×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Eirokomisārs Andris Piebalgs iestājies “Vienotībā” (papildināts) (15)

piebalgs2_ts_11

Partijas “Vienotība” valde šodien vienbalsīgi nolēma uzņemt šajā politiskajā spēkā Eiropas Savienības attīstības komisāru Andri Piebalgu, aģentūru LETA informēja “Vienotības” preses sekretāre Laila Timrota.

“Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsver, ka Piebalga pieredze un idejas ir būtisks pienesums komandai, “partijai turpinot nostiprināties kā valsts un Eiropas līmeņa politiskam spēkam”. Viņa vērš uzmanību, ka Piebalgs ir pieredzējis diplomāts, profesionāls, zinošs, “pašmājās un starptautiskajā vidē cienīts un respektēts politiķis”.

“Mūs vieno kopīgas vērtības, mērķi un izpratne par Latviju kā drošu, stabilu un pārtikušu nacionālu valsti Eiropas attīstīto valstu saimē,” akcentē Āboltiņa.

Savukārt Piebalgs norāda, ka šoruden noslēgsies viņa darbs Eiropas Komisijā (EK) un viņš sevi redz atgriežamies Latvijas politikā, kur Eiropā gūtā pieredze var izrādīties noderīga. “Pašreizējā situācijā esmu pārliecināts, ka Latvijai svarīgs ir katrs cilvēks, katra balss un līdzdalība ir vērtība,” klāsta Piebalgs.

“Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA norādīja, ka Piebalga pilnvaras EK atbilstoši līgumam beigsies 31.oktobrī un tad viņš atgriezīsies Latvijā. Viņš saprotot, ka, bijis prom no Latvijas politikas ilgāk nekā desmit gadus, viņš nav gatavs uzreiz sākt aktīvu politisko darbību, skaidroja Kampars. Līdz ar to Piebalgs sākotnēji vēloties iepazīties ar aktualitātēm, nākt uz partijas valdes sēdēm.

“Mums nav bijis nevienas sarunas par kaut kādiem posteņiem,” apgalvoja Kampars, piebilstot, ka ar Piebalgu nav notikusi diskusija pie iespēju nākotnē ieņemt kādu atbildīgu amatu. Arī nākamās valdības darbā Piebalgs, visticamāk, netikšot iesaistīts, jo par jaunās valdības modeli varētu vienoties oktobrī, kad viņš vēl pildīs komisāra pienākumus. “Diezgan droši, ka šajā gadījumā nav runas par Piebalga kunga iesaistīšanu nākamajā valdībā pēc Saeimas vēlēšanām,” pauda Kampars.

Piebalgs sākotnēji vēloties nodarboties ar projektiem nevalstiskajā un izglītības sektorā.

Pašlaik “Vienotības” biedru skaits pārsniedz 2500. Latvijā darbojas 51 partijas reģionālā nodaļa, no kurām lielākās ir Rīgas, Jūrmalas, Ogres un Jelgavas nodaļas, kā arī partijas Jaunatnes organizācija.

“Vienotība” dibināta 2011.gada 6.augustā un ir pārstāvēta 67 Latvijas pašvaldībās – sešās pilsētās un 61 novadā. Savukārt 11 pašvaldībās partijas pārstāvji ir domes vadītāji, 14 – priekšsēdētāju vietnieki.

Piebalgs ES komisāra amatu ieņem kopš 2004.gada. Vispirms viņš pildīja enerģētikas komisāra pienākumus, bet kopš 2010.gada ir attīstības komisārs.

Piebalgs dzimis 1957.gadā, augstāko izglītību ieguvis Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Strādājis par fizikas skolotāju, bijis Valmieras 1.vidusskolas direktors, deputāts rajona pašvaldībā. 1988.gadā viņš sācis strādāt Tautas izglītības ministrijā par vecāko speciālistu, bijis tautas izglītības ministrs Ivara Godmaņa valdībā.

No savienības “Latvijas ceļš” Piebalgs tika ievēlēts 5.Saeimā, bija Saeimas Budžeta un finansu komisijas priekšsēdētājs, ieņēma finanšu ministra amatu Māra Gaiļa valdībā, bet demisionēja saistībā ar 1995.gada banku krīzi un nolika arī Saeimas deputāta mandātu.

