×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Ārzemēs dzīvojošo tautiešu bankas kontu informāciju nodos VID (74)

1. Eiropā banku noslēpumu nav

1no5
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“(..) vēlamies Jūs informēt, ka ziņas par Jūsu kontā(-os) esošajiem naudas atlikumiem uz 31.12.2016. būs iekļautas ziņojumā Valsts ieņēmumu dienestam.” Šis citāts ir no “Swedbank” vēstules klientam. Šādas un līdzīgas vēstules ir saņēmuši arī citu Latvijas banku klienti, kuri dzīvo ārzemēs. Neatkarīgi no tā, vai kontā ir divi eiro vai divi miljoni, par visiem, kuru kontaktinformācijā tiks manītas nerezidenta pazīmes, tiks nosūtīta informācija VID, kas to tālāk apstrādās un dalīsies ar citām valstīm.

Par kādiem kontiem tiks ziņots?

Valsts ieņēmumu dienestam tiks ziņots par jebkuru, kam ir konts Latvijas bankās un kurš šobrīd dzīvo vai strādā ārzemēs un var tikt uzskatīts par nerezidentu. Ziņots tiks reizi gadā katru gadu līdz 31. jūlijam par iepriekšējo gadu un neatkarīgi no tā, cik liela naudas summa ir bankas kontā.

“Swedbank” mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska īpaši akcentēja, ka prasība sniegt informāciju VID par nerezidentu bankas konta stāvokli attiecas uz visām finanšu iestādēm Latvijā, un to nosaka Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumi nr. 20. Nokļūšanai nerezidenta statusā pietiek ar to, ja kontaktinformācijā ir norādīts ārzemju telefona numurs. Kristīne Jakubovska skaidro, ka tad, ja šī kontakt­informācija neatbilst patiesībai, nepieciešams ne tikai nomainīt šo telefona numuru, bet arī aizpildīt klienta anketu, taču “Pazīmi vai nodokļu rezidences piederību citai valstij nav iespējams mainīt ar atpakaļejošu datumu, izņemot gadījumus, ja tiek iesniegts Latvijas vai citas valsts kompetentās iestādes izdots dokumentārs pierādījums.”

 1. Eiropā banku noslēpumu nav
 2. Ko ar šo informāciju plāno darīt VID
 3. Uzmanīs saimniecisko darbību
 4. Tautieši sašutuši
 5. UZZIŅA

Pievienot komentāru

Komentāri (74)

 1. To milziigo informacijas apjomu apkopos tehnika un arii tehnika izrakstiis veestules sniegt skaidrojumu VIDam. Taa kaa necepaties – maksimalaas izmaksas VID buus par elektriibu.

 2. Muļķības.Tikai pēc īpaša pieprasījuma par atsevišķām personām.Tāda masveidu informācijas došana ir pretlikumīga.To sauc par makšķerēšanu un ir pret likumu.Informācija tiks sniegta tikai tad, ja Citu valstu VID to atzīs par lietderīgu.Līdz šim citu valstu dienesti ir ignorējuši mūsu VID pieprasījumus.Katrā gadījumā tik vienkārši tas viss nebūs.Turklāt nevajag reģistrēt savus kontus ārzemēs ar Latvijas valstu tālruņiem un adresēm.

 3. Ko ta Latvija nav parakstījusi un nav pievienojusies ES par darba algas atbilstību!

 4. Un tă grib dabūt tautiešus atpakaļ?Tizlums mūsu valdības stilrā puse

 5. Tautieši atteiksies no LV pilsonības un parādīs VID pigu. Hahaha!

  • Pilsonībai ar nodokļu maksāšanu nav nekāda sakara.
   Virsraksta autors ir badakāsis – varēja skaidri uzrakstīt, ka notiks informācijas apmaiņa ar citu valstu nodoklu administracijam par nerezidentu bankas kontu atlikumiem u.tml. Tas nenozīmē, ka būs dubultā jāmaksā nodokļi.

