×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Edvīns Šnore: Kādai jābūt Latvijas pozīcijai ES migrantu krīzes risināšanā (64)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Edvīns Šnore

Eiropa piedzīvo lielāko cilvēku migrācijas vilni kopš Otrā pasaules kara.

Kas tam ir pamatā? Karš, vardarbība? Izrādās, tie ir tikai otršķirīgi iemesli. Galvenais iemesls ir vēlme aizbēgt no nabadzības. Ne velti trešdaļa no patvēruma pieprasītājiem ES šogad bijuši trūcīgāko valstu – Kosovas, Albānijas un Serbijas pilsoņi. Vācijā pēdējā gadā tie ir aptuveni puse no visiem patvērumu pieprasījušajiem.

Raugoties uz sirdi plosošajiem skatiem Budapeštas stacijā, ne viens vien, tostarp arī “New York Times” korespondents, uzdod jautājumu: bet kādēļ gan bēgļi negrib palikt Ungārijā, kura arī ir ES un kurā nav kara? Uz to bēgļi viņam atbild, ka “Ungārija tomēr ir samērā nabadzīga valsts, bet viņi vēlas dzīvot patiesi attīstītā valstī, kas nodrošina iespējas”.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka uz Eiropu migrējošajiem ļaudīm ir skaidrs mērķis – Vācija, Lielbritānija, Beneluksa un Skandināvijas valstis. Viņi nemaksā lielu naudu kontrabandistiem un neriskē ar dzīvību, lai beigās nonāktu visai nabadzīgajā Ungārijā. Acīmredzot arī ne Latvijā, kas ir vēl nabadzīgāka par Ungāriju.

Tādēļ Vācijas rosinātā migrantu piespiedu izvietošana pa ES valstīm ir lemta neveiksmei. Jo uz nabadzīgākajiem ES reģioniem aizvestie bēgļi pie pirmās iespējas brauks atpakaļ uz Rietumeiropu. Stāvoklis, iespējams, mainīsies, kad Rietumeiropa jau būs pārsātināta ar migrantiem. Tad arī mūsu valsts liksies gana pievilcīga pagaidām vēl visai izvēlīgajiem ekonomiskajiem bēgļiem.

Kādai jābūt Latvijas pozīcijai ES migrantu krīzes risināšanā?

1. Latvijai ir jāpievienojas Višegradas grupas valstīm (Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija) un skaidri jāpauž: EK kvotu risinājums nav nekāds risinājums! Ir naivi iedomāties, ka ES nonākušie Sīrijas bēgļi tikai gaida kara beigas, lai pēc tam dotos atpakaļ uz dzimteni. Tie, kam patiešām ir šāda doma, uzturas Sīrijas kaimiņvalstīs, galvenokārt Turcijā. Toties tie, kas mērķtiecīgi migrē cauri pusei Eiropas uz konkrētām Rietumeiropas valstīm, nemaz neslēpj, ka dara to ar skaidru mērķi – apmesties tur uz dzīvi un palikt.

2. Ir jādod skaidrs signāls Vācijai u. c. Rietumeiropas valstīm, ka tām ir jāpārskata sava līdzšinējā imigrācijas politika un dāsnā pabalstu sistēma, kas tagad draud noslīcināt visu Eiropu Āfrikas un Āzijas bēgļu jūrā. Pretējā gadījumā migrantu straume nekad nebeigsies neatkarīgi no tā, vai citas ES valstis pie sevis izvietos 160 000 vai 960 tūkstošus bēgļu. Ja Vācija nepārskata savu politiku, tai nav morālu tiesību arī citiem uzspiest migrantu kvotas. Pašreizējā situācijā nevienai ES valstij nav arī skaidrs, ar ko rēķināties un ko plānot. Pirms mēneša mums teica, ka 250 bēgļi Latvijai esot vienreizējs pasākums divu gadu laikā. Tagad no Briseles dzirdam par 2000 bēgļu, kurus Latvijai prasīšot uzņemt. Mogerīni kundze iet vēl tālāk un daudznozīmīgi paziņo, ka dalībvalstīm vajadzēšot piemēroties… Kam? Ka migranti plūdīs nepārtraukti?

3. Ir jāprasa Rietumeiropas valstīm beidzot sākt ievērot pašu pieņemtās vienošanās un sargāt ES ārējo robežu! Latvija stājās tādā Eiropas Savienībā, kurā tiek sargāta ārējā robeža, nevis laisti iekšā visi, kas brauc, pēc tam vēl sadalot tos pa valstīm piespiedu kārtā. Tas, kas tagad notiek Eiropas dienvidos, ir klajš Lisabonas līguma pārkāpums (62. pants: “Savienība veido politiku, lai veiktu personu kontroli un ārējo robežu šķērsošanas efektīvu uzraudzību”). Ir amorāli un negodīgi atsevišķu Rietumeiropas politiķu pārmetumi Ungārijai, ka tā ceļ žogu un nostiprina ES ārējo robežu. Ungārija dara tikai to, kas tai jādara kā ES dalībvalstij. To pašu vajadzētu darīt arī citiem, tostarp Latvijai.