Pēc tam Piebalgs bija Latvijas vēstnieks Igaunijā, bet kopš 1998.gada strādāja par vēstnieku ES, bija Latvijas iestāšanās ES sarunu vadītāja vietnieks. 2003.gadā Piebalgs tika iecelts par Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku ES jautājumos, vadīja pirmās Latvijas izvirzītās ES komisāres Sandras Kalnietes biroju, bet tad pats kļuva par komisāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. es arī biju labākās domas par Piebalgu! Žēl,ka tā!

 2. Pilnībā sagrāva manas labās domas par Piebalgu ! Vai tiešām tā sile ir tik kārdinoša , lai biedrotos ar šo alkatīgo ,rijīgo un nodevīgo vienotības mafiju ??? Nožēlojami, Piebalga kungs !!!

 3. Nu kā var palikt bez siles?

 4. Savulaik pielika visus spēkus un nezināšanas lai sagrautu Latvijas izglītības sistēmu. Vēl šodien visi mīcās par jaunbiedra dūņu purvu, bet inženieru kā nav tā nav. Eiropā ir pārāk stipri klerki, lai atļautu tur nogremdēt nozari, bet var jau atkal pamēģināt Latvijās. Kā Godmanis.

 5. Piebalgs labi jutīsies “Vienotībā”. Vienotība=Latvijas Ceļš –abas ir padomisku oportūnistu partijas.

 6. Vienotība arvien vairāk un vairāk sāk atgādināt reinkarnējušos Tautas partiju. Pabriks, Štokenbergs, Straujuma, Piebalgs, vēl tik pietrūkst Kalvītis, Slakteris un Šķēle, tad būs īsta Vienotība, kas pēc būtības jau tagad ne ar ko neatšķiras no Saskaņas centra, ja var ciniski nobloķēt ES sankcijas pret Krievijas dzelzceļa vadoni, ka tik savējie ielikteņi būtu brangi paēduši no ostu un Latvijas dzelzceļa silēm! Ir jābūt psihiski slimam, lai balsotu par Vienotību – tas būs tas pats, kas balsot par Saskaņas centru, Šlesera-Jurkāna-Godmaņa-Kalvīša zagļubandu, komunista Lemberga zaļajiem cilvēciņiem vai krieviemlīdēju Sūdrabu!

 7. … Specifiski, ko vins konkreti panaca, budams ES Energijas un Eiropas Attistibas komisara amatos, ko tiesi Bezabrenes labad: ludzu, kads lai seit uzskaita … paslaik personigi nevaru iedomaties … !

  … Vai budams Energijas … vins iestajas pret monopola izveidosanos seit, gazes vadu caur Baltijas Juru, vai ari vajadzigo ES neatkaribu no redzamas austrumu politikas ieroca pielietosanu u.t.t. …

  … Vai ka Izglitibas ministrs vins nesalaida griste Bezabrenes izglitibas sistemu, neapdomigi un neatiecigi musu vajadzibam to liberalizedams … kura vel neattiecas valsts vajadzibam … u.t.t.

  … Bet V jau pienem vienalga … kad tikai vards un pazisanas … .TATAD, V RINDAS IESTAJIES VEL VIENS ‘TIESAM PIEREDZEJIS POLITIKIS’ !!!!

  … BET KAM TAS PAR LABU … TUA GARA … ?

 8. Manuprāt, Piebalgs ir .. Vismaz vecuma galā varēja nesmērēt savu tā jau .. reputāciju ar iestāšanos partijā, kas simbolizē visu slikto, kas Latvijā noticis, tai esot pie varas.

 9. Tā viņam ir ceturtā partija. Pirmajā – PSKP viņš cieta fiasko – viņu neievēleja par Valmieras partijas komitejas sekretāru

 10. Vienotībai tagad būs milzonīga potence!

 11. Arii labi. Buus Straujumai pieredzeejis paliigs.

 12. Būs tagad vienā partijā ar izcilo politiķi,Eiropas Padomes viceprezidentu Valdi Dombrovski!

 13. Lielākā no biznesa interešu grupām! Par partiju varētu saukt,sākot no 20.000 biedriem!

 14. Kam gan viņš vajadzīgs? Atbildēt

  Lai tur arī paliek!

Draugiem Facebook Twitter Google+