×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Eiro zona piekrīt samazināt Grieķijas parādu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs

Eiro zonas valstu finanšu ministri (eiro grupa) trešdienas naktī panāca vienošanos ar Grieķiju par tās parāda samazināšanas uzsākšanu, ko pieprasīja Starptautiskais valūtas fonds (SVF), un 10,3 miljardu eiro izmaksāšanu šai valstij no starptautiskā aizdevuma naudas.

ASV bāzētais SVF bija paziņojis, ka Grieķijas milzīgā parāda sloga mīkstināšana ir nosacījums SVF turpmākai dalībai aizdevuma programmā, lai gan Vācija bija pret jaunu finansiālu pretimnākšanu Grieķijai.

19 eiro zonas valstu finanšu ministri tikās divas dienas pēc tam, kad Grieķijas parlaments pieņēma jaunu tēriņu samazināšanu un nodokļu paaugstināšanu, ko bija pieprasījuši Grieķijas kreditori.

Pēc vienošanās panākšanas Briselē notikušajās sarunās, kuras ieilga līdz naktij, eiro grupas vadītājs Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms paziņoja, ka ministri ir panākuši “svarīgu lūzumu”.

“Šis ir svarīgs moments ilgajā Grieķijas programmā, svarīgs moments mums visiem, kopš pagājušās vasaras, kad starp mums bija liela uzticības krīze,” preses konferencē sacīja Deiselblūms.

Grieķijai ir steidzami nepieciešams nākamais aizdevuma naudas maksājums, lai tā jūlijā varētu atmaksāt lielus kredītus Eiropas Centrālajai bankai (ECB) un SVF. Grieķijā jau ir aizkavējusies algu izmaksa valsts sektorā strādājošajiem.

Deiselblūms sacīja, ka ministri piekrituši izmaksāt 10,3 miljardus eiro, pabeidzot pērn jūlijā panāktās 86 miljardu eiro aizdevuma programmas pirmo oficiālo pārskatīšanu.

Grieķijas kreditori veiks pirmo 7,5 miljardu eiro maksājumu jūnijā, bet pārējo summu samaksās vēlāk.

Sarunu grūtākā daļa bija pārvarēt domstarpības starp Grieķijas kreditoriem – eiro zonas valdībām un SVF – par Grieķijas ekonomikas stāvokli un parāda mīkstināšanu.

“Eiro grupa šodien vienojās par parāda pasākumu paketi, kas tiks pakāpeniski ieviesti,” sacīja Deiselblūms. Viņš piebilda, ka “ar prieku apstiprina” SVF turpmāko dalību aizdevuma programmā.

SVF ziņojumā pirms eiro grupas sanāksmes bija brīdinājis, ka Grieķijas valsts parāds pašreizējā līmenī, kas ir apmēram 180% no IKP, ir neilgtspējīgs un to nepieciešams samazināt.

SVF arī piebilda, ka bez restrukturizācijas parāda slogs līdz 2060.gadam var sasniegt 250% no IKP.

Eiro zonas ekonomiski spēcīgākā valsts Vācija bija pret Grieķijas parāda samazināšanu un apgalvoja, ka pašlaik tas nav nepieciešams. Vācijai tomēr nācās piekāpties, lai nodrošinātu SVF turpmāko dalību aizdevuma programmā.

Deiselblūms sacīja, ka tā ir grūta politiska vienošanās, par kuru viņš “pirms mēneša nebūtu varējis sapņot”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. naivie Briselē! Atbildēt

    Kā tie aptēstie, nejēgas, tur kautkādi lēmēji šķērdē nejau savu personīgo naudu! Tā grieķija ir kā caurs maiss! Un Milzīgs caurums ir Bēgļi! Priekš viņiem var grūzt un grūzt naudu, un nekad nepietiks! Jo bēgļi ir un būs Miljoniem! Tas ir Noziegums, pret visiem citiem vienkāršiem, baltajiem cilvēkiem eiropā! Dot atlaides grieķijai – samazināt parādu! Tas ir Noziegums! To nekādā gadījumā nedrīkstēja darīt! Un atkal grieķiem vajag naudu! Un atkal Miljardiem viņiem uzdāvinās! Viņi to naudu Nekad neatdos! Jo viņi šādas summas nekad Nenopelnīs savā aizlaistajā valstelē! Blakus šo Bēgļu, kara stāvokļa zemēm! Visiem tiem muhamediem! Sekas būs visu šo atlikušo gadsimtu! Jo grieķi darīs visu, locīsies, izdomās visādus pekstiņus, lai tikai vēl un vēl viņiem samazinātu parādus! Un beigu, beigās, nav zināms, kas notiks pēc 20-50 gadiem! Kāds bankrots valdīs pār kādu citu, citām valstelēm! Un to aizsegā, Navazātā grieķija paliks aizkadrā ar saviem Miljardiem parādos! Un tā vairs nebūs aktuāla tēma par kuru tad, pēc 50 gadiem vāvuļotu! Āzijas tautas/islams pārpludinās eiropu, Ziemeļ eiropu! Un vēlāk noteikti būs naidīgākas sadursmes starp Eiropas cilvēkiem, kuri negrib ikdienā uz visiem stūriem, uz katra soļa redzēt musulmaņus! Sadursmes starp baltajiem un emigrantiem! Vecajās eiropas savienības valstīs šie ir ļoti veiksmīgi, klusi piezīdušies (musulmaņi, nēģeri) pie bagātās miesas! Bet jaunajās EU valstīs tā nebūs! Ka katrā pilsētas rajonā būs Mošejas! Ka katrs 3-4 darba vietā ir melnais. Un daudzās vietās gandrīz vieni melnie. To Mūsu valstīs sabiedrība nepieļaus! Jo veidosies naidīga attieksme pret tiem visiem bēgļiem! Viņi čuposies baros, lielos baros! Dzīvos Midzeņos, viņu rajonos! Jo pa 3-5-10 purniem, būs bīstami kautkur dzīvot! Bieži dabūs pa žaunu! Tiks apsaukāti, pazemoti! Bet kad viņi būs desmitiem, simtiem, tad būs bīstamāk Mums viņus aizskart, dzīt prom, lai vācās atpakaļ uz saviem tuksnešiem! Bet šie Miljardi, kuri tagad tiek uzdāvināti grieķiem ir Pilnīgi veltīgi izsviesta nauda! Un diemžēl nevieni in EU, neceļas un Neprotestē! No tribīnēm, ar dāžādu, ar veselām smadzenēm Organizāciju atbalstu! Ar šo naudu vajadzēja vakar stiprināt EU robežas! Lai nenodzīvotos, kā līdz šim, ka jebkādi bēgļi var vienkārši ieplūst gandrīz jebkurā Eiropas zemē! Un neko neviens viņiem nevar izdarīt! Un visādi baltie idioti viņus vēl aizstāv un attaisno!

Draugiem Facebook Twitter Google+