×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Eiro kā projekts

Foto no EK audiovizuālās bibliotēkas arhīvaFoto no EK audiovizuālās bibliotēkas arhīva

Lai nodrošinātu efektīvu eiro ieviešanas procesu valstī, ar Ministru prezidenta rīkojumu 2005. gada 18. jūlijā tika izveidota Vadības komiteja ES vienotās valūtas ieviešanai Latvijā. 


 

Projekta ietvaros izveidoja mājas lapu “www.eiro.lv”, kurā katram ir iespēja iepazīties gan ar ES vēsturi, attīstību un pašreizējām aktivitātēm, gan ar savienības valūtu un pārmaiņām, kas skars mūs pēc tās ieviešanas. Iedzīvotāji mājas lapā var izmantot eiro kalkulatoru un aprēķināt, kā mainīsies viņu ienākumi pēc 2014. gada. Tāpat katrs var iepazīties ar dažādiem ekspertu viedokļiem, kas atvieglo informācijas meklēšanu pa dažādiem medijiem vai organizāciju oficiālajām mājas lapām.

Vadības komitejas padotībā ir izveidotas piecas darba grupas, kurās ir iesaistīti valsts institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Eiro projekta vadītāja ir Dace Kalsone, kura organizē visu darbu grupu. Visas ar projektu saistītās izmaksas šobrīd sedz Finanšu ministrija. Nākamajā gadā kampaņai par eiro ieviešanu tiks atvēlēti 1,4 miljoni latu.

Eiro komunikācijas projektu vadītāja Dace Šetlere norāda, ka jaunās valūtas ieviešanai vienmēr ir bijuši gan atbalstītāji, gan pretinieki. Ļoti liels atbalsts eiro esot no biznesa vides un ekonomiski aktīvo iedzīvotāju puses, kuriem ikdienā ir lielāka saskare ar eiro – gan darbā, gan atpūtā.

“Iemesli negatīvai attieksmei ir visdažādākie, bet aptaujas rāda, ka ikviens vēlas dzīvot labāk, gribētu, lai aug mūsu visu labklājība, un eiro ir tas instruments, ar kuru šo labklājību sasniegt.”

Projekta aktivitātes ir nepārtrauktas, jo katru dienu tiek saņemti jautājumi no iedzīvotājiem par to, kāds būs maiņas kurss, kas notiks ar kredītiem un vai tiešām precēm celsies cenas. Saņēmuši atbildes, interesenti bieži vien nomierinās un savu viedokli par eiro ienākšanu Latvijā maina. “Mēs nevaram aprunāties ar pilnīgi visiem cilvēkiem individuāli, bet redzam, ka ir svarīgi runāt un skaidrot šos jautājumus atkal un atkal,” uzsver Dace Šetlere, jo, viņasprāt, daudzi iedzīvotāji šobrīd ir apjukuši no pretrunīgās informācijas publiskajā telpā. Daļai sabiedrības ir atšķirīgs viedoklis par Latvijas ģeopolitisko attīstības virzienu, kā arī viens no iemesliem pretestībai varētu būt emocionālais faktors un lata vēsturiskā vērtība.

Kopumā projekta darbinieki un vadītāji pozitīvi vērtē pašreizējos procesus sabiedrībā – notiek diskusijas, kad ikvienam ir iespēja paust savu viedokli, uzdot jautājumus un saņemt atbildes, lai izprastu, kāda ir viņa attieksme pret eiro ieviešanu Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+