4. Piespiedu vai brīvprātīgo bēgļu kvotu vietā Latvijai jāatbalsta risinājumi, kas paredz cilvēka cienīgu dzīves apstākļu nodrošināšanu kara bēgļiem, kas atrodas ārpus ES, uzturas Turcijā un citur. Šim mērķim atvēlot gan ES naudu, gan stimulējot publisko un privāto partnerību. Ir, protams, labi pasniegt pārtikas paciņu Sīrijas studentam, kas, pēc paša teiktā, uz Vāciju devies, samaksājot kontrabandistiem 4000 eiro, ar mērķi pabeigt tieszinību studijas universitātē. Tomēr varbūt lielāka jēga būtu atdot šo pārtikas paciņu kādam, kuram nav 4000 eiro un kurš uzturas Sīrijas pierobežā un lolo cerību atgriezties dzimtenē, kad tur beigsies karš.

5. Latvijai vienreiz par visām reizēm ir jākliedē ilūzijas, ka mūsu valsts varēs risināt ES bēgļu krīzi, izvietojot Latvijā daļu uz [Rietum]Eiropu migrējošo ļaužu. Teorētiski, protams, solīt var jebko. Piemēram, ka Latvija uzņems 10 miljonus cilvēku. Iedzīvotāju blīvums to pilnīgi atļauj. Taču viens ir tukši solījumi, bet otrs – realitāte.

Latvija jau tagad nespēj pildīt savas saistības, kuras tā uzņēmās, parakstot Konvenciju par bēgļu statusu. Šajā dokumentā ir teikts: “Dalībvalstis pēc iespējas veicina bēgļu asimilēšanu.” Cik bēgļu Latvija ir asimilējusi? Ko tā vispār var asimilēt, ja migrācijas dēļ pamatnācija pati ir tikai 62% valstī! Latvijā jau esošo bēgļu bērni, izrādās, tiek mācīti krieviski, nevis valsts valodā. Kā mēs varam solīt to, ko, labi zinām, nevarēsim izpildīt?

Jā, Latvijai migrācijas jomā ir īpašs stāvoklis ES. Tā ir realitāte. To vajag nevis kautrīgi noklusēt, it kā tas būtu kāds kauns vai mūsu vaina, bet skaļi uzsvērt. Sevišķi, ja ES darba kārtībā parādās neprātīgi (citādi grūti nosaukt) migrantu kvotu priekšlikumi.

Latvija, pēc ANO bēgļu aģentūras (UNHCR) datiem, atrodas pirmajā vietā ES un sestajā vietā pasaulē pēc bēgļu īpatsvara valstī. Kāds, protams, var smīkņāt par UNHCR metodoloģiju, pielīdzinot nepilsoņus bēgļiem, taču es to nedarītu. Masu migrācijas atstātās sekas Latvijā vēl tālu pārsniedz tās grūtības, ar kurām saskaras šodienas Eiropa. Romā un Berlīnē pagaidām vēl migranti neveido vairākumu. Tur kinoteātros multfilmas bērniem vēl nerāda pēc principa: vienu dienu valsts valodā, otru dienu – arābiski. Latvijā turpretī šāda migrācijas radīta divvalodība (latviešu un krievu val.) ir realitāte. Tā ir visur – darba tirgū, izglītības sistēmā, uz ielas. Tāpēc būdama Eiropas līdere migrantu īpatsvara ziņā, Latvija varētu ieteikt Rietum­eiropas valstīm divreiz padomāt, pirms tās atver nekontrolētās migrācijas Pandoras lādi. Bet, ja to dara, tad pašām arī vajag uzņemties pilnu atbildību par šīs neprātīgās politikas sekām, neuzveļot to citiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Visam piekrītu, izņemot par tiem daudzajiem bēgļiem Latvijas nepilsoņu veidolā. Tās ir muļķības. Nevar par bēgļiem uzskatīt tādus, kas Latvijā dzimuši, vai savulaik dažādu iemeslu vadīti ieradušies, lai paliktu uz visiem laikiem. PSRS mantojums ir vairāk kā 22 gadus vecs. To nevar pielīdzināt pēdējo gadu laikā uz Eiropu plūstošajai bēgļu vai vienkārši labākas dzīves tīkotāju plūsmai tik tāpēc, ka kaut kāda organizācija tā uzskata.

 2. Žans Klods Junkers un Merkele Atbildēt

  Par beegliem runa jau ilgi … Un ko redzam — treknas algas un augstpratigi arroganta izturessanas pret valstinjam, atbildessana butiba – par NEKO, naudas dalissana kam un kaa gribas, ssantazzejot mazas valstis…. Komisiju, komissaru un birokraatu ES kantoros tik tukstosiem ar lielam un loti lielam algam!! — vini dzivo par ES nodoklju maksataju naudas!!!! ….. Bet tik un taa, tie itka TAUTAS KALPI, un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Merkele , utt. utt. – neviens nav iizveidojusi nekadu Beeglju uznemssanas planu, nevienu kara, ekonomisko, utt. utt. – ‘itka’ beglju dokumentu un personas identifikacijas parbaudes, regulu, komisiju, utt. utt. Tauta – massas nak vursu, un nav nedz armijas, nedz policijas kontroles – CCUSSSSSSSS … Kapec ES dalibvalstim japaklaujas bez ierunam??