 6. no EU partikusas zemes Atbildēt

  Neko es netaisos jums nodot, informet un vel samaksat! Jus sakartojiet, rodiet Neatkarigo Latviju! Kura jau Diemzjel nav neatkariga! Jus rodiet Jaunu likumdoshanu! Lai zagljus var iesedinat uz atlikusho muzju! Visu vinjiem konfiscejot! Jus rodiet Neapzogamu, neizshemojamu Nodoklju sistemu! Jus rodiet, dzemdejiet Tukstoshiem darba vietas! Uznjenunus Razjotajus! lai Latvieshu tautai buutu kur stradat un pelnit gandriz vai, sakartotas Eiropas valstu, ekonomikas algas! Es neko netaisos Jums iesniegt, atskaitities! Es sheit maksaju 100% pilnu Nodokli! Es Jums vel maksat netaisos! In beigu beigas jus mani, mus at likumu pie rikles njemsiet! Es prasishu Politisko, vai kadu tur vel Patrverumu cita EU valsti!

 7. Kāds sakaras šiverēšanai pa otra kabatām ar Eiropu un noslēpumiem?

 8. Iesaku ieviest kontu, kurš ir ārpus Latvijas ierēdņu sniedzamības robežām. Te ir neliela pamācība kā to izdarīt un dabūt nelielu bonusu mums abiem: goo.gl/YHPYcY

 9. Visa valsts pārvalde, valsts uzņēmumi, aģentūras, it visur. Viens pamatīgs “ģimenes uzņēmums”. Krustu šķērsu saprecējušies, guļ, rads rada galā. Tā, lūk, ir īsta mafija! – kā teica “krusttēva” 3. daļā par valsts, banķieru un baznīcas saplūšanu.
  Starp citu. ieskaties šajā saitē: goo.gl/UQVwOr

 10. Valdiba turpina izspildit amerikosu un eirokosu direktivas, lai turetos pie savam algam.

 11. pensionāri, ārzemju bankas……visur krājas zagtā naudiņa

 12. Mjaa… 6.punktu izlasiju 3x, bet tik un tā neko nesapratu… vai tiešām nevar uzrakstīt vienkāršāk???

 13. Latvias valdiba ir galigi izgazusies , pasi savus paradniekus miljonarus nevar aizturet tad grabstas bar arzemniekiem , pilnigs stulbums ar Latviju .

 14. KAS TO PIILI PALAIDA …KURA BANKA ĻAUSIES ŠĀĀM PROVOKĀCIJĀM ,LAI ZAUDĒTU SAVUS KLIENTUS :)) NU TAD DODOS UZ SVEICES BANKU :)))

 15. Nezinu vai arī citu valstu bankas tsk, vid tā terorizē savus pilsoņus. Nestādos priekšā, ka piem. britu bankas savus citās vaštīs esošos pilsoņus, kuri ir vairāki miljoni un izkaisīti pa pasauli, ne tikai pa eu šādi terorizētu. Ievācot info par katru tad turienes VId vajadzētu papildināt ar vairāku tūkstošu darbinieku. Tas kas mums te notiek sāk izskatīties par cilvēktiesību pārkāpumu, tā nav nereģistrētā darba apkarošana, bet privātuma pārkāpšana un šoreiz ārzemēs dzīvojošo diskriminēšana. Uz kāda pamata pārbauda ārzemēs strādājošos nerezidentus, tikpat labi var pārbaudīt katru rezidentu un viņu naudas izcelsmi un vai attiecīgā persona maksā nodokļus. sanāk ka Latvijas VId tērēs resursus, lai pārbaudītu citu valstu rezidentus par latvijā dzīvojošo rezidentu līdzekļiem. Nu absurds!!!

 16. Ja ir kredīts latvijas bankā tad ir arī konts. ja dzīvo un strādā ārzemēs un maksā kredītu tad nekur nesprukt.

 17. Latvija dara visu lai savus pilsoņus zaudētu uz visiem laikiem.

  • Tieši trāpīts

  • Valsts parvalditaji , darija un dara visu , lai Latvijas pilsoni , izbrauktu no Latvijas ! Kauns , par sadu nostaju , pret Latvijas iedzivotajiem . Miljonaru bars aug , kamer Latvijas laudis , dzivo nabadziba !!!

 18. Vèl viens pieradìjums ka ar Latvijas valsti ir galīgā pakaļā….. pretīgi….

  • laikam jau tie, kas 800 gadus nedeva varu rokās pastalniekiem, zināja, kāpēc tiem nevar dot vaeru rokās. Tie savējos nīcinās tik ilgi visos veidos, kamēr neviens nebūs palicis!

