Eirokausu vakars: “Riga” dramatiski izstājas, Liepāja revanšējas, Ventspils iet tālāk 0

Latvijas futbola klubs “Riga” ceturtdien savā laukumā “Skonto” stadionā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē dramatiskā spēlē 11 metru pēcspēles sitienos zaudēja Bulgārijas vienībai Sofijas CSKA un izstājās no tālākās dalības turnīrā.

Notriektā tautumeita 6

“Riga” komanda pēc pamatlaika un papildlaika bija vadībā ar 1:0, bet divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 1:1, jo Sofijas klubs pirms nedēļas savās mājās uzvarēja ar tādu par rezultātu. Savukārt pēcspēles “pendelēs” ar 5:3 uzvarēja CSKA vienība, nodrošinot sev ceļazīmi uz kvalifikācijas otro kārtu.

Spēle bija dramatisma pilna, jo abas komandas maču pabeidza desmit vīru sastāvā, savukārt otrā puslaika izskaņā “Riga” vārtsargs Roberts Ozols atvairīja 11 metru soda sitienu, kuru pats bija nopelnījis.

Pēcspēles “pendelēs” CSKA vīri realizēja visus piecus sitienus, kamēr “Riga” rindās kļūdījās serbu uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš sita pāri vārtiem.

Latvijas kluba labā pamatlaikā vārtus 44.minūtē guva centra aizsargs Antonijs Černomordijs, savukārt CSKA komanda no cīņas 74.minūtes spēlēja mazākumā, jo par diviem brīdinājumiem no laukuma tika noraidīts portugālis Tjagu Rodrigešs, kurš guva vienīgos vārtus abu komandu pirmajā mačā.

Savukārt papildlaikā, kad ritēja cīņas 109.minūte, sarkano kartīti saņēma arī “Riga” serbu futbolists Štefans Paničs, kurš arī nopelnīja divus brīdinājumus.

Tikmēr pēc 11 metru sitienu sērijas, laukumā abu komandu futbolistu starpā izcēlās asumi un dūru vicināšana, līdz ar to spēles tiesnesis vēl vismaz diviem spēlētājiem parādīja sarkanās kartītes.

FK “Liepāja” izcīna prestiža uzvaru Zviedrijā
Latvijas futbola klubs “Liepāja” ceturtdien viesos Gēteborgā UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas atbildes spēlē ar 2:1 (1:1) uzvarēja Zviedrijas klubu “Hacken”, taču zaudēja divu spēļu summā un izstājās no tālākās dalības turnīrā.

“Liepāja” pirms nedēļas savās mājās zaudēja ar 0:3, visus vārtus ielaižot mača beigās, bet divu spēļu summā zaudēja ar 2:4.

“Hacken” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā līdz ar to tiksies pret spēcīgo Vācijas futbola bundeslīgas klubu “Leipzig”.

Liepājniekiem vārtus guva Sadī Gejē, kurš izcēlās spēles 10.minūtē, kā arī Ģirts Karlsons, kurš 85.minūtē guva uzvaras vārtus, kamēr “Hacken” rindās precīzs 42.minūtē bija Nasiru Mohameds.

Spēle bija ļoti līdzīga un skatāma, jo abas komandas izdarīja pa sešiem sitieniem vārtu rāmī, nedaudz labākiem esot liepājniekiem, kas gan viņiem nediva gandarījumu divu spēļu summā.

Liepājas komandas pretiniece “Hacken” pašlaik Zviedrijas čempionātā ar 18 punktiem 13 spēlēs atrodas devītajā vietā, bet pagājušajā sezonā šis klubs izcīnīja ceturto pozīciju, tiekot pie iespējas startēt Eirokausos.

FK “Ventspils” izglābjas Albānijā un atved uz Latviju “Bordeaux”
Rezultatīvais nigēriešu futbolists Adeleke Akinjemi ceturtdien viesos guva divus kārtus, bet “Ventspils” komanda mača beigās izglābās no zaudējuma UEFA Eiropas līgas (EL) pirmās kvalifikācijas atbildes spēlē Albānijā pret vietējo Ģirokastras “Luftetari”, divu spēļu summā Kurzemes klubam svinot drošu uzvaru, kas nākamajā kārtā pretiniekos dos slaveno Francijas klubu Bordo “Girondins”.

“Ventspils” ceturtdien viesos kompensācijas laikā izglābās no zaudējuma, maču noslēdzot neizšķirti 3:3 (2:1), bet divu spēļu summā uzvarēja ar rezultātu 8:3, jo pirms nedēļas mājās guva graujošu panākumu ar 5:0.

Pirmajā mačā Akinjemi guva četrus vārtus, bet tagad pieplusoja vēl divus, ar sešiem precīziem sitieniem esot UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt neizšķirtu kompensācijas laika trešajā minūtē nodrošināja cits “Ventspils” kluba nigēriešu leģionārs Abdulahi Alfa.

Nākamajā kārtā “Ventspils” mērosies spēkiem ar seškārtējo Francijas čempioni Bordo “Girondins”, kas pēdējo reizi vietējā čempionātā triumfēja 2009.gadā. Tāpat Bordo komanda četras reizes izcīnījusi Francijas kausu. Iepriekšējo reizi “Girondins” Eirokausos spēlēja 2015./2016.gada sezonā, kad iekļuva Eiropas līgas grupu turnīrā. Pirmā spēle 26.jūlijā notiks Ventspilī, bet atbildes mačs 2.augustā Bordo.

Atbildes spēlē pret “Luftetari” rezultātu cīņas 44.minūtē atklāja mājinieki, kad 11 metru soda sitienu realizēja Vasils Škurtajs. Savukārt vēl pirmā puslaika kompensācijas laikā, kurā bija 12 pieliktas minūtes, divas reizes izcēlās Akinjemi, vārtus gūstot ceturtajā un astotajā kompensācijas minūtē.

Tikmēr otrajā puslaikā “Luftateri” sešu minūšu laikā panāca vadību 3:2, precīzi sitot Maldinam Jmerajam un Vladanam Milosavļjevičam. Albānijas klubs bija tuvu uzvarai, taču “Ventspils” izglābās mača izskaņā, kad kompensācijas laika trešajā minūtē precīzi sita Alfa.