā pateica: “Nē!”, panākot korumpantu režīma tūlītēju krišanu.

Tauta Maidanā apzinās, ka droša un plaukstoša Ukraina nav iespējama, ja netiek īstenota bezkompromisu cīņa ar korupciju un padomisko blatu sistēmu. Šī patiesība ir attiecināma arī uz Latviju. Šo cīņu nevar īstenot viens vai daži desmiti cilvēku, ir nepieciešams aktīvs tautas atbalsts. Pilsoniskai sabiedrībai ir aktīvi jāpieskata un vajadzības gadījumā arī jāpatriec negodprātīgi, savtīgi politiķi un ierēdņi, kas personiskā labuma dēļ ir gatavi pat savu dzimteni pārdot, kā tas ir gadījumā ar uzturēšanās atļaujām.

Šobrīd ir īstais laiks visiem Latvijas patriotiem saliedēties, lai ar kopīgu darbu radītu daudz drošāku un plaukstošāku Latviju. Šo mērķi var sasniegt, ja mēs – Latvijas brīvības cīnītāju pēcteči, pieturēsimies pie savām galvenajām vērtībām – rīcības un pārliecības brīvības, drosmes un godīguma!

Eināra Cilinska (NA), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra piektdien preses konferencē sacītās runas pilns teksts.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. ATBILDĪBA BŪT VALSTSVĪRAM / bezatbildība par uzticēto ministriju.

 2. PALDIES Eināram Cilinskim.
  Tas ļauj vēl cerēt un arī ticēt, ja ir kāds cilvēks, kas domā ar savu galvu.
  Nevis kā suņu baram, uzsauc “Cui! “un parādi tik virzienu – visi skries turp…
  Pēc valdības rīcības “pasaule mūs nesapratīs” vēl vairāk.

 3. Paldies, Einār, par tavu – ministra cienīgu morālo stāju, kā arī principiālo un patriotisko rīcību!
  Par latvisku Latviju!

 4. Drosme būt latvietim komentētājs producē kārtējos melus par nacionāli domājošiem cilvēkiem, kā jau tas komunistiem raksturīgi. Tāpat kā Putins cenšas iestāstīt pārējai pasaulei, ka Krimā nav Krievijas armijas.
  Tas tāpēc, ka šiem cilvēkiem ir gan savi uzskati, bet nav nekādas morāles. Bet morāles trūkums neizbēgami noved pie visatļautības.

 5. Drosme būt par vācu okupantu atbalstītāju.

 6. Drosme būt latvietim! Atbildēt

  NA kopumā ir drošības policijas (DP) inspirēta un vadīta kopš PSRS VDK laikiem līdz šai dienai, tostarp ar H86, kas tika izveidota no drošības iestāžu vidus.. Šodien H86, LRTT ir Latvijas un Vācijas DP ziņu pienesēji par izteikti nacionāli domājošiem Latvijā, kas varētu radikalizēt sabiedrību un vadīt pretim masu nekārtībām pretēji Vācijas un SVF programām izzagt Latvijas valsts resursus, tostarp izvedot lēto un izglītoto darbspēku uz Rietumiem.

  Piekrītot iznīcināt LVL, NA savu politisko kapitālu ir izsmēlusi un saskaņā ar DP plāniem Cilinskim vienam no NA, lai visa uzmanība tiktu koncentrēta uz Cilinski un NA, ir 16. martā jāiet pie pieminekļa, ticamības labad jāzaudē ministra amats, kas jau ir atņemts !!!, lai latvieši turpmāk balsotu par NA, kas DP interesēs vada latviski nacionāli domājošo tautas vairākumu.

