×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Eirodeputāte Krimā (26)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka piedalās partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" rīkotajā piketā "Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu" un pie reizes pieprasītu "garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai" pie Francijas vēstniecības.

Iesākumā kāda četrus gadus veca (2010. gads) epizode no Saeimas. Tur iesniegts priekšlikums grozījumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, rosinot kandidātiem noteikt ierobežojumus – neļaut kandidēt bijušajiem čekistiem un interfrontiešiem (līdzīgi kā tas noteikts Saeimas un pašvaldību vēlēšanās). Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka Saeimas vairākuma pārstāvji esot “skeptiski” par šādu nepieciešamību. No ziņu aģentūras LETA aptaujas varam uzzināt argumentus. “Tas ir populisms,” apgalvo Zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis, viņa frakcija to neatbalstīšot. Ne tik konkrēts ir “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis – esot jāvērtē juridiskās konsekvences. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (“Vienotība”) no komentāriem atturas. Savukārt Kārlis Šadurskis (“Vienotība), kurš pats jau kārto koferus ceļam uz Briseli, spriež: “Ir jāizvērtē šāda priekšlikuma pieņemšanas riski un vai patlaban komunistiska pagātne ir kāds būtisks apdraudējums Latvijas pārstāvniecībai Eiropā.” Tas tad acīmredzot tiek darīts un lēmums pieņemts – risku nav, priekšlikums noraidīts.

2014. gads. Krimas krievu militāristu ciešā uzraudzībā notiek “referendums” par atdalīšanos no Ukrainas un pievienošanu Krievijai. Eiropas Savienības valstis sašutušas, arī Latvijas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, ka neatzīst referendumu par leģitīmu, un brīdina Krieviju par “tālejošām negatīvām starptautiskām sekām”. Bet Krievijas televīzijas, kurām, protams, ir cits skatījums uz notiekošo, stāsta, ka tā gluži neesot, ka Eiropa nemaz neatbalsta Krimas “tautas izvēli”. Lūk, kā “novērotāja” ieradusies Eiroparlamenta pārstāve un publiski apliecinājusi, ka viss ir likumīgi un labākajā kārtībā. Un tie nav kaut kādi propagandas izdomājumi, šī deputāte tiek arī parādīta un intervēta – tā ir Tatjana Ždanoka.

“Ierūsējušajai” komunistei, kura jau kādu laiku tērpusies krievu šovinisma drānās, pēdējo mēnešu notikumi ir atnākuši gandrīz kā otra jaunība. Te viņa Rīgā organizē mītiņu, kurā ap divsimt cilvēku, vicinot Krievijas karogus un plakātus “Garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai”, maršē pa Rīgas centru, te ar prokrievisku pozīciju Briselē piedalās debatēs par Ukrainu, te jau klātienē aplaudē Krimas referenduma organizētājiem. Bet nu jau tā vairs nav tikai Latvijas, bet visas Eiropas Savienības problēma. Cerams, ka tagad arī profesors Šadurskis un viņa partijas biedri beidzot ir saņēmuši atbildi uz četrus gadus veco jautājumu par riskiem, kādu apdraudējumu rada šādu cilvēku līdzdalība ES varas struktūrās. Un vai A. Brigmanis joprojām uzskata, ka tādas runas ir populisms? Tā ir Latvijas valdošo partiju vaina, kas nav spējusi Eiropai paskaidrot, ka cilvēki, kas aktīvi cīnījās pret PSRS sabrukumu, joprojām nav ar šo faktu samierinājušies un viņu politisko izpausmju ierobežošana nav tikai pārspīlēts bailīgums, bet drošības jautājums.

“No deviņiem Latvijas pārstāvjiem EP trim ir dīvainas attiecības ar valsti, kuru viņi pārstāv,” nesen savā interneta dienasgrāmatā rakstīja Krievijas opozicionārs Vladimirs Karamurza, ar to domājot Tatjanu Ždanoku, Aleksandru Mirski un Alfrēdu Rubiku. Var cerēt, ka gaidāmajās EP vēlēšanās šo proporciju izdosies mainīt, bet var arī rīkoties aktīvāk. Kaut vai atgriežoties pie 2010. gada priekšlikuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. …vecā padomju nacistu žurkai ar palamu Taņka.