 3. Kaa tradicionaals kreisais hipijs atziistu ka sapraatiigs raksts. Nezinu cik daudz piekriitu ka buutu baigi jaafokusee labdariiba tikai un vieniigi uz tiem kas plaano atgriezties, tur Siirijaa jau knapi esoshaa infrastruktuura caur kardarbiibu ir taa sabeigta ka saprotams ka neveelas atgriesties pats uz savu valsti, bet tas ka Latvijaa ir probleema ar infrastruktuuru beeglju uznjemshanai ar ir skaidrs un kvotas savieniibaa bez reaalaam robezhaam ar ir apsmejamas.

  Kameer atceramies ka mees runaajam par dziiviem cilveekiem, neatkariigi no vinju naakotnes plaaniem. Kameer mees nepienjemam anglju meediju valodu par ‘prusakiem’ un ‘beeglju bariem’ tikmeer mees varam veidot efektiivu sarunu. Un atceramies ka nebija tik sen Latvieshi tie biistamie perfektaas sabiedriibas postiitaaji kas bija uzmaniigi jaapieskata un jaaizdala par PSRS daljaam lai labaak asimileetos.

 4. Izskatās , ka Eiropas un mūsmāju Varnešiem jau sagatavoti bunkuri kur paslēpties . Savārīs ziepes , un tad nolīdīs labiekārtotos bunkuros . Vai viņi ir tiesīgi saukties par Tautas kalpiem ?

 5. Vājš raksts!
  Ne vārda par patiesajiem cēloņiem!
  Sīrija bija diezgan demokrātiska un rietumniekiem labvēlīga valsts, līdz pienāca viņas kārta “” arābu pavasariem””

 6. ļoti labs raksts, būtu labi, ja to saprastu mūsu politiķi un ES politiķi

 7. Jebkuru ES amatpersonu,kura aicina izmitināt un atbalstīt ”bēgļus”,saukt pie kriminālatbildības par nelegālās cilvēku transportēšanas atbalstīšanu un piesegšanu.

  • tas ļoti labs priekšlikums Junkeram par mēģinājumu šantažēt un diktēt noteikumus: labi – ierosinām pret jums krimināllietu par pretlikumīgas darbības īstenošanu, veicināšanu un šantāžas veidā citu personu piespiešanu iesaistīties pretlikumīgās darbībās.

 8. Pilnīgi un Absolūti piekrītu, es domāju Ļoti daudzi Latvieši piekrīt Jūsu teiktajam! Tie tur Latvieši Latvijā nemaz iedomāties nevar, kā ir kad Tev visur apkārt dzīvo, strādā/slaistās tie paši turki un visi citi musulmaņi, arābi un Āfrikas nēģeri! Nevienu Bēgļi Latvijā! Un Latvijas politiskajām Partijām ir jāpieprasa beidzot rast ekonomisko att.

 9. Beidzot prātīgs un cerīgs raksts par “bēgļiem”, kas grib dzīvot pārticībā no pabalstiem. ES jāpilda solījums sargāt ārējo robežu – !!!

 10. Tādēļ Vācijas rosinātā migrantu piespiedu izvietošana pa ES valstīm ir lemta neveiksmei.
  ================================================================
  Atcerēsimies vēsturi – sapratīsim šnoristu alošanos! Miljonus spēja Vācija pārvietot 2.Pasaules kara gados – arī uz Salaspili atveda no Eiropas. Pagaidiet, uzbūvēs Rail Baltica, vedīs – pie vācu “ordung” pieradinās.
  Pēc pāris gadiņiem redzēsim skaidrāk, kā tie, kas aiz slēgtajām durvīm 4.maija republikā lēmumus pieņem – kā viņi atšķiras no Ostalndes darboņiem.

 11. Jācenšas Latvijā un pasaulē darboties ģenerālās nostādnēs, izejot no pārbaudītiem faktiem, ka jebkurā valstī un tautā cittautieši spēj iekļauties citā tautā, ja viņu procents ir vismaz zem 10, viņi nedzīvo savas kopienā, viņi nevar būt pilsoņi kā Japānā, uzsverot ka Latvijā nav novērstas okupācijas sekas (nelikumīgā Virša, Rumpīša 20.000 militārpersonu ģimeņu atstāšanas darījums), komunistu atstāšana vadošajos amatos, u. c

 12. … So islamistu migrantu/beglu drauds, katrai nacionalai valstij, ar eventualu masveidigu parvietosanos uz tam, un attiecigo ministru MP Straujumas un IeM Kozlovska nespeja formulet sada drauda noversanu Latvijai prasa so ministru demisiju … !