 19. Saimnieciskā darbība ?
  Smiekli nāk !!!
  Tajā valstī, kurā tiek veikta saimnieciskā darbība – tajā arī nodokļi tiek maksāti un normālās valstis nevienam kāju priekšā neliks, kuri nodarbojas kā pašnodarbinātie vai arī pieder savas firmas. Šādi uzņēmēji visur tiek atbalstīti , izņemot Latvijā .
  Palieciet sveiki un – lai jums veicas. Skaidrs ir tas, ka LV katastrofāli trūkst nauda un ir bezdarbs un palikuši valstī vairs tikai kādi….
  Tad sēdiet pie savām slēgtajām skolām, slimnīcām un minimālajām algām par kurām sanāk vai nu komunālie maksājumi, vai arī var mēģināt paēst….Var pakoriģēt to situāciju – vienu mēnesi ēst, bet otrajā komunālos maksāt – tomēr parādos vienalga jānokļūst būs un valdību nepaēdināsiet, jo tas ir caurs maiss !

  • To vienošanos ir parakstījušas 99 valstis. No tām 51-55 ar datiem apmainīsies jau šogad. Izlasi visu rakstu!

   • Tur bija viens tāds teikumiņš – Latvijas valsts kontrolēs daudz stingrāk nekā to prasa EU regulējumi. Varu galvot – ka mums sāksies problēmas 50 eiro dēļ un citur sāktu skatīties 50 000

 20. Nekas nesanāks.Cilvēki slēgs kontus un saraus pēdējās saites ar Latviju. Tāds arī būs tas ieguvums. Tāpat jau no laba prāta nav aizbraukuši. Ja kādi vēl pēdējo soli nespēra uz neatgriešanos – tad tagad tas notiks. Daudzi pieņems citas valsts pilsonību un kādi varētu pat ieinteresēties par Krievijas piedāvājumu un tad LV būs jārēķinās ne tikai ar nepilsoņiem, bet arī ar bijušajiem pilsoņiem, kuri palielinās savādo iedzīvotāju rindas un statusu. Savādo tādēļ – kas tas ir nesakarīgi, kad valstī dzimst un dzīvo gadiem patstāvīgie iedzīvotāji un neskaitās LV pilsoņi – bīstama situācija.
  Bet pašreizējā situācijā daudzi var pieņemt Krievijas piedāvājumu jau nākošajā gadā…

  • Piekr’itu tavam rakstam par visiem 1000%bet tikai vai sos rakstus valība lasa!!!Un ja lasa,tad tie viņus galīgi neuztrauc!Viņiem ka tik nauda nāk!

 21. olādētā Latijas valdība ,vļ nepietika ,ka savs valsts izzagānas dēļ esi izdzi pusi vlsts iedzīvotāju no dzimtenes,tagad vēl no tur nopelnītās nauda sgribat savus pārbarotoes kuņģus lopi barot Nekas nesanāks Mēs arī no tavas nol’dētās pilsonībs atteiksimies,bet jūs ,mūsu dzīves postītājus,nebarosim Jūs mums nekas neesat MUms pret jums ir vienīgi bezgalīgs naids saglabājāies

 22. “Lai pasaulē veicinātu cīņu ar pārrobežu krāpšanu nodokļu jomā un novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas”

  bļed lielie pasaules glābēji , es jibakj tos pidarasus , mošk man vēl pašam aiziet un atdot visus kodus un naudu rokās.? VID , dirsas

 23. Ārzemes strādājot un saņemot algas caur kontiem jus nevarat apiet nodokļus ,,to kontrole tas valsts nodokļu sistēmas,;ta ka divas reizes no vienas summas nodokļus nenorausi-priekš kam tas viss vispār ir vajadzīgs???Latvija ir daudz cilvēku kuru ienākumus un nodokļus pārbaudot Latvijas budžetam pietiks gadiem 10!!!Nevajadzes tik stipri VIDu noslogot,un tālu nav jāmeklē ,visi viena vieta pulcējas ?

 24. Tā tiem laimesmeklētājiem vajag!
  A to iedomājušies – ribku sjestj i na h… sestj!

  • Pilnīgs daunis 😀

  • Interesanti,ko tev aizbrauceji nodarījusi. Mums no tā nekas nebūs. Divas valstis nodokļus nemaksāsim,nav tāda likuma. VID vienkārši grib kontrolēt nelikumīgi iegūto naudu,nejau godīgi strādājošām.

   • Latvija jau ir Eiropas nabadzīgāka valstele, USA piedēklis, akls svešu pavēļu izpildītājs. Lai tad tā arī paliek mūžīgi – nabagmājas statusā!

