×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Eiro monētas uz Latviju vedīs ar kuģiem

Foto arhīvsFoto arhīvs

Latvian one euro coins are displayed at the mint in Stuttgart, southern Germany on July 31, 2013. On Wednesday, the first euros for Latvia were coined. AFP PHOTO / DPA / DANIEL BOCKWOLDT +++ GERMANY OUT

Latvijas eiro monētas, kas tiek kaltas Vācijā, uz Latviju tiks nogādātas ar 15 kuģiem, šodien žurnālistiem sacīja Latvijas Bankas Monētu daļas vadītāja Maruta Brūkle.

Pārejai no latiem uz eiro un pirmajam apgrozības gadam tiks izkalti 400 miljoni dažāda nomināla eiro monētu.

To kopējais svars ir 1600 tonnas, bet kopējā nominālvērtība 98 miljoni eiro.

Kā ziņots, Latvijas Banka eiro monētas sāka kalt pēc 9.jūlija lēmuma par Latvijas pilntiesīgu dalību eirozonā. Monētas tiek kaltas Vācijā, Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē. Centrālā banka šos eiro rudenī savlaicīgi piegādās bankām, bet tās – uzņēmumiem, lai eiro aprite notiktu raiti.

Jau ziņots, ka uz eiro monētām būs attēloti Latviju raksturojoši simboli. Uz Latvijas viena un divu eiro monētu reversa būs attēlots tautumeitas portrets, uz 10, 20 un 50 centu monētām – Latvijas lielā ģerboņa attēls, bet uz viena, divu un piecu centu monētām – Latvijas mazā ģerboņa attēls.

Dažādās eirozonas valstīs izdotu eiro monētu dizains atšķiras – monētām ir vienāds aversa jeb monētas priekšpuses dizains, bet atšķirīgs reversa jeb monētas aizmugures dizains.

Neraugoties uz to, ka dažādās valstīs izdotām monētām dizains daļēji atšķiras, tās visas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis ikvienā eirozonas valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+