 2. …. Vai tad tiesam latviesi dzivo mulku zeme … jeb lielakais vairums tas uzmeteju un ES tris parstavji radas pec divu paaudzu patriotu izskausanas un cilveku zombesanas procesiem sakot ar okupacijas laika iesakto asinaino genocidu, pec valsts atjaunosanas turpinoso smalko genocidu un taja ieklauto ekonomisko politisko nodevibas periodu … zem Godmanisma, Skelisma un Sleserisma valsts vadibas veidiem …

 3. Atgiežoties pie priekšlikuma – vispareizāk, un līdz tam atbalstīt, arī EP deputātiem, Ždanokas patriekšanu no EP.

 4. AIZSĒDĒJUSIES mūsu pašu politiķu un likumdevēju DĒĻ – viņiem imponē Zdanokas kundze un visas viņas darbības EP par nodokļu maksātāju naudu, ko viņa un vēl divi kungi saņem lielu – IR VĒRTS CENSTIES…Uzvirmoja gaisā doma par likumu grozijumiem, lai šādi tipi nevarētu kandidēt vēlēšanās, ja savu darbu nedara tās valsts labā, kuru viņi pārstāv..!? Bet maijs NAV tālu!?? Ja TIKS ATKAL KLUNKURĒTS un stiepta gumija, viņi balotēsies un turpinās savu darbu ne jau Latvijas labā NEVIENA NETRAUCĒTI??? Kuram tas ir IZDEVĪGI???

 5. Biedrene Ždanoka Latvijā ir nedaudz aizsēdējusies. Viņai un pārējiem Interfrontes aktīvistiem bija jāpazūd austrumu virzienā jau 1990-to gadu sākumā drīz pēc Latvijas atdalīšanās no PSRS. Tas, ka viņa joprojām atrodas Latvijā un atklāti strādā Latvijas valstij naidīgu spēku labā, skaidri norāda, ka viņa šajā valstī nav vēlama un piedevām ir neiedomājami bezkaunīga. Ir pēdējais laiks Latvijas likumdošanā skaidri noteikt atbildību par darbību, kas apdraud valsts drošību. Pirmkārt nav pieļaujama tādu organizāciju un partiju darbība, kuru mērķi un rīcība var destabilizēt valsts drošību. Šo organizāciju aktīvistus un ideologus jādeportē no Latvijas, atņemot pilsonību un liedzot tiem atgriezties uz visiem laikiem.

 6. Vai tiešām Latvijā valda vistas aklums,ka nevar saskatīt pretvalstisku darbību?CIK ILGI?Pieprasu NEĻAUT kandidēt vēlēšanās bijušajiem čekistiem un interfrontiešiem un visiem tiem,kuri pretēji Satversmei pieprasīja krievu valodu un darbojas organizācijās ar krievijas ideoloģiju!!!!Pat krievs Karamurza to redz,bet Saeimā neredz!!!!!!!

 7. Mēs visi zinām un redzam tos faktus, kas te minēti. Kāpēc drošības dienesti pasīvi vēro gadiem vērptās politiskās intrigas, kas apdraud Latvijas suverinitāti? Ir tādai ždanocietei vieta ārpus Latvijas!

 8. Arī Godmanis ir apšaubāms tips.

 9. Vai savulaik ZZS un Brigmanis, kā arī Vienotība ar Zaķi neizvilka saulītē un iedeva slēgto atļauju balotēties Eiroparlamentam. Turpat arī bija Šadurskis un klusēja…

 10. Pilnīgi iespējams ka rezultāts būs līdzīgs, jo maijā latviešiem kartupeļu stādāmais laiks.

 11. Viņai ir LR pilsonība? Kāpēc vēl ir? Laikam ar brigmaņiem kopā pa pirtīm dzīvo.

 12. Zdanoka zin kur labi maksā, bet mūsu varnešī ir gļēvi, kas tēlo strausus un daudz ekskomunistu

 13. Tas ir Latvijas lielākais kauna traips, ka šiem darboņiem atļauts pārstāvēt mūsu valsti!!!
  Vai tiešām to nevar apturēt???
  Kur ir Latvijas gudrās galvas???
  Kā to varēja pieļaut!!!