 13. Es pilnigi piekritu.Mes tiesham vel neesam tikushi skaidriba ar otra peckara beglhiem, jo vinhi ari bega projam no Baltkrievijas ,Krievijas Ukrainas un no daudzam citam Padomju savienibas valstim. vinhi bega projam , labakas dzives meklejumos. Tad ,kad krievu virsnieki iekundejas izsutito dzivoklhos, krievu madamas gaja uz tirgu un neticeja savam acim ,teica ,naverno vistavka.Pectam ataicinaja visu savu derevnhu

 14. Edvīnam Šnorem – paldies par trāpīgu rakstu!

 15. Nekādā gadījumā nevar piekrist ivaram grodumam!!! Latvija NEVAR fiziski atļauties migrantus uzņemt, jo:1) vēl līdz šim NAV atrisināti virkne jautājumu vietējo iedzīvotāju dzīves līmeņa celšanai algu, pensiju, veselības jomās!? 2) aktuāls ir valodas jautājums Latvijā, jo valsts valoda tiek mīdīta kājām!!! 3) netiek piešķirti līdzekļi medijiem, analītiskiem raidījumiem u.c. nozīmīgiem tautai nepieciešamiem pasākumiem!!! Ko nozīmē visi šie “taupības” pasākumi ( šodienas radio raidījumu informācija); 4) APZINĀTI tiek “miksētas” tautas un nu jau arī rases tā vietā, lai rastu iespējas viņiem palikt savā kontinentā, sniedzot palīdzību uz vietas!!! 5) valdībai un Saeimai ir JĀAIZDOMĀJAS ļīdz savas rīcības SEKĀM tā vietā, lai skalotu ļaudīm smadzenes par “LABAJIEM UN GODĪGAJIEM” imigrantiem;
  PALDIES ŠNORES KUNGAM PAR RAKSTU UN SKAIDROJUMU, KO GAN VAJADZĒJA DARĪT VALDĪBAI UN PIRMKĀRT PREMJEREI!!!

 16. Ja Straujumas kundze “nevar braukt uz Briseli un teikt,ka Latvija neuzņems bēgļus”,lai taču nebrauc.Lai atkāpjas!Te nu mēs esam ar Vienotības integrētājiem un atvērtās sabiedrības sludinātājiem priekšgalā.Bedrē,dziļdziļā bedrē,dāmas un kungi.Un ko 25 gadus ir darījuši mūsu “ārlietu ministri”?Pasaule mūs kā nesaprot,tā nesaprot.Pēdējā slavenākās aktivitātes ir muļķīga čivināšana čivinātavā un pāris cienījamā vecumā esošu uz fonogrammas muti plātošu dziedoņu neielaišana Latvijā.Vai kādam no Vienotības nav zināms tās,par ko raksta Šnores kungs?Kas liedz mazliet papūlēties,lai pasaule mūs saprastu?Arī pārstāvji Eiropas parlamentā ir pilnīgi bezspēcīgi?Mēmi palikuši?vai kā?

  • Pilnīgi pareizi, ja Straujuma nespēj pateikt nē, tad viņa nav piemērota premjerministres amatam un jānāk vietā cilvēkam kurš to spēj. Ir taču skaidri redzams, ka Vienotība spēj tikai uz visām pusēm klanīties un ūjināt.

 17. Eiropas lielās , vecās valstis kopš 1990. g. APZINĀTI PIEKOPA POLITIKU, KĀ REZULTĀTĀ SAGRĀVA LATVIJĀ RAŽOŠANU, LAI VARĒTU SAVAS PRECES LATVIJĀ VIEGLI REALIZĒT. Tad nu cien . lielvalstis ņemat pie sevis lēto darba spēku, jo pie jums uz mūsu rēķina ir stabila ražošana un sagatavota ražošanas turpmāka attīstība. Latvijā jūs investējar tikai infrastruktūrā , laipaši ērti varētu atpūsties , ceļot Latvijā, bet aktīvie uzņēmīgākie no jums tiktu nopirkti kā POZITĪVU DARBASPĒKU.. Anklāvu gribat Latvijā izveidot, kur vējotu nabadzība, izlaidība. Parādiet, KUR VAR ŠOS NELAIMĪGOS NODARBINĀT?

 18. Paldies Edvīnam par rakstu! Galvenais ir pateikts – to īstenot dzīvē!

 19. Mans kopējais darba stāžs ir 54 gadi.Nekad neko neesmu saņēmis aploksnē.Kad samaksāju komunālos rēķinus,iztikšanai atliek 2,5 eiro dienā.No tā vēl šad tad jānopērk medikamenti un atlikumā jādalās ar kaķi.Mani dzīves principi nepieļauj dzīvošanu no pabalstiem.Esmu dzīvs,puslīdz vesels un laimīgs.Ja gribat zināt,ko domāju par bēgļiem,lasiet vēlreiz no sākuma.

  • Pie mums ir ļoti slikta sociālā politika,kurā pabalsts no1€ līdz bezgalībai ir vienlīdzīgi iekļauti pabalsta definīcijā.Būtu jādiskute par bēgļu uzņemšanu,kuru bēgšanas galamērķis ir Latvija.Pret bēgļu gribu nosūtīšanu uz Latviju nedrīkst pieļaut.

 20. Par nacionālu valsti Atbildēt

  Jāizbeidz “atbildīgo nav” politika. Varai jābūt tikai un vienīgi pilsoņiem.

 21. Tikai tādai ir jābūt valdības nostājai. Ja Straujuma uz to nav spējīga tad tāda bezmugurkaulnieku valdība nav vajadzīga. Patiesi bija vērts Saeimā ievēlēt Dr. E.Šnori.