  • Latvija paliks aizvien tukšāka un nabadzīgāka. Laikam valstij sāka skaust tie cilvēki, kuriem ārzemēs dzīvojošie tās milzu naudas sūtīja…Vispirms izdomāja, kā tās naudas “apcirpt” un tagad vēl kas nāks klāt.Palielam tās visas ir strādājošo algas kontos, bet nebūs Latvijas darboņiem rakņāties tajos…Aizvedīsim savus pēdējos radus, kuri palikuši LV un attā – lai jums pārlicējiem veicas !!! Ne jūs mums esat vajadzīgi, ne mēs jums – tikai aizbraukušo nauda interesē, tas arī viss….
   Un pa lielam jau visi aizbraucēji ir to savu laimi arī atraduši – tas tā tiešām ir….
   Protams, ka tiks konti slēgti un dzīve ar LV sarauta uz visiem laikiem.
   Mums Latvijas čeka nav vajadzīga….neienāks vairs LV tie entie miljoni no ārzemēm, kas senākos gadus….nebūs vairs tā un slauks jūs tur uz vietas aizvien vairāk, jo naudiņu tiem tur augšā tak vajag ?

   • Tas jau absolūts genocīds pret tauatu!!! Tikai oligarhu bankukontus un ofšoriem neviens neķersies klāt!!lŪK KO NOZĪMĒ BRĪVĪBA LATVIJĀ!!!!

  • Izklausás,ka pats jau sédi?

  • Nu tu pilnigs idiots, skaudiiba tevi jau no iekspuses sagrauzusi

  • Na….xui sedesi tu nevis mes

  • Es domāju,ka pilsoņiem Latvijas valdība būs jāiesūdz Eiropas tiesā par personas tiesību pretlikumīgu ierobežošanu.LV VIDs uzvedas ne kā nodokļu iekasētāji bet ,,reketieri,, vajājot savus pavalstniekus.

  • dumš kā zābaks.

 25. Sviests, citas valstis nesniegs info. Citas valstis piekļūt bankas kontam var tikai gadijumā, ja cilveks tiek turets aizdomās par mahinacijam.

 26. VID ir galigi sapimpojushies

  • “Padodiet mums cilvēciņu-pantu mēs atradīsim”.Ja palūkotos kontrolētāju radu rakstos,vieni čekisti,stukači un citādu veidu Jūdas ,vien tur būtu.

 27. Jo talaak,jo trakaak ir Latvijaa. Iedzivotaji atsvesinasies atri no LV.

 28. nedos neviena ārzemju banka nekādas ziņas. Melo!

  • Nemelo gan. Dzīvoju Beļģijā un man atnāca no vietējās bankas identiska vēstule, ka nodos visu datus par konta stāvokli manai pilsonības valstij.

 29. Cilvēki pat dzīvodami Latvijā slēdz Latvijas banku kontus un rīkojas tikai ar ārvalstu banku kontiem un kartēm. Tagad par šādiem pakalpojumiem vairs nav nekādu komisijas naudu. Un tautieši ,kuri par sevi rūpējas ,jau sen ir slēguši banku kontus Latvijā un naudu saviem tuviniekiem sūta apejot banku struktūras.Tādu naudas pārvedumu iespēju tagad ir daudz.

 30. Kopš kura laika telefona numurs ir kaut kāds pierādījums tam, kur cilvēks dzīvo, un kur viņam vajadzētu nodokļus maksāt? Kas tie ir par murgiem?
  Kas sekos tālāk – nākamā ‘noziedzinieku’ pazīme būs ārvalstīs ražota apģērba valkāšana?

  • Staigāsi pliks,pēc plikum anoteiks latvietis vai ārzemnieks
   Izskatās ka lielākā daļa valdības ir lojāli krievijai,represijas ir kgb stils,jo mazāk pilsoņu o lielāka iespēja saskaņai pārņemt valdīšanu,viss ir tik vienkārši
   vai vid ir lojāls latviešiem vai krieviem,nez kāpēc latviešu uzņēmējus drāž kā ežus,toties saskaņiešu gan bei kā zoga tā zog

 31. Nu ko tiešām būs jaslēdz lv konts un jalieto arzemju karte ari Latvija!!

 32. Ir aizdomas ka visi andri, aivari, aigari un aināri turēs savu “smagi pelnīto naudu” ārzemju bankās un VID pat negribēs saņemt izziņas par viņu kontiem un ienākumiem, jo piem. andris var uzzsūtīt solonceva bidlas.Cietumā tiks likti pašadīto vilnas zeķu pārdevēji

 33. panāks tikai to, ka bankas zaudēs klientus!