 7. Paldies, EINĀR!!!!!

 8. Tas viss ir pareizi un atbalstams, bet šodien jau par maz. Jau sen tiem antiFašistiem būtu bijis jādabū pa nagiem, lai neālētos pie brīvības pieminekļa. Viņiem tur nav vietas! Tiem skaņdarbiem ir vieta pavisam citur te kāds kaut ko ir sajaucis. Tas ir tas pats kā dziedāt kahovku mūsu Dziesmu svētkos. Šodien valdībai būtu jārisina daudz nopietnākas, kā 16. marts, problēmas, proti, jāatbrīvo Latviju no piektās kolonas, lai nebūtu uz ko balstīties profašistiskiem režīmiem. To jārunā visur, kur tik tas ir iespējams un tagad ir daudz labu piemēru, pie kā tas var novest un kāpēc to jādara. Šodien mēs redzam, ka ne tikai krievs nepilda savas saistības, bet arī Eiropa izvairās pildīt savas konvences un nonākusi līdz ar to strupceļā – nevar nomierināt vienu, zaudējušu mēra sajūtu, vadoni. Pirmais, kas būtu darams Latvijā – likvidēt iespējas veidoties naidīgam Latvijas idejai partijam un biedrībam. Otrais, skaidri apzināt slēptos nedraugus pašu vidū un liegt tiem iespēju izvērsties. Šo darbu jāveic metodiski un neatlaidīgi, nevis ar spontāniem uzplaukumiem. Lai būtu skaidri redzams: kur ir mērķtiecīga darbība un kur reitinga cīņas.

 9. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Labs raksts1:Paldies!

 10. Nesaprotu tos MURGUS” ap un PIE” BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA 16.MARTĀ visus šos gadus!!! KĀPĒC VISGUDRIE neprasa atbildĪbu visiem bijušajiem premjeriem un prezidentiem par šo trakumu šajā DATUMā??? KADAS VIEN MUĻĶĪBAS UN SPRIEDELĒJUMI NAV JĀLASA TĀ VIETĀ, LAI BEIDZOT PIEPRASĪTU SAKĀRTOT ŠO JAUTĀJUMU VIENREIZ PAR VISĀM REIZĒM!??? KURŠ LATVIETIM VAR AIZLIEGT IET PIE BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA NOLIKT ZIEDUS, KAD VIŅŠ VĒLAS??? KĀPĒC TIKAI LATVIEŠIEM REGULĀRI TIEK ATGĀDINĀTS PAR SAPRATNI, bet pārējie var darīt visu, ko tikai sirds vēlas un PARADOKSĀLI – VIŅI TIEK SAPRASTI, ATTAISNOTI, VIŅIEM IR CILVĒKTIESĪBAS, VIŅIEM JŪT LĪDZI… TAS IR PARADOKSS!!! LŪK KĀ VAJAG TĪŠU PRĀTU ŠĶELT SABIEDRĪBU UN NEJUSTIES ATBILDĪGIEM NE PAR KO…

 11. Drosme ir būt domājošam latvietim.

 12. Kādi ir juridiskie aspekti lai atlaistu Cilinski? Straujumas lēmums ir prettiesisks, jo ar šādu aktu tiek pārkāpta Satversme un ES cilvēka pamattiesību harta. Vai tad valdībā nav neviena jurista, ja uz emociju pamata tiek gatavots šāds juridisks brāķis?

 13. Vēlēšanās Vienotība atkal izliksies par latviešu aizstāvjiem.

 14. Man gan tas liekas diezgan demagoģisks secinājums: pašiem spītīgi turēties pie nebūtiska punkta, apgalvojot, ka leģionāru pieminēšanai jānotiek TIKAI pie Brīvības pieminekļa. Interesanti, kādēļ tā?! Vai tad Brīvības piemineklis ir celts Leģionam?
  Un apgalpvojums, ka Ru izmantotu uzbrukumiem LV jebkuru citu notikumu līdzvērtīgi 16.martam, ir tukša spekulācija. Jo:
  1. neviens cits atzīmējamais datums LV nav tik strīdīgs, kontrversāls, un provokatīvs;
  2. vispirms vajag vienreiz rīkot šo piemiņu Lestenē un TAD paskatīties kas notiks un tad tikai secināt un apgalvot.
  3. Te jāpiekrīt Dāvim Staltam: ” Ir jāsaprot, ka politizējot šādas un līdzīgas godu dienas, tās tiek diskreditētas + marginalizētas.”
  Daudzi ir pārliecināti, ja 16.marts tiktu rīkots vienalga kur citur, nebutu nekādu problēmu.
  NA ar šādu “nacionālā romantisma” kultivēšanu pazaudēs daudzus reālpolitikas kategorijās domājošus domubiedrus.

  • Stalts ir … Tāds pats kā Straujuma un Bērziņš. Pasakiet man kaut vai vienu iemeslu, kāpēc es kā latvietis, nedrīkstu aiziet pie Brīvības pieminekļa, bet piedzēries okupants var piemēslot visu Rīgu? Man nav jābrauc uz kapiem? Tad lai krievi brauc savus pieminēt Krievijas kapos.

