×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. marts, 2013
Drukāt

Eiropā gaidāms aukstums un spēcīgi sniegputeņi

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvākajā nedēļā aukstums, kas pārņēmis Eiropas ziemeļaustrumu daļu, tajā skaitā Baltijas valstis, izpletīsies tālāk uz rietumiem un dienvidiem, savukārt Tuvajos Austrumos gaidāms neparasti agrs un intensīvs karstuma vilnis, liecina meteoroloģiskās prognozes.

Saskaņā ar Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra datiem 14.-15.martā Ēģiptes galvaspilsētā Kairā gaiss sakarsīs līdz +37..+38 grādiem, savukārt Jeruzalemē gaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +30 grādiem.

Jā šī prognoze piepildīsies, Jeruzalemē tiks sasniegts jauns marta karstuma rekords. Pēdējo 130 gadu laikā šajā pilsētā martā nav pieredzēta par +28 grādiem augstāka gaisa temperatūra. Vēsturisks karstuma vilnis gaidāms visās Tuvo Austrumu valstīs, tas izpletīsies arī līdz Kiprai, Turcijai un Krievijas dienvidiem.

Karstās gaisa masas no Āfrikas uz ziemeļiem pārvietos spēcīgs ciklons, kas daudzviet Eiropā nesīs stiprus nokrišņus, tostarp sniegputeņus, un izraisīs gaisa temperatūras pazemināšanos Eiropas lielākajā daļā – līdz pat Vidusjūrai.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi Vācijas ziemeļos jau tuvākajā diennaktī gaidāma intensīva snigšana, 10.martā vietām izveidosies vairāk nekā 20 centimetru bieza sniega kārta. Nākamās nedēļas sākumā vietām Francijas ziemeļos un Beļģijā varētu uzsnigt vairāk nekā 30 centimetru sniega. Kalnos Spānijas ziemeļos līdz nākamās nedēļas vidum gaidāms pusmetrs sniega.

Spēcīga snigšana nākamnedēļ gaidāma arī daudzviet citviet Eiropā. Īpaši intensīvs sniegputenis saskaņā ar pašreizējo prognozi plosīsies 15.-16.martā Baltkrievijā. Savukārt lielākais sals saglabāsies Krievijas ziemeļos, Skandināvijā un Baltijas valstīs.

9.marta naktī zemākā gaisa temperatūra Eiropā bija -34 grādi vietām Norvēģijā un Zviedrijā un -35 grādi Krievijas ziemeļos, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+