 34. Ko nu ņemas? Samaksā nodokļus un dzīvo mierīgi. nevis sagaidi, ka visi citi sametas tevis izmantotiem ceļiem, medicīnai, tavu bērnu izglītībai utt.
  Tautieši tieši varēs pierādīt, ka jau vienreiz ir nodokļus ārzemēs samaksājuši.

  • Nav runa par to, varēs vai nevarēs pierādīt.
   Kādā sakarā sveši deguni bez jebkāda iemesla šņukurēs manā makā? Bankas konts ir tas pats maks,
   bet tagad izskatās, ka katram būs jāpierāda, ka neesi kamielis.

   • te ir jautājums juristiem, vai tas vispār ir likumīgi, pārbaudīt nerezidentus. Man ir konts vācijā, aizeju uz banku atveru kontu. banka priecājas, vēl viens liels vai mazs noguldītājs, protams aizpildu anketu, adrese Latvijā, bet Vācijas bankai nenāk prātā ziņot par mani vid, ne vietējam, ne Latvijas. ja banka grib zaudēt savus klientus tad uz priekšu!! Ja būtu runa par lielu summu naudas atmazgāšanu varbūt bankai rastos aizdomas un tā rīkotos savādāk. Bankas ir privāti uzņemumi un katra jauns noguldītājs, vai kredītņemējs ir tās peļņa

    • Tur jau tā lieta, ka, ja pareizi sapratu, visu valstu, kuras iesaistītas tajā konvencijā, sūta ziņojumus rezidences valstu ieņēmumu dienestiem. Tātad arī Vācijas bankas Latvijas VID. Un tas ir, kā saprotu, lai nepelnītu rezidences valstīs, bet naudu noslēptu ārvalstu bankā. Piemēram, pelnīt UK un glabāt naudu LV bankā, lai izbēgtu no nodokļiem UK. Vai otrādi – pelnīt Latvijā, bet naudu glabāt UK, lai izbēgtu no nodokļiem LV.

    • Norādi Vācijā Lietuvas adresi. Lai tad mainās ar to info Lietuva – Vācija. Latvija paliks bešā!

    • VIDa korumpētās pastalas aiz stūra tirgos jūsu kontu stāvokļa datus. Šaubu nav! Esmu saskāries ar pasūtījuma lietu VIDa izpildījumā un visiem publiski saku: Latvijas VID par naudu var visu, arī lietas pasūtīt un auditus nozīmēt un izpirkt info!!!!

   • 100% piekrītu tev,murgs

  • A kur ir tie labie ceļi , pieejamā medicina , lieliskā izglītība???

  • Kada izglitiba? Kada medicina? Ko murgo? Aizbrauceju berni sanem bernu naudas no valsts kur tie dzivo. Izglitojas valsti kura tie dzivo. Tie berni ir dzimusi arzemes un tur ari dzivo. Kads sakars te ar Latvijas izglitibu un celiem? Netaisos barot ar nodokliem savus tautiesus kuri mani aprej!

 35. Princis Pedislavs Atbildēt

  Dubultā nodokļu aplikšana ES ir aizlieg(k)ta, bļaģ!

 36. Sii informäcija mudina mainit pilsonibu.

 37. Lietoju internet banku katru menesi.nevienu reizi nav piedavats aizpildit anketu.

 38. !!!Lietojat Payoneer !!!! VID to neizsekos, ar to var lietot bankas kontus EUR USD valutas, un automatiski tiek atverti 3 bankas konti.

  uz payoneer var sanemt tikai parskaitijumus no biznesa personam / organizacijam, ne parastajam personam

 39. Vai manu Bitcoin konta datus arī nosūtīs? 😉

 40. laupītāju "buldoga tvēriens" Atbildēt

  Zelta tiltu būvētāji var berzēt rokas – nodokļu nauda viņiem plūdīs plašā straumē.

  • Ir pieredze. UK pat vietējām VID nedod info, kur nu vēl LV. Pat bankas kontu UK valsts nevar arestēt, vienīgi ar tiesas lēmumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+