  • Edvīns Šnore bija pirmais post-padomju Latvijas politiķis, kas iepazīstināja Rietumu sabiedrību ar reālajiem notikumiem otrajā pasaules karā, ko nodemonstrēja savā dokumentālajā filmā “Soviet story”

  • Jā! Jā! Parasti tie,kurus “”ievēl”” jau pēc mēneša “‘sāk domāt valstiski”‘ un ātri aizmirst “”ko gribēja darīt-pirms saskaitīja vēlētāju balsis…”‘Izraēļa bērni Eiropā ieradās caur bagāto Spāniju un pārtikušo Bizantiju,devās uz kapitrālistu Vāciju un vēlāk uz koloniju aplaupītāj Lielbritāniju.Tas bija tik sen,ka to tagad Gordons pats”‘neatceras””Sekas citām tautām ir “‘graujo”sas””! Vai tagad būs “”bez sekām””?Ja izdzīvosim-redzēsim “”augļus.””Šņore,Latviešus neaizmirsti![Piemini Latviju.]

  • Jā! Jā! Parasti tie,kurus “”ievēl”” jau pēc mēneša “‘sāk domāt valstiski”‘ un ātri aizmirst “”ko gribēja darīt-pirms saskaitīja vēlētāju balsis…”‘Izraēļa bērni Eiropā ieradās caur bagāto Spāniju un pārtikušo Bizantiju,devās uz kapitālistu Vāciju un vēlāk uz koloniju aplaupītāj Lielbritāniju.Tas bija tik sen,ka to tagad Gordons pats”‘neatceras””Sekas citām tautām ir “‘graujo”sas””! Vai tagad būs “”bez sekām””?Ja izdzīvosim-redzēsim “”augļus.””Šņore,Latviešus neaizmirsti![Piemini Latviju.]

 22. Neielaist Latvija so sergu, un viss un problemu bus mazak!

 23. Šādiem “bēgļiem”,kuri pat policistiem uzbrūk ar dzelzs stieņiem un apmētā tos ar akmeņiem,trūkst vēl tikai kalašņikovu!

 24. “Dalībvalstis pēc iespējas veicina bēgļu asimilēšanu.” mu – OHO- ho! dikti jau nu asimilēti tie okupācijas armijas oficūcieri un tās mačkas viņu sievas un meitas un civilokupan†i! tā asimilēti, ka vicina Kapu†lerlandes karogus un paģēŗ savai vienīgajai valodai garantijas no Sevas†opipõles līdz Baltijai! un “bēgļiem” dos izvēlēties, vai mācīties latviešu vai krievu valodā. miniet 3X, kuru valodu lielums (© biedrs Berjozkina kungs – red. piez.) izvēlēsies, ja Latvijā pārdevējas MaXXXimā uzrunā okupantu valodā, karroče, ja ar krievu valodu Latvijā var labāk iztikt, kā ar latviešu valodu un ja latviešu valodu lieto tikai Latvijā, bet krievu valodu ne tikai Latvijā, bet arī lielumā (© biedrs Berjozkina kungs – red. piez.) postpadumjo valstu, Kapu†lerlandē un Braitonbīčā! un miniet 3X, vai “bēgļi” asimilēsies un ja asimilēsies, tad Latvijas “pamatnācijā” vai sovakos!

 25. “Nav jāpierāda,ka Eiropas multikulturālisms un etniskās integrācijas politika ir cietusi fiasko.Latvijai Eiropas prezidentūras laikā bija lieliska iespēja aktualizēt un redefinēt Eiropas multikulturālisma izpratni,ES etniskās integrācijas definīciju un politiku.Tas nenotika,tāpēc nav brīnums ka Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vadībā Ministru kabineta slepenās sēdes laikā notika piekāpšanās transnacionālā konglomerāta spiedienam.Šie ir tiesiskuma un nacionālās drošības jautājumi,kuru padziļinātai izpratnei vajadzēja būt vispirms iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim. [..]
  Piemēram,kapēc Eiropas Savienībai būtu jāmaksā”tik un tik” simtiem miljonu eiro,lai pārvietotu lielu skaitu afrikāņu uz Eiropu,ja par daudz mazāku summu varētu ierīkot bēgļu nometnes pašā Āfrikā,tā gan palīdzot,gan radot jaunas darba vietas utt.”
  Skat.”Ēriks Jēkabsons: Palīdzība grūtdieņiem vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai”,LA,5.augusts 2015.

 26. Kad brīvdienās Rīgā redzēju gājēju barus uz sporta sacensībām, tūkstošus -igauņus, lietuviešus, mūsējos – tie likās jau daudzreiz redzēti. Kur? Televīzijā, kad stāsta par arābu bēgļiem! Tieši tāds pats kontingents, pajauni vīrieši ņiprā solī dodas pretī apsolītajām izpriecām. Bet diktors stāsta, ka tie ir nabaga bēgļi, kas nāves bailēs pametuši savas zemes un lūdz patvērumu…

  Nelūdz. Pieprasa!

  Kādēļ viņi nepalika pie saviem tautasbrāļiem Sīrijas kaimiņvalstīs mierīgajās valstīs, Jordānā, Turcijā? Nē! Viņus neapmierina pat Francija, riskējot ar dzīvībām, tie cenšas iekļūt Anglijā, kur treknāki pabalsti. Cits līmenis.