 14. A.Brigmanim ir j’ap’ardom’a savs viedoklis,jo”‘komunistisk’a pag’atne un dom’a’sanas veids””sl’epjas UZSKATOS! Nevar main’it pieeju politikai tas cilv’eks,”‘kas ar m’ates pienu uz’n’emis ‘S’KIARU C’I’NAS PAMATPOSTUL’ATUS un nu s’aktu skat’it pasauli cit’am ac’im. T. ‘””””””””””””””””Zdanoka ir V.Putina m’asica,un Krim’a vi’na”‘piln’igi iesp’ejams”‘dar’ija to pa’su,ko Latvij’a 1991. “‘barik’a’zu laik’a kop’a ar OMON ,jo bie’zi tika redz’eta pie tagad’ej’as AIZSARDZ’IBAS MINISTRIJAS…

 15. Tikai lūdzu paskaidrojiet latviešu tautai, ko Kijevā, jau labu laiku atpakaļ, meklēja Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete, tagad jau bijušais ministrs Einārs Cilinskis,…..

 16. Saprotams, ka šie kūda visus ,lai tikai būtu sliktāk, tas viņiem ir asinīs.

 17. Paldies par rakstu! Savulaik no darba atlaida (ja nemaldos)”Rīgas laiks” redaktoru par to ,ka atļāvās uzrakstīt ,ka žīdi valda pār pasauli. Lūk taisnība nepatika.Mēs taču ļoti labi redzam tos musinātājus un valdītājus.

 18. Ždanokai un viņas kompānijai ir ir mugurkauls ,pārliecība un cīņas spars.Viņas oponenti ir gļēvi ,bailīgi un supertoleranti indivīdi ,kam tukšums galvā un ļenganas rokas.

 19. Tas labi ka mūsmāju ** rāda, lai pazīst cilvēki **.

 20. Ta ir kauna lieta un apsurds,ka EP uzturas tadi ES un Latvijas drosibas apdraudetaji ka Zdanoka,Mirskis,Rubiks,trukst tikai Plineris.

 21. Šī eiro deputāte tiko nekautrējoties piedalījās RTR Rosiya propogandas raidījumā, kur viņa pilnībā atbalstīja Krimas okupāciju un pārstāvēja Kremļa intereses.

 22. Paldies, Māri par rakstu! Atbildēt

  Paldies, Māri, par rakstu! nu ko? nekauņu un varmāku pasaulē ir bijis un būs. tie tikai norāda uz kādas sociāla veidojuma mazspēju, un šinī gadījumā tā ir Latvija. tagad … ,pēc pēdējiem notikumiem, mūsu valstij būtu jāpārraksta daudzi likumi, daudzi stratēģiskie plāni, bet, bet… pārāk daudz nodevēju un bezmugurkaulnieku ir sasēduši varas krēslos … pārāk daudz. Bet mēs latvieši un visu lēnām sakārtosim! Un ja kāds brālis vai māsa ir nezinošs un dara muļķības, tad tas ir labojams, bet ja svešinieks dara muļķības mūsu zemē, tad ar kāju pa pakaļu, lai iet no kurienes nācis. šī gados un prātā pamuļķā komuniste (tavā rakstā) noteikti nepieder mūsu tautai, tāpēc ar kāju pa …

 23. Vienkārši trūkst vārdu!Interfrontiete,kas cīnījās un joprojām cīnās pret Latvijas neatkarību,tagad apsveic Ukrainas okupāciju…un pārstāv Latviju Eiroparlamentā.

  • Paldies Mārim par rakstu – super. Tagad tikai atsevišķām struktūrām jāizvērtē starpnacionālā naida kurinātāju loma Latvijas dzīvē un atbilstība eirodeputātes statusam. Vai tiešam kāds neizvērtēs potenciālo kandidātu rīcībspēju un lietderīgumu, tērējot nodokļu maksātāju naudu???

Draugiem Facebook Twitter Google+