Reuters/Scanpix

Eiropa iet tālāk ar pirmo bezvārtu neizšķirtu, Peru aizcērt durvis 1

Francijas futbola izlase otrdien Krievijā notiekošā Pasaules kausa C grupas trešās – pēdējās – kārtas spēlē Maskavā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Dāniju, abām komandām tādējādi iekļūstot astotdaļfinālā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Tikmēr otrā C grupas mačā pie pirmās un vienīgās uzvaras šī gada Pasaules kausā tika Peru, kas ar 2:0 (1:0) pārspēja Austrāliju. Austrāliešiem pēc dāņu neizšķirta arī uzvara šajā mačā nebūtu ļāvusi sasniegt astotdaļfinālu.

Līdz ar to C grupā ar septiņiem punktiem trīs mačos labākā bija Francija, kam ar pieciem punktiem sekoja Dānija. Pie trim punktiem noslēgumā tika Peru, bet vienu punktu ieguva Austrālija.

Francijas un Dānijas valstsvienību mačs bija pirmais šajā Pasaules kausā, kurā netika gūti vārti.

Spēli pret Francijas futbolistiem dāņi sāka ļoti apņēmīgi, turklāt jau mača sākumā soda laukumā tika nogāzts Dānijas valstsvienības spēlētājs Martins Braitvaits, tomēr 11 metru soda sitiens netika piešķirts. Turpinājumā gan iniciatīva pārgāja Francijas izlases pusē, kā rezultātā vairākkārt spēlē bija jāiesaistās dāņu vārtsargam Kasperam Šmeihelam, kurš 15.minūtē glāba pēc bīstama Olivjē Žirū sitiena.

Pirmā puslaika turpinājumā laukumā gan bija vērojama mierīgāka cīņa, bet vēl pirms lielā pārtraukuma pretuzbrukumā aizskrēja Francijas izlases zvaigzne Antuāns Grīzmans. Pret viņu tika pārkāpti noteikumi, tomēr šīs cīņas pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otrajā puslaikā abas vienības demonstrēja ļoti pieticīgu spēli, vien retu reizi apdraudot vārtus. Neapmierināti par notiekošo laukumā bija arī klātienē sanākušie atbalstītāji, kuri regulāri svilpa. Abām izlasēm trūka izteiktas vēlēšanās iekarot vārtus, turklāt spēles beigās dāņi izteikti aizsargājās, cīņai likumsakarīgi noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Tikmēr otrā C grupas mačā Peru diezgan pārliecinoši ar 2:0 pārspēja Austrāliju, tiekot pie pirmā un vienīgā panākuma šajā Pasaules kausā.

Šajā mačā Peru labā vārtus guva Andrē Kariljo un Paolo Gverrero.

Spēles sākumā par bīstamākiem momentiem pie pretinieku vārtiem gan parūpējās austrālieši, kuriem pirmajās minūtēs piederēja liels pārsvars, taču vārtus gūt viņiem neizdevās. Savukārt Peru futbolisti tikmēr izmantoja pretuzbrukumu taktiku, kas vainagojās panākumiem, jo, saņēmis lielisku piespēli, bumbu ar sitienu no gaisa vārtos 18.minūtē raidīja Kariljo, kurš izlasei sagādāja pirmos vārtus šajā Pasaules kausā.

Peru valstsvienība Pasaules kausā vārtus iepriekšējo reizi bija guvusi tālajā 1982.gadā.

Pirmā puslaika turpinājumā bumbas kontrole atkal lielāka bija Austrālijai, tomēr tās spēlētājiem neizdevās radīt vērā ņemamus vārtu gūšanas momentus. Pirmā spēles puse noslēdzās ar minimālu Peru valstsvienības vadību, ko šai komandai dubultot izdevās vien piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma, kad ar trāpīgu sitienu soda laukumā atzīmējās Gverrero.

Tādējādi Austrālija tika nostādīta ļoti sarežģītā situācijā, jo tikai uzvara šajā mačā tai būtu ļāvusi cerēt uz dalību astotdaļfinālā. Tā ar izmaiņām sastāvā centās uzlabot sniegumu uzbrukumā, kas gan nekādi nesekmējās, turklāt austrālieši, tuvojoties mača beigām, sāka steigties. Tas Peru futbolistiem pavēra iespējas pretuzbrukumiem, kā rezultātā mača izskaņā Edisons Floress trāpīja pa vārtu stabu.

Spēles rezultāts gan beigās vairs nemainījās, tam noslēdzoties ar 2:0 par labu Peru komandai.

Austrālijas izlase pirmajās C apakšgrupas spēlēs ar 1:2 zaudēja Francijai un cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dāniju. Savukārt Peru piedzīvoja divus zaudējumus ar identisku rezultātu 0:1 pret Dāniju un Franciju.