  Nav šaubu, ka nonākot Latvijā (pagaidām viņi tādu nezina!), “bēgļi” pieprasīs tādus pašus pabalstus kā Rietumeiropā, šūpos cilvēktiesību grāmatiņu, sūdzēsies tiesībsargam Jansonam. Un nav šaubu, ka Latvija tiks piespiesta viņiem visus labumus sagādāt, jo cilvēktiesību grāmatiņā rakstītais attiecas bēgļiem, nevis uz pašmāju cilvēkiem.

  Vai vispirms mums nav jātiek par visām lietām skaidrībā, pirms ļaut čurāt sev uz galvas?

 27. Bēgļu jautājumā Latvijai ir jāpievienojas Čehijas un Slovākijas nostājai!

 28. Žēl, ka Latvijas Saeimā un valdībā tik maz tik izcilu politiķu!

 29. Viedoklim piekrītu!

 30. Šī migrantu piespiedu izvietošana pa ES valstīm trešajai nabadzīgākajai ES valstij Latvijai,nozīmētu vēl lielus papildu izdevumus no jau tā plānā valsts budžeta,kurā jau pašlaik nepietiek naudas ne ES ārējās robežas pienācīgai nostiprināšanai,ne skolotāju algām un pensiju indeksēšanai solītā apmērā!

  • ar visu niecīgo finansējumu mūsu valsts cenšas sargāt savu daļu ES ārējās robežas,kamēr ES dienvidvalstis absolūti ar to nenodarbojas,pat veicina nelegālo robežpārkāpēju iekļūšanu Eiropas savienībā.Un tagad vēl pieprasa solidāru atbildību par šo robežpārkāpēju izmitināšananu.Izskatās ,ka tajos Briseles gaiteņos tomēr kāds ir no prāta nojūdzies.

 31. Lielākas iespējas ekonomiskajiem bēgļiem vai lielākas iespējas teroristiem? No Francijas uz Angliju,bet no Anglijas uz ASV!

 32. Edvīns Šnore apliecina sevi gan kā zinātnieks un patiess valstsvīrs ar to, ka runājot par problēmu sniedz gan informāciju, gan norāda risinājumu. Kādēļ runājot Briselē mūsu pārstāvji nespēj pierādīt, ka Latvijā jau ir iepludināto migrantu vairāk kā viena nācija spēj uzturēt un izturēt. Kādēļ Latvija nav kopā ar Visegradas valstīm. Eiropai un Latvijai strauji tuvojas krīze ar sekām, kas līdzinās karam, bet vairums deputātu tik zelē jēdzienus melns un balts, neiecietība utt., pie viena cenšoties nomelnot tos deputātus, kas valsts intereses liek pāri partijiskām: tie esot tie pašlabuma meklētāji un populisti.

  • Edvins runaa vienpusiigi. Beeglji beeg no kara zemeem, kur notiek lielas nelietiibas. Ungaaru nacionalisti riikojaas nezheeliigi un cietsirdiigi. Mums nav jaapievienojaas viduseiropas slaavu un ungaaru grupai. Tie ir tiiri egoisti. Latvijai ir jaauznjem sava taisniiga beeglju dalja. Un beeglji runaas latviski, ja latvieshi buus labi un viesmiiliigi. Un dalja beeglu Latvijaa paliks iisu laiku, tie brauks uz, Zviediju un Vaciju.

   • Tavi saimnieki, Graudum, varbūt ir tie, kas to putru vāra? Vai karu un bēgļu barus neveicina Krievija, dodot Asadam tik ieročus, cik šis spēj paņemt? Tur ir krievu karabāze kā savulaik Krimā, tagad arī ziņas, ka ieročus apkalpo krieviski runājoši laipni cilvēciņi… Un par Mogerini un viņas draudzību ar maskaviešiem pirms šo iecēla par EU ārlietu komisāri? Tikmēr Junkers iedzer viskiju…

   • Jā, jā, visi imigranti, ienākuši Latvijā, tūlīt kļūs balti un pūkaini, rociņās sadevušies, vicinās (nevis dedzinās, kā, piemēram, Dānijā) mūsu karodziņus, dejos tūdaliņ-tāgadiņ un daiņos latviešu mēlē ….. smietos, ja nebūtu jāraud!

   • Ko tu te ,Grodum,pļurksti? Ungāri ir varoņi! Malači puikas,- savu zemi aizstāv no tiem salašņām! Pēc viņiem zeme ir izdedzināta! Sievietes izvarotas un viss ir izlaupīts! Ne no kāda kara tie murmuļi nemūk! Viņi ir slinki un nekaunīgi! Viņi grib dzīvot uz tava rēķina,Graudum!!!!! Ja esi pašnāvnieks, tad atbalsti to!