  • Ivars Graudiņš Atbildēt

   Jāni, es piņemu kad Tu esi daudz jaunāks par šiem latviešu leģionāriem un neatceries kad latvju tauta (ne valdība) ziedoja savus latus Brīvības pieminekļa uzcelšanai. Arī leģionāros bija puiši kas savā laikā vilka no kabatas savus latus un santīmus par godu ”Tēvzemei un Brīvībai.”

   Brīvības piemineklis, tāpat kā baznīcas un kapsētas, ir svēta vieta un nevis tikai kaut kāds piemineklis kas atrodas Brīvības bulvārī.

   Leģionāri atcerās 16.martu jau kopš 1952.g. Trimdā un klusībā PS okupētā Latvijā. Kad Latvija atguva savu brīvību no PS, tad bijušie leģionāri, nevis Latvijas valdība vai kāds starpnieks, izvēlējās šo piemiņas dienu atcerēties pie Latvijas simbola Brīvības bulvārī. Lestenes kapsēt vel nebija uzsākta un tā šī tradicija turpinājas.

   5. kolonas pārstāvji, ar lojalitāti Krievijai, neko labāk negribētu kā padzīt latviešus ar saviem leģionāriem no Brīvības pieminekļa un lai izvācās no Rīgas vispār. Negaidi kad leģionāri, kaut jau stipri gados, piekāpsies tādai pasūtītai muļķībai no Krievijas.

 15. Ivars Graudiņš Atbildēt

  Einārs Cilinskis is pelnijis Latvijas tautas atdzinību un respektu! To nevar teikt par pārejiem valsts ministriem un varas pārstāvjiem kas gļēvi klanās un pakļaujās Krievijas propagandai un valsts pārkrievošanai.

 16. LATVIJAS VALDĪBA- PUTINA SOSI- LATVIEŠU NĀCIJAS KAPRACIS …….

 17. Vismaz viens cienijams deputāts Latvijā, visu cieņu Einār!!! Latvijas armijas kapteinis.

 18. Ar gara spēku pret karaspēku! Ar tādu devīzi Tautas fronte aicināja tautu piedalīties manifestācijās,uz barikādēm.Bija arī tur drosminieki armedību bisēm,ar paštaisītīem ieročiem ,kuri bija gatavi apšaut visus komunistus.Paldies dievam izdevās viņus no tā atrunāt.Par Cilinska drosmi es nešaubos, bet par prāta gan.Cilinska kungs atmaskojiet tos antiFAŠISTUS,atmaskoiet ušakova krievu nacistus tad jums būs tautas cieņa un mīlestība.

 19. Cienīsim Latviju Atbildēt

  Neviens nav tiesīgs no 1.janvāra līdz 31.decembrim, visas 365 dienas gadā LATVIETIM (ar to es domāju visu tautību tos cilvēkus, kuri mīl Latviju, mīl latviešu valodu, kuri rūpējas par Latviju) traucēt nolikt ziedus pie TAUTAS celtā BRĪVĪBAS pieminekļa. Neviens nedrīkst zaimot BRĪVĪBAS pieminekli, kā to darīja ždanokoši, rubikieši vai viņiem līdzīgie krievi (ar to es domāju staļinisko Krievijas režīmu).

 20. Lepojos ar Cilinski Atbildēt

  Es lepojos ar Eināru Cilinski, kurš ir patriotiski audzināts mīlēt savu DZIMTENI. Viņš nav viens par to esmu pārliecināts. Vajadzētu jaunatnei mācīt mīlēt savu DZIMTENI tā kā Einārs Cilinskis mīl savu DZIMTENI. Einārs Cilinskis mīl savu DZIMTENI un ir kopā ar ikvienu, kas cīnījās par Latvijas brīvību un ir gatavs atteikties no ministra amata, lai būtu kopā ar tiem, kuri cīnījās par Latviju.

