×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Dombrovskim laiks sajust draudus tikt noēstam (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušie Latvijas premjeri ir tie kumeļi, kuriem pavadu nekad neatlaižam vaļīgāk. Kādreizējās prominences, valdību galvas tautas simpātiju sarakstā slīd aizvien zemāk un zemāk, līdz savā starpā sacenšas par pēdējo vietu reitingos, un bijusī autoritāte pielīdzināma pelnutraukā nospiesta izsmēķa nodegulim. Sirsnīgo sarunu vietnēs internetā taustiņu klabinātāji izrāda interesi vien par to, kāpēc tam Latvijas premjeram ir aiztaupītas arestanta restes par valsts nesaudzīgu izlaupīšanu un kāpēc citu “komuņagu” zeme vēl nes, un viņš nav noslīcināts gudrona dīķī. Droši vien tāpēc Krištopana kungs labprātāk dzīvo, svilpodams Floridas pavalstī, Emša kungs no cilvēkiem slēpjas Velnalā (kaut beidzamā laikā esot aktivizēts), Kalvītis sviedros pūlas izpirkt vainu, ražodams šķidro degvielu, tautas patēriņa pirmās nepieciešamības preci, bet Repše cītīgi cenšas atgūt popularitāti, gudrodams mākslīgo intelektu, kas pēc iedarbināšanas cilvēka vietā uzņemtos nekļūdīgu valsts vadīšanu un kļūtu vēl iecienītāks, ja uzvarētu konkursā lidojumam uz Marsu ar vienvirziena biļeti.

Ir laiks nokārt degunu un izjust noēšanas apdraudējumu visilgāk par premjeru kronētajam Dombrovska kungam, kurš tāpēc nodarījis visvairāk blamāžu. Cilvēki sašutuši – kāpēc viņam dibina speciālu ilgtspējīgas attīstības komisiju, ja Dombrovskis Saeimā uzturēsies kā čigāns līdz pārbraukšanai uz Briseli? Kāpēc akurāt ekspremjeru grāmatvedi uzpucē par nākamo eirokomisāru?! Dombrovskim jāizdzer vērmeļu malks pat par to, ko viņš licis dāvanu grozā, iepirkdamies amatā saņemto dāvinājumu noliktavā. Viņš bijis tajā un notērējis 604 eiro. Tā kā Valdim, kurš gana ilgi valdījis, tauta nav sanesusi ziedu kalnu un administrācija par sīkas uzmanības zīmi nav apveltījusi ne ar Latgales podnieku svečturi, kā arī pateicībā viņam nav pasniegta personālā pistole ar gravējumu vai vērtīga grāmata, Dombrovskis par atmiņu no premjerēšanas iegādājies poļu, lietuviešu un uzbeku monētu komplektu, sudraba šķīvi ar Spānijas karaļpils attēlu, malahīta lādīti un ķīniešu Cjanu dinastijas perioda vāzi. Eksperti kraukļi nekavējoties metušies sudraba pazinējam numismātam virsū – melnā tirgus kundes par tādām vērtslietām antikvitāšu bodītē un juvelierveikalā maksātu trīstik, bet lai skauģi apdomā, ka eirokomisāram vajadzēs uzpost un izdaiļot savas darba telpas zināmā greznībā un piemērotā cienībā, kur iepirktais noderēs.

Un, pirms vīzdegunīgi spriedelēt, jāzina, ko Valdis atstājis Ministru prezidenta mantnīcā. Viņam neievajadzējās šādas lietiņas: porcelāna špārkases cūciņu (dāvina kanclere), cepuri, kas padara neredzamu (sultāns), Rīdzinieka karti (Ušakovs), dušas želeju (no Karlas Bruni), “Vana Tallin” pudeli (Ansips), Ķīnas KP kongresa materiālus (“SC” frakcija), maziņu Trojas zirgu (Grieķijas prezidents), “Sisley” serumu pret novecošanos (SVF prezidente Lagārda), sudraba olu turētāju (no Romas pāvesta), dormeo matraci (baronese Eštona), Drakulas ilkņa zobu sudraba ietvarā (Transilvānijas premjers), tamagoči (no Japānas imperatora), pūdētos haizivs gaļas konservus (Islandes premjere), dīvainu mirgojošu dizaina objektu (no Stīvena Spīlberga), cinkotus tvaikvārāmos katlus (Papua-Jaungvinejas virsaitis).

Šīs mantas neņēmis, bet iepriekšminētās ar kravas taksi aizvedis uz pieticīgo dzīvoklīti, Dombrovska kungs ir teicis kundzei: esmu bijis pati taupība – tāpat kā amata termiņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. …pie mums šoziem jau nosaluši 63 mūsu zemītes cilvēki….veiksmesstāstā un pie Lielā galda……vājprāts…

  2. Kā ir teicis Anatols Franss: “Dzīve kļūtu nepanesama,ja cilvēki nemācētu sapņot”!

  3. Pats uzjautrinošākais raksts!

  4. Ar tiem Dormeo matračiem man pa e-pastā uzbāžas katru dienu!

  5. Neizdosies ieviest regresīvo ienākuma nodokli un 21% PVN maizei visā Eiropas Savienībā!

  6. Dombrovskim pēdējais partijas uzdevums: ievilkt Eiropas parlamentā ap 20 pretendentu, uz astoņām deputātu vietām, pēc tam varēs pazust plašajā Eiropā.

  7. Ha, ha! Egilam Līcītim izdevies patiešām labs komentārs! Paldies! Bet visādiem ņurkām – pašieceltiem “ekspertiem”, kas savā šaurpierībā nespēj atšķirt svarīgo no nesvarīgā, un kuri tikai piesārņo interneta telpu – fui!

  8. Un liels latviešu tautas paldies par uzdrīkstēšanos glābt Latvijas valsti…

    • Un varbūt varētu pie svītrainām drēbēm un valsts maizes un Sīguldas kudras purvas pievest bijušos premjerus par saimniekošanas bezjēdzibām un pie tam apzinātām? Lai parok kūdru un apdomā savu sastrādāto – tur arī vieta naudas devējam Liepājas drāsu fabrikai.

Draugiem Facebook Twitter Google+