  • Jā, vienīgais risinājums, ko piedāvā – Latvijai nav ko rociņas gar bēgļu problēmu smērēt. Uz mums tas neattiecas, ļaujiet mums mierīgi noskatīties, kā citas valstis ar šo problēmu cīnās. Ā, un neaizmirstiet savlaicīgi struktūrfondu naudas pārskaitīt. Bet patiesībā būtu daudz labāk, cilvēciskāk, humānāk teikt, ka BĒGĻUS mēs uzņemsim, cik ir mūsu spēkos, bet ekonomiskajiem migrantiem (kuru ir daudz šajās plūsmās) palūgsim iekārtoties Eiropā LEGĀLI vai braukt prom. Un aicināsim cīnīties pasauli pret cēloņiem – karu, badu “karstajos reģionos” un cilvēku kontrabandistiem, kuri pūderē smadzenes naiviem cilvēkiem. Tā būtu īstena valstsvīra runa.

   • tikai aizmirsi piebilsts, ka tajos struktūrfondos arī Latvija ieskaita noteiktus procentus no mums paņemtajiem nodokļiem. Nedomā, ka strukturfondos nauda aug kokos kā Pinokio domāja…Tā ka struktūrfondi ir tikai finanšu plūsmas organizēšana, bet nekas vairāk. un vēl neaizmirsti, ka mēs Latvijā piesaistot struktūrfondu līdzkļu vēl klāt projektam pieliekam no saviem nodokļu iekasējumiem. tā, ka summāri pavērtējos, visdrīzākais Eiropas atbalsts nemaz nav tik ārkārtīgi liels, lai satrauktos par tā zaudējumu. Beidzot pašiem ir jāsāk strādāt un organizēties iekš mūsu mīļās, labās zemītes, jo nevienam citam tas neinteresē. bet zemīti un resursus no mums paņemt – tas gan…un dažādi resursi mums ir pietiekami un būs pietiekami…fosilie iet uz beigām, ne velti laikam Rotšildu atzara pārstāve metās finasēt klimata pārmaiņu projektus.tātad ar naftām un gāžem vairs nav tik spīdoši…

 33. Laikam ir radies valstsvīrs ar galvu, kura spēj dot loģiskas domas.
  ES ir jāstiprina sava ārēja robeža pat ar žogiem un citur ar patruļkuģiem, kuriem ir jāraida iebraucēji atpakaļ. pat pielietojos spēku un ieročus. Citā gadījumā mēs šādus žogus būvēsim ap savām mājām un pat zem sprieguma…Piemērs DAR balto mājas.

 34. Būtu jākłūst par NA galveno vadītāju. Skaidra, logiska valstsvīram piemērota domāšana.

  • doma izklāstīta pietiekami skaidri, bet nepilnīgi priekšlikumi, jo pietrūkst izpratnes un prakses jautājumos, jo pats jau nav dienējis armijā vai kādā citā ar imigrāciju saistītā dienestā. Zinot autora slēptās ambīcijas un patieso politisko seju – iet pāri līķiem ar parlamentā esošu frāzi “piedod, ka tevi vēlēšanās nepamatoti aplēju no galvas līdz kājām, bet nu pats saproti – bizness”, noteikti negribētu viņu redzēt nopietnā amatā! Bet analītiskas relīzes – tas jā, sanāk labas. Lai gan vienmēr var būt vēl labāk.

 35. Paldies autoram par korekto un loģisko bēgļu jautājuma skaidrojumu!
  Patiesi var pabrīnīties, kāpēc neviens no valdības necenšas runāt par to, ka bēgļi pārstāv ne tikai to tautas daļu, kas bēg no kara. Ir aklam redzams, ka lielākā un aktīvākā daļa šo ļaužu ir vnk. ekonomiskie migranti. Bet vēl interesantāk kļūst kad uzzinām to, ka starp viņiem ir jau daži tūkstoši mērķtiecīgu kaujinieku.
  Eiropa nav tik liela, lai uzņemtu miljoniem bēgļu, pie otrā miljona vārti gan jau tiks slēgti…bet vai nebūs jau par vēlu ? Risinājums ir palīdzēt šiem ļaudīm viņu mītnes zemēs, jo viņu ļoti atšķirīgās kultūras integrācija reāli nav iespējama, ko redzam jau Skandināvijā.

 36. 06.08.2015 00:32
  Naivis Kvadrātā
  05.08.2015 01:43
  Reāli uzspiestā svešo integrācijas politika nozīmē to, ka spējam pieņemt citādā eksistenci un atzīt, ka tas mūs nenogalinās – tā apm.skribelē dažadi autoreļi, bet visi noklusē turpinājumu: nenogalinās gan (vismaz ne uzreiz), tikai deformēs mūsu ikdienu, mūsu mentalitāti, mūsu tradīcijas, mūsu valodu, mūsu kultūru, vēl vairāk skārs mūsu iztikas līdzekļus, mūsu drošibu, mūsu sen ilgoto māju sajūtu, mūsu priekšatatus par savu valsti un iznīcinās Cerības par savām tiesībām justies Savā Dzimtenē BEIDZOT SAIMNIEKI! Citādi jau nekas!!!

