×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. februāris, 2018
Drukāt

Eiropa grib mūs atstāt ziemas laikā: diskutēs par pārejas uz vasaras laiku atcelšanu (31)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 8.februārī, Strasbūrā diskutēs par pārejas uz vasaras laiku atcelšanu, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā EP deputāti ceturtdien no rīta debatēs aicinās Eiropas Komisiju (EK) nākt klajā ar priekšlikumu izbeigt pulksteņa rādītāju griešanu divas reizes gadā. Tajā pašā dienā paredzēts arī balsojums par rezolūciju.

Ņemot vērā EP saņemtās pilsoņu petīcijas un dalībvalstīs īstenotās iniciatīvas, kurās norādīts uz laika maiņas negatīvo ietekmi uz veselību, rezolūcijas projektā EK aicināta piedāvāt atteikties no laika maiņas.

Eiropas Savienībā (ES) pāreju uz vasaras laiku nosaka EP un ES Padomes direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm. Arī atsakoties no tās, visā ES būtu saglabājams saskaņots laika režīms, teiks rezolūcijas projektā.

Informācija Ekonomikas ministrijas mājaslapā liecina, ka pāreja uz vasaras laiku ir pulksteņu pārregulēšana, lai vakaros dienas gaisma būtu ilgāk, bet rītos – mazāk. Pāreja uz vasaras laiku notiek pavasarī, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu, bet vasaras laiks beidzas rudenī, kad pulksteņa rādītāji tiek pagriezti stundu atpakaļ.

Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā – par vienu stundu atpakaļ.

Saeima pagājušajā gadā lēma neuzdot valdībai izvērtēt ieceri par atteikšanos no pulksteņa rādītāju griešanas. Tāpēc 2017.gada decembrī sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” tika sākta atkārtota parakstu vākšana par atteikšanos no pārejas uz ziemas un vasaras laiku. Šobrīd savāktas 1594 balsis.

Atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku ES apņēmusies lobēt arī Somijas valdība. Somijas transporta un sakaru ministre Anne Bernere iepriekš tviterī paziņoja, ka valdības mērķis būs panākt atteikšanos no vienotas pārejas uz vasaras laiku visā ES. Pagājušajā gadā vairāk nekā 70 000 somu parakstīja petīciju, kurā aicināts atteikties no šādas prakses. Somijā parlamentam ir jāizskata petīcija, ja to parakstījuši vismaz 50 000 cilvēku.

Somijas parlamenta komiteja secināja, ka pulksteņa rādītāju pagriešana divreiz gadā izraisa cilvēkiem īstermiņā miega traucējumus, pasliktina darba spējas, kā arī var novest pie nopietnām veselības problēmām. Somiem šī prakse var šķist sevišķi apgrūtinoša, jo viņi tajās nesaskata lielu labumu. Somija ir viena no valstīm, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. Somijas pašos ziemeļos saule vasarā nenoriet 73 dienas pēc kārtas, bet ziemā Lapzemē saule neuzlec 51 dienu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Murgs. Mums jau tā ir mūžīga tumsa un tad vēl atcelt to prieku par gaišajiem vakariem. No rīta 4os noteikti ir ļoti svarīgi, ka saule spīd acīs…..labāk ir vasarā 10os vakarā doties pastaigā un baudīt vakaru ar ģimeni.

 2. Par somiem viss skaidrs. Nezinu kā tagad, bet agrāk daudziem darbs sākās 7.00 un 16.00 jau devās mājup. Attiecīgi – vakaru gaišā laika pietika.

 3. Idiotisma beigas?

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Tikai par vasaras laiku!!!!

 6. ne-kungiem tie garākie rīti PIRMS DARBA neko nedod – ne kur aiziet, ne ko priekš sevis padarīt. Vakara laiks ir priekš sevīm(ja vien neesi tupais domino klapētājs blakus suņu smilšu kastei).
  Tāpēc varētu pulksteni griezt pat 2 stundas uz priekšu.
  Tā “nevarēšana” ir sliņķu(noguļ līdz bez 5 minūtēm darba sākumam) pašu sev iestāstīta(placebo).
  Sakārto savu dienas režīmu un… viss notiek !

 7. Īstais Latvijas laiks ir ziemas laiks – no seniem laikiem. Nav jau svarīgi, ko nu katrs grib un kas nu katram patīk. Pulksteņa griešana sākās pārejot uz kaut kādu mistisku vasaras laiku. Šis tagad ir īstais Latvijas ( un arī daudzu citu Eiropas valstu) laiks.

