Dabā
Laika ziņas

Eiropā ieplūdīs oktobrim neraksturīgi silts gaiss, siltāks būs arī Latvijā 16

Foto LETA

Tuvākajā nedēļā lielā daļā Eiropas ieplūdīs oktobrim neraksturīgi silts gaiss no dienvidiem, gaisa temperatūra pakāpsies arī Latvijā, prognozē “Global Forecast System”.

Jau ceturtdien Latviju no rietumiem šķērsos siltā atmosfēras fronte, kas atnesīs lietu un gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz +9..+14 grādiem, taču piektdiena atkal būs nedaudz vēsāka. Ceturtdien un piektdien Kurzemes rietumkrastā vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 20 metru sekundē.

Nākamā siltā fronte Latviju no rietumiem sasniegs sestdien, un svētdien jau visā valstī termometra stabiņš var pakāpties līdz +12..+16 grādiem. Vēl nedaudz augstāka gaisa temperatūra un siltuma rekordi iespējami nākamnedēļ.

Tuvākajās dienās visā Latvijā palaikam turpināsies lietus. Sagaidāms, ka jaunnedēļ būs krietni mazāk nokrišņu nekā šajā nedēļā.

Centrāleiropā, sākot ar šīs nedēļas izskaņu, gaisa temperatūra brīžiem paaugstināsies līdz +20..+25 grādiem. Tuvākajās dienās Francijā gaidāma tveice līdz +30 grādiem, bet Portugālē un Spānijā saglabāsies karstums līdz +37 grādiem.

LA.lv