×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Eiropā 6000 nāves gadījumi nekvalitatīvu preču dēļ; grēko arī Latvija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nedroša prece, kas iegādāta tepat Latvijā vai arī internetā – tā ir ikdiena mūsu valstī. Turklāt šādas preces var radīt traumas. Patērētāju tiesības un aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina, ka Eiropā šogad reģistrēti 6000 nāves gadījumi nekvalitatīvu un nedrošu preču dēļ.

Viņa informēja, ka dažādu produktu izraisīti nelaimes gadījumi Eiropā ir nopietna problēma, piemēram, tie izraisa 5700 nāves gadījumu gadā un 60% no slimnīcās ārstētiem ievainojumu gadījumiem ir saistīti ar kādiem produktiem.

“Visbiežāk jeb 40% gadījumu, kad kāds produkts izraisījis nāvi, tā ir bijusi saindēšanās, 37% gadījumu – produkta izraisīts ugunsgrēks. Tāpat produkti izraisa nosmakšanu, aizrīšanos, elektrotraumas,” stāstīja Vītoliņa.

PTAC vadītāja informēja, ka patlaban PTAC informāciju par preču un produktu izraisītiem negadījumiem gūst no cietušo sūdzībām, Valsts darba inspekcijas, Veselības inspekcijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, diemžēl, šī informācija esot neprecīza un PTAC nespēj identificēt konkrētus gadījumus.

“Piemēram, nav zināma prece, vai arī netiek norādīta notikuma vieta. Mums vajag precīzākus datus, jo tas ļautu samazināt veselības aprūpes izdevumus. Tāpat ir jāradina cilvēki pie tā, ka atsauktas vai no tirdzniecības izņemtas preces ir jāatdod tirgotājam, jo patlaban cilvēki to labprātāk nedara,” sacīja Vītoliņa.

Viņa arī piebilda, ka Latvijā ļoti grēko ar nekvalitatīvu preču izplatīšanu.”70% no tām precēm, kas Latvijā ir atsauktas sliktās kvalitātes dēļ, šobrīd iegādājamas internetā,” piebilda Vītoliņa.

PTAC vadītāja informēja, ka no 472 pārbaudītajām precēm neatbilstības konstatētas 255 precēm.

“Līdz šim Latvijā nav pārāk veicies ar informācijas vākšanu tieši par neatbilstīgu vai bīstamu preču izraisītiem traumatisma vai nāves gadījumiem, jo nav skaidrs, kam šī informācija būtu jāapkopo. Ārsti domā, ka tas nav viņu uzdevums, Veselības ministrija uzskata, ka tas jādara PTAC, taču mēs no mediķiem saņemam nepilnīgu informāciju, kas neļauj atšifrēt, vai negadījuma iemesls ir bijusi kāda neatbilstoša prece,” skaidroja Vītoliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+