 8. Piekrītu, ja darba diena sāksies 5:00

 9. Tikai ne ziemas laikā, tad vasarā saule aust 3 un tumšs jau 21. Organismam to nesaprast

 10. tikai par vasaras laiku vismaz kaut cik gaišāks vakaros tā jau mūžigā tumsa, vai arī pieņemat likumu, kas ļauj cilvēkiem strādāt atbilstoši viņu bioritmiem “cīruļi” nāk ātrāk uz darbu un ātrāk iet mājās, “pūces” nāk vēlāk un beidz darbu vēlāk

 11. Melu ziņu virsraksts! Ziemas laiks ir Latvijas laiks! Eiropa grib mūs atstāt Latvijas laikā! Vēlaties, tik pat muļķīgi tendenciozu virsrakstu?Eiropa neļaus Latvijai, vasarā pāriet uz Maskavas laiku! Šīs ir lētās melu ziņas! Netīri ,tendenciozi virsraksteļi! Domāju, ka Latvijai jāpaliek savā laika joslā, kas ir šobrīd!

 12. Tikai vasaras laiku ar gaišiem vakariem!!!

 13. Jāpaliek vasaras laikā, mums jau tā ir īsas šīs vasaras.

 14. Beidzot beigsies tā griešana!!!!!!!!!!!!!!

 15. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Laukos vienmēr ir bijis tikai viens laiks, saulītes laiks. Saulīte lec, ejam pie darba, saulīte riet beidzam darbu. Mums pat ir tautas dziesma: Ej saulīte drīz pie Dieva, dod man svētu vakariņ’. Vienalga kādā laikā paliekamies, galvenais to vairs nemainīt.

 16. Es gan būtu priecīgāka palikt visu gadu vasaras laikā- tad vismaz pusi no gada var drusku vairāk gaismas pabaudīt.

 17. Man prieks par to! Pāreju uz vasaras laiku vienmēr paciešu diezgan smagi – kādu mēnesi nevaru pierast. Bet, kad pāriet uz ziemas laiku, nekādu problēmu.

 18. Kāpēc raksts bez autora? Tā raustīšanās ir kaitīga gan cilvēkiem, gan lopiem. Šis Eiropas lēmums būtu apsveicams, ļoti apsveicams.

 19. Daudz diskutējam,maz darām!

 20. mums vairāk atbilstošs ir ziemas laiks , un pie tā arī paliekam !
  ”cīruļi” var celties pēc sava iekšējā pulksteņa un kārtot savu dienas plānu

 21. Ļoti labi
  Eiropas savienības viedokli klausīs
  Mūsu neklausās

 22. Muļķīgs virsraksts. Cilvēki grib palikt savā laikā, nevis stumdīt pulksteņus turpu šurpu.

 23. Galvenais, lai beidz to pulksteni grozīt!

 24. Galvenais, lai beidz grozīt to pulksteni~!

 25. Vasaras laiks tas ir Maskavas laiks,beidziet dzīt te demagoģiju tā atbalstam.Lai kādas izmaiņas tiktu veiktas,Latvija atrodas citā laika joslā tīri ģeogrāfiski.Un ziemas laiks ir mūsu īstais laiks.Ja tik grūta tā pulksteņu grozīšana,tad vajag visu pārkārtot tā, lai visas iestādes un sabiedriskais transports sāk stundu ātrāk strādāt.Iestādes sāks darbu nevis 10,bet 9. Vai nevis 9,bet 8 un nevis 8,bet 7. un neredzu nekādu problēmu palikt pie īstā Latvijas laika vai tagadējā ziemas laika.Gaismas ilgums diennaktī nekādi nemainās,vajag tikai lietderīgi izmantot.

 26. Nē…..es gribu palikt vasaras laikā!

 27. Bet lielākā daļa taču grib lai paliekam vasaras laikā! Laikam palikšana ziemas laikā vairāk piemerota ierēdņiem. Vakari tak tiek pavadīti pārtijās un lokālos. Tad jau vienalga āra tumšs vai gaiss. A tauta lai ātrāk liekas gulēt, lai laicīgi varētu no rīta ierasties darbā un pelnītu naudu ierēdņu sponsoriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+