×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Eiro zona apstiprina divu miljardu eiro izmaksu Grieķijai (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Komisijas ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas lietu komisārs Pjērs Moskoviči (no kreisās) un Grieķijas finanšu ministrs Eiklīds Cakalots.

Eiro zonas finanšu ministri pirmdien apstiprināja divu miljardu eiro izmaksu Grieķijai, norādot, ka Atēnas ir veiksmīgi izpildījušas aizdevēju prasītās reformas.

“Šodien pieņemtais lēmums izmaksāt divus miljardus eiro no ESM (Eiropas Stabilitātes mehānisms) finansējuma atspoguļo Grieķijas valdības saistības pret programmu, jo tā ieviesa plašu sarakstu ar būtiskām reformām,” paziņoja ESM izpilddirektors Klauss Reglings.

Grieķijas valdība pagājušajā nedēļā ar nelielu balsu vairākumu guva parlamenta atbalstu reformām, no kuru pieņemšanas bija atkarīga finansējuma saņemšana.

Eiro zonas ministri Briselē apsveica Grieķijas pieņemtās reformas, kas ir nepieciešamas arī, lai saņemtu 10 miljardus eiro Grieķijas banku rekapitalizācijai.

“Tas ir nozīmīgs solis uz priekšu, lai risinātu nozīmīgākos izaicinājumus, ar kuriem saskaras Grieķijas ekonomika, un atgrieztu to uz ilgtspējīga ceļa,” kopīgā paziņojumā uzsvēra ministri.

Jau vēstīts, ka Grieķija un aizdevēji jūlijā vienojās par trīs gadu finansiālās palīdzības programmu 86 miljardu eiro apmērā, kas to paglāba no maksātnespējas un haotiskas aiziešanas no eiro zonas.

13 miljardus eiro Grieķija saņēma augustā. Vēl divus miljardus eiro tai vajadzēja saņemt oktobrī, tomēr eiro zona nolēma neizmaksāt šo summu, jo starp aizdevējiem un Grieķiju bija radušās domstarpības, lielākoties saistībā ar aizdevēju prasībām par banku tiesībām atņemt mājokļus iedzīvotājiem, kuri nespēj nomaksāt hipotekāros kredītus, pensiju reformu un banku rekapitalizāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai, cik jauka dāvana !

Draugiem Facebook Twitter Google+