 21. Kāpēc daži kļūst par latviešiem tikai 16.martā?

 22. vienigais normalais un to pashu pieliek pie vietas berzin banda

 23. Antropoloģiskais tips

  Objektīvs iemesls ir jautājumam, kāpēc t.s. nacionālie spēki sastāv no tipiem, uz kuriem medicīnā attiecina terminu „kretīni” vai „kretīnisms”. Gorbačova speciālo dienestu atlasītie „kadri” agresīvi nacionālajām organizācijām „perestroikas” laikā bija galvenokārt kretīni – repšiem un cilinskiem līdzīgi kretīni.
  Iemesli vairāki.
  Pirmkārt, XX gadsimta otrajā pusē nacionālisms jau bija „miris”. Nacionālisma uzplūdi sākās tikai gadsimta beigās sakarā ar migrācijas palielināšanos. Pēc XIX gs. uzplūdiem XX gs. nacionālisms nebija aktuāls. Tāpēc nacionālistiskās noslieksmes varēja būt ļoti niecīgai sabiedrības daļai – garīgi ne visai normālai sabiedrības daļai. Varēja būt tikai jauniešiem, kuru vecāki jau bija garīgi ne visai pilnvērtīgi, viegli zombējami utt.
  Otrkārt, nacionālisms tā reakcionārajā un šovinistiskajā variantā vienmēr ir izteikta idejiskā vienpusība – tendencioza lietu un parādību izpratne un interpretācija. Tā ir vienpusība, kas nav iespējama gudrās smadzenēs. Tā ir vienpusība, kas nav iespējama izglītotās smadzenēs. Tāpēc nācās atlasīt kretīnus – garīgi aprobežotus un neizglītotus tipus. Tāpēc specdienesti balstījās uz kretīniem – repšiem un cilinskiem, kuri vēlāk „valsts darbā” neko nevarēja nopietnu izdarīt.
  Treškārt, nacionālisma aizstāvēšana, cīņa ar nacionālisma kritiķiem prasa noteiktu izturību. Prasa tādu izturību, kas parasti ir tipiskiem kretīniem, kretīniski spītīgiem tipiem, kādi ir mūsu repši un cilinski.
  Un vēl kas. Ja amerikāņiem interesētu Latvijas normāla attīstība, tad viņi būtu novākuši kretīnus. Tas netika izdarīts. Amerikāņi saprata, ka kretīni var viņiem palīdzēt „jaukt gaisu” Latvijā – neļaut Latvijai normāli attīstīties, kas ASV, protams, nav vajadzīgs.
  Un pēdējais – pati latviešu tauta ir „skaists kretīns”, jo vēlēšanās vienmēr ir atbalstījusi savus dārgos kretīnus – repšus un cilinskus.