 37. • Ernis Purnis 3. augusts, 2015 21:59 Atbildēt
  Nevienu āfrikāni mēs uzņemt nepieļausim, jo to valdības vadītāja un tās svīta izlēma tautas vietā tikai savas iztapības , jeb arī izdevīguma dēļ! Un velti visu 3.augusta dienu Latv.Radio 1 centās ar dažādiem paņēmieniem “nesaprātīgajai” tautai pirms 4. augusta Pret Migrantu piketa iestāstīt cik tie āfrikāņi jauki, cik mēs nezēlīgi un cik tie būs strādīgi un ātri integrējamie latviešu un arī nez kāpēc krievu mēlē ,nevis angļu?!!
  Ernis Purnis Pirms dažām sekundēm
  0 0
  Jau ziņots, ka atsevišķas nevalstiskās organizācijas paudušas atbalstu plānotajai 4.augusta protesta akcijai pret jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā, aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ģenerālsekretārs un valdes loceklis Raivis Zeltīts.

  Zeltīts norādīja, ka Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Rīgas Politiski represēto biedrība, Latvijas Ordeņu brālība, kā arī vīru kopa «Vilki», kā arī folkloras kopa «Vilkači» piekrītot, ka «padomju okupācijas periodā Latvijas teritorijā pretlikumīgi ieceļoja vairāki simti tūkstošu iebraucēju un militārpersonu no citām PSRS republikām, kā rezultātā vēl šodien Latvijas valstsnācijas īpatsvars veido vien 62% no iedzīvotāju kopskaita». Organizāciju pārstāvji uzskata, ka, «vērojot, cik gausi notiek padomju laika iebraucēju integrēšanās Latvijā, nav ne mazāko šaubu, ka etniski, kulturāli un lingvistiski daudz svešāki iebraucēji nespēs integrēties».

  Šīs organizācijas uzskatot, ka bēgļu uzņemšanas vietā Latvija savu iespēju robežās varētu labāk sniegt ieguldījumu palīdzībā reāliem bēgļiem, piedaloties, piemēram, bēgļu nometņu celtniecībā Āfrikas valstīs, tomēr «Latvijai nav pienākuma citu valstu labā upurēt savu valsti», norādīts paziņojumā medijiem.

  Nacionālās apvienības protesta akcija pret jaunu imigrantu uzņemšanu notiks 4.augustā plkst.18 pie Ministru kabineta.
  ————————————
  Un ņemiet vērā – neviena no šim “nacionālajām” organizācijām neprasa novērst seno netaisnīgumu – izvest nelikumīgi mazajā Latvijā iepludinātos psrs kolonistus! Tikai nepieļaut vēl jaunu ļaunumu, bet veco saglabāt gan gatavi!

  • Latvijas prezidentam sen jau bija viss zināms, tikai mūs visus par muļķiem turēja. Toreiz, kad atgriezās no ANO (laikam bija 2012.gadā), kur uzstājās ar savu samocīto runu angļu valodā, Bērziņš tak visiem skaidri un gaiši pateica: “Tomēr tuvākie pāris gadi nesīs tādas izmaiņas, kuras pat prātā nenāk. Es jums varu droši apgalvot, ka pasaule būs izmainījusies, būs pavisam cita uzbūve un citas vajadzības. Esmu par to pārliecināts,» situāciju pēc trīs gadiem raksturoja valsts pirmā persona.. Tad drīzi vien sekoja Ukraina, tagad nelegālie migranti-pašlabuma meklētāji. Un kurš tad ir par visu šo putru atbildīgs – ANO. Kuras valstis aizsāka ANO pirmorganizāciju Antanti? Lielbritānija, Francija, Krievija…Rotšilda (ASV) protežē ir Lielbritānija (klusa), tad vēl ir Francija (klusa), Krievija (arī klusa)…Kas sašūpoja situāciju Sīrijā??? Asadu atbalsta Krievija, opozicionārus (ASV), Islama Valsti kūrē Lielbritānijas pilsoņi, kas ir Islama Valsts rindās un brīvi pārvietojas pa Eiropu…Cik tas viss tomēr ir vienkārši un acīmredzami, nav jābūt pat politologam, kai to saprastu, ka visa šī jezga ir akceptēta jau ANO augstākajās aprindās, tāpēc arī ANO netiek iesaistīta šīs problēmas risināšanā! Un pārējo nenosaukto valstu parlamenti un valdības tiek uzskatītas par muļķiem, Eiropas augstākai vadībai droši vien ir dota pavēle veikt šo likumpārkāpēju uzņemšanu…

   • Vēl piebilstot, ja valdība neatklāj kārtis un mēģinās nelegālos likumpārkāpējus uzturēt labāk situēti par pensionāriem , nepilnām ģimenēm ar bērniem, daudzbērnu ģimenēm, jaunajām ģimenēm ar bērniem, tad Latvijas tautai vajadzētu saorganizēties un ierosināt referendumu par imigrāciju, tieši tā kā to darīja Grieķi par viņu palīdzību. Un tas pseidoarguments, ka Eiropas Savienība nogriezīs finansējumu – NEKAD TAS NENOTIKS, jo viņiem mēs esam vajadzīgi kā ļoti labs darbaspēks, teritorija, resursi u.tt.Tas viss ir plika šantāža. Ja Junkeram kaut kas nepatīk, jāstājas ārā no Šengenas un Eiropas Savienības, NATO var palikt. Un tad pašam Junkeram, Merkelei un pārējiem līdzīgajiem pašiem radīsies tādas problēmas, par kādām nebūs sapnī redzējuši.Latvijas tauta nav tik jau nu muļķa, ka pūderēs te smadzenes.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+