×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Eirogrupa nepagarina Grieķijas glābšanas programmas termiņu; sarunas turpināsies (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Eirozonas finanšu ministri otrdien atteikušies pagarināt Grieķijas glābšanas programmas termiņu, bet trešdien sarunas turpināsies, paziņojušas amatpersonas.

“Pēdējais termiņš Grieķijas programmas pagarināšanai bija nedēļas nogalē. Parlamentāro procedūru dēļ nav iespējams pagarināt programmu tālāk par šodienu,” pēc Eirozonas finanšu ministru telefonkonferences tviterī paziņoja Slovākijas finanšu ministrs ministrs Peters Kazimirs.

Arī Somijas finanšu ministrs Alekss Stubs sacīja, ka pagarināšana nav iespējama un norādīja, ka lūgums pēc jaunas vienošanās ar Eiropas Stabilitātes mehānismu (ESM) tiks kārtots, ievērojot normālās procedūras.

Jau vēstīts, ka eirozonas finanšu ministru telefonkonference tika noorganizēta, lai apspriestu Grieķijas jauno priekšlikumu noslēgt “divu gadu vienošanos ar ESM, lai pilnībā segtu valsts finansēšanas vajadzības un vienlaicīgu parādsaistību restrukturizāciju”.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs iepriekš otrdien arī pieprasīja valsts pašreizējās glābšanas programmas īstermiņa pagarinājumu, lai izvairītos no “tehniskas maksātnespējas” Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Grieķijai 30.jūnijā bija jāatmaksā SVF 1,5 miljardi eiro.

Avoti Grieķijas valdībā ziņo, ka sarunas šodien beigušās un turpināsies rīt, dodot laiku finanšu ministriem apsvērt Atēnu priekšlikumus.

Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms telekanālam CCN sacīja: “Politiskie apstākļi un politiskā nostāja (..) izskatās, nav mainījusies, un mēs joprojām gaidām referendumu”.

Tomēr laikraksts “Times of Malta” ziņoja, ka Grieķija ir piedāvājusi atcelt 5.jūlijā plānoto referendumu par starptautisko kreditoru priekšlikumiem, ja sarunas ar Eiropas Savienību (ES) atsāksies. Laikraksts atsaucies uz Maltas premjerministru Džozefu Muskatu, kurš to paziņojis parlamentā.

Tomēr Muskata neesot drošs, vai Grieķijas piedāvājums ir pavērsiens vai tikai viltība, lai iegūtu laiku, vēsta “Times of Malta”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vini netaisās atdot un tā visa ir spēle jo ja izstāsies no ES viņi nogrims, labi saprot paši to bet domāju ka grib izsūkt naudu un tad uzmest, vai arī panākt bankrotu ES tur kkas nav tīrs, es neaizdotu un paliktu pie noteikumiem, arī Ukrainai nevajag aizdot jo nav garantijas ka atdos..

  2. SVF ir viens no starptautiskās žīdu banksteru mafijas instrumentiem, ar kuru palīdzību iedzīt valstis neatmaksājamu parādu verdzībā. Grieķiju, Latviju un daudzas citas. Vispirms mākslīgi izraisīt dažādas krīzes – situāciju, lai valstis ir spiestas no viņiem aizņemties, un vēlāk tās mīcīt, spiest kā citronus, uzstādot tām visādus neizpildāmus nosacījumus – tāds ir šīs žīdu blēžu mafijas rokraksts.
    Latvijā pie varas ir noziedzīgā 4.maija kliķe – vispretīgākie šīs mafijas dibenlaižas un pakalpiņi (kuri, saprotams, pavisam drīz tiks tiesāti par saviem noziegumiem un genocīdu).
    Grieķiem ir nenormāli paveicies ar premjeru, kurš neloka muguru un nedanco pēc žīdu mafijas stabules.
    Grieķijai ir sava armija. Vai SVF ir savi bruņotie spēki? Ak, nav?! Nu tad lai tak viņi aiziet un nošaujas!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+