 24. Arturs Priedītis

  Latviešu nacionālā naida melnā diena

  16.martam faktiski vajadzētu būt latviešu nacionālā naida melnajai dienai pret vācu fašistiem. Vajadzētu būt tā, ka katru gadu 16.martā visā Latvijā latvieši vienoti demonstrē savu nacionālo naidu pret vācu fašistiem. Tā nav priecīga svētku diena, bet gan ir neizdzēšama naida melnā diena pret vācu fašistiem.
  Tādai melnai dienai ir obligāti jābūt latviešu kalandārā. Latviešu kalendārā ir obligāti jābūt melnai dienai, kas ir veltīta tautas naida apliecinājumam pret vācu fašistiem. Protams, tā var būt arī cita diena. Šai dienai nav obligāti jābūt 16.martam. Var izvēlēties arī citu dienu. Taču obligāti tādai melnai dienai ir jābūt latviešu kalendarā. Latviešu tautai obligāti ir jāapliecina savs naids vācu fašistiem. Tas ir jādara regulāri un nepārtraukti, kamēr eksistēs latviešu tauta kā vienots un suverēns etniskais kolektīvs.
  Iemesls tādas dienas nepieciešamībai ir konkrēts un loģiski neapstrīdams – vācu fašisti gribēja iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu! Atkārtoju, pasvītrojot doto faktu: vācu fašisti gribēja iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu! Vācu fašisti plānoja pēc savas uzvaras II Pasaules karā iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu!
  Domāju, lieki ir norādīt, ka tik necilvēciski pret latviešu tautu neviens nav izturējies! Citas tautas pret latviešu tautu ir dažādi izturējušās. Taču nevienas tautas varas elite neplānoja latviešus iznīcināt kā nevērtīgu tautu. To plānoja vienīgi vācu fašisti. Un viņi noteikti būtu iznīcinājuši latviešus, ja būtu uzvarējuši II Pasaules karā. Vācu fašistu uzskatā latvieši ir nevērtīga tauta, kas ir jāiznīcina.
  Domāju, lieki ir atgādināt, cik absurda ir mūsdienu latviešu tautas vienas daļas attieksme pret vācu fašistiem. Vācu fašistu apjūsmošana pēcpadomju laikā katru gadu 16.martā ir visuzskatāmākais piemērs latviešu tautas vienas daļas absurdajai vēsturiskajai atmiņai. Tā vietā, lai nosodītu un vienoti apliecinātu nacionālo naidu pret vācu fašistu plānu iznīcināt latviešus kā nevērtīgu tautu, tautas viena daļa nevēlas zināt un ņemt vērā drausmīgo vēsturisko patiesību. Tautas viena daļa kā spitālīgi apmāta nespēj objektīvi izprast un novērtēt drausmīgo vēsturisko patiesību.
  Nav taču grūti saprast, par ko liecina tautas vienas daļas vēsturiskās atmiņas absurdās kroplības? Tās liecina par to, ka vācu fašistiem varbūt bija taisnība – latvieši ir nevērtīga tauta! Cits izskaidrojums nemaz nevar būt, ja mūsdienu latvieši ar ziediem un dziesmām 16.martā sveic savas slepkavas – latviešu holokausta plānotājus! Cits izskaidrojums nemaz nevar būt, ja ņemam vērā arī rusofobijas izplatības drausmīgo apjomu šodienas latviešu sabiedrībā. Daudzi latvieši nevis nosoda vācu fašistus, bet nosoda savus glābējus! Tā ir neticama situācija! Tā ir nenormāla situācija! Tā neliecina par tautas vērtību! Tauta taču neko nav darījusi, lai likvidētu tautas tās daļas rīcību, kas apkauno visu latviešu sabiedrību! Tauta neko nav darījusi, lai visi latvieši ar cieņu izturētos pret saviem glābējiem, kuri novērsa latviešu holokaustu! Tautas kalendārā nav nacionālā naida melnā diena pret vācu fašistiem! Kamēr latviešu sabiedrībā turpinās 16.marta ārprāts, visai cilvēcei ir tiesības latviešus uzskatīt par nevērtīgu tautu. Tas nav patīkami, bet tas ir pilnā mērā pelnīti!

  • nesapratu tavu mantru.

  • Ivars Graudiņš Atbildēt

   Var ticēt ka Josifs Korens un Tatjana Ždanoka tev maksā honorāru no Maskavas kases par tavu komentāru kas ir veidots pēc Krievijas propagandas parauga, pilns ar netaisnībām, aplamībām un meliem.

   PS Krievijas komunisti, pēc kopēja līguma ar saviem Vācijas nacistu sabiedrotiem, okupēja neatkarīgo Latvijas valsti. Jau no sākuma, pirmā PS okupācijas laikā, kas vēsturē ir pazīstams kā ”Baigais gads,” komunisti likās pie darba iznīcināt latvju tautu un tautas pamatus. Latvijas iedzīvotāji tika apcietināti, spīdzināti, deportēti, un slepkavoti. Iedzīvotāji atradās vienās briesmās un šausmās Padomju Krievijas apspiesti.

   Padomju Krievija izturējās ļaundabīgi pret latviešu tautu. Tika iznīcināta Latvijas politiskie un militārie priekšnieki. Tika izlaupīta ekonomiskā infrastruktūra. Iespējams kad leģionāru vienības nebūtu veidotas zem Vācijas varmācības ja Padomju Krievija neieviestu ”Baigā gada” zvērības. Lietuvā militārā vadība netika iznīcināta tik pārmērīgi kā Latvijā un viņu vadoņi spēja atrunāt Vācijas valdību no leģionāru vienību veidošanas. Pāris gadus atpakaļ Brāļu kapos, zem sērojošās Mātes, tika ieviesti 20 Latvijas ģenerāļiem kapu piemiņas plāksnes. Viņi ”Baigā gadā” tika apcietināti un aizvesti uz Maskavu kur viņi tika spīdzināi, nošauti vai drīzumā mira cietumā zem nezinamiem apstākļiem. Viņi nebijā vienīgie, arī 39 Latvijas pulkveži tika likvidēti; kopskaitā vairāk kā 1000 virsinieki un 3000 instruktori un karavīri.

   Latvieši atradās starp diviem ienaidniekiem, krievu komunistiem un vāciešu nacistiem. Zem abām nelabvēlīgām varām Latvijai bija milzīgi upuru skaits, ieskaitot nepiedodamo holokaustu pret Latvijas žīdu pilsoņiem.

   Zem ”Baigā gada” draudiem un ietekmē, ap 115.000 Latvijas jaunieši un vīri tika iesaukti leģionā. Viņi cīnijās priekš ”Tēvzemes un Brīvības.” Brīvība ir kaut kas ko krievu tauta visā garā Krievijas vēsturē nav baudijuse savā Krievzemē un tamdēļ nesaprot latviešus kam brīvība ir nopietna dzīves prasība.

   2PK beidzās 1945.g. 8.maijā un otrā Padiomju Krievijas okupācija sākās. 240.000 Latvijas iedzīvotāji paspēja bēgt uz Rietrumiem, prom no Padomju Krievijas varmācībām un “Baigo gadu” piedzīvojumiem, pateicoties leģionāriem kas turēja Kurzemes cietokšņa vārtus vaļā saviem tautiešiem. No šī skaita 120.000 tika uz Rietrumiem, otra puse gāja bojā kara apstākļos vai tika nošauti, sagūstīti un aizsūtīti uz Krievijas tāliem austrumiem jeb arī atpakaļ uz okupēto Latviju.

   Padomju Savienība, pateicoties milzu atbalstam no saviem Rietrumu valsts sabiedrotiem: ASV, Anglija, Kanāda, Austrālija un Francija; kas viņus izglāba no Vācu nacistiem, bija uzvarētāju pusē. Citādi PS būtu vakars aiz ezera.

   Šodien Vācija ir savu nacistu grēkus noželojuse un ir pieņemta kā viena no attīstitākām valstīm civilizētā pasaulē. Krievija savus komunista grēkus neatdzīst un šodien ir viena no vispasaules atpalikušām un neattīstītam valstīm kuru valdība Krieviju ir izlaupijuši un tagad grib vel vairāk smelt no kaimiņu valstīm. Jā, arī Latvija tiek krievu un latviešu oligarhu laupīta un tamēļ mīļie pilsoņi mums tas ir jāaptur.

 25. Domā ar šo gājienu nozvejot balsis, nākošajās vēlēšanās.Ļoti tālredzīgi.

 26. Paldies, Cilinska kungs! Parakstos zem katra Jūsu teiktā vārda.

 27. Tas ir cienijams politik’is, ar skaidru nostaju.
  Ja Cilinskis tiks atlaists, tad jau sanak, ka demokratija Latvija ir tuks’s jedziens. Izdabas’ana Krievijai liek aizdomaties par to, kas uz s’obridi Latvija ir pie varas.
  Labak butu domajus’i par dekolonizacijas realizes’anu, nevis apspiedus’i tos, kuriem vel ir palikusi drosme un godaprats.

 28. Ar kādām tiesībām Straujuma var atbrīvot Cilinski no darba? Tad jau iznāk ,ka mūsu valstī nevar aizstāvēt brīvības cīnītājus, baidoties no antifašistiem un citiem komunisma līdzskrējējiem.

 29. Daudz idejiski skaistu un patriotiski cēlu frāžu kam ar konkrētajām situācijām, to skaidrojumu un rīcību ir ļoti tāls un netiešs sakars. Politiķim jau par savu vārdu dziļāku jēgu nav jāatbild. Vai ikdienas mainās situācija, mainās frāzes bet dzīve rit savu gaitu kā iepriekš.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Divu ātrumu Eiropa

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā vakar ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu diskutēja par Eiropas nākotni. Šīs ir ceturtās EP deputātu debates par Eiropas nākotni ar ES valstu vadītājiem. Savā pirmajā uzrunā  Makrons aicināja uz “jaunu Eiropas suverenitāti”, ņemot vērā arvien pieaugošo autoritārismu dažās ES valstīs. Makrona reformu priekšlikumi, kuri zināmā mērā aizgūti no tā sauktās divu ātrumu Eiropas teorijas, ES līderu vidū netiek uzņemti vienprātīgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+