×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Grībauskaite: Eiropā iezīmējas fronte starp brīvību un nebrīvību (5)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Eiropā sāk iezīmēties robeža starp brīvību un nebrīvību, uzstājoties forumā Viļņā, sacīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Procesi, kas pērn pēc ES Austrumu partnerības apspriedes Viļņā sākās Ukrainā, Eiropas vēsturē, tās politikā un attiecībās starp tautām radījuši milzīgas pārmaiņas, norādīja prezidente, uzsverot, ka Ukrainai ir jāsniedz palīdzība, jo tā cīnās ne tikai par savu, bet visas Eiropas mieru.

“Šodien mēs esam liecinieki tam, kā, paejot vienam gadam, Eiropā sāk iezīmēties frontes līnija starp brīvību un nebrīvību, starp meliem un patiesību. Diemžēl šī līnija ir iezīmēta ar asinīm. Arī 21. gadsimtā par brīvību ir jācīnās, un tā ir jāaizsargā katru dienu,” forumā “Tuvojoties Lietuvas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai” Viļņas Dižkunigaišu pilī norādīja prezidente.

“Mums tas ir būtiski svarīgi, ka valsts, kas izvēlējusies brīvības ceļu, tiek atbalstīta, jo Ukraina necīnās tikai par savu neatkarību vien. Ukraina cīnās par mieru Eiropā šodien un nākotnē. Tāpēc mūsu pienākums ir palīdzēt katrai valstij, kas cīnās ar plēsīgu un agresīvu kaimiņu, kura rokas jau diemžēl ir asinīs,” uzsvēra Grībauskaite.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulārās armijas karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos. Lai gan 5. septembrī parakstīts pamiers, sadursmes Ukrainas austrumos, kur kopš aprīļa bojā gājuši vairāk nekā četri tūkstoši cilvēku, turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Daļa ir kārtīga meitene. Pasaka Vovam – Ty duračik, aprosto govno sovetskoje.
  Ko daļa domāja par padomju laiku, tā bija pieredzes un saprašnas ievākšana, lai tagad to izlietotu
  Putina novāķšanai.
  Tam mēslam reizi krausim pa purnu – nonāks vēstures mēslainē. Tapat kā Iljičs, Džuga un citi padomju vepri. Ari Viva ir tikai padomju veprtis. Ne vairāk.

 2. Pēdējās vēlēšanās bija izdevība balsot par jauno paaudzi (Nacionālo apvienību), bet vairums nobalsoja par vecajiem padomiešiem (V, ZZS, sudrabiešiem, u.c.). Laikam latvieši vēl nav gatavi no pagātnes atkratīties.

 3. kāda tev jaunā paaudze…lietuvu vada visīstākā komuniste,vienkārši laikus apmeta kažoku uz otru pusi,ja kas apmetīs vēl ne reizi vien.Man derdzas tādi bezprincipa cilvēki.

 4. … Jauna paaudze vada Lietuvu un Igauniju … pie mums vel nomenaklaturas zombetie perdeli kontrole pieeju pie varas kambariem… un ir pienacis laiks tiem doties mierpilna penzija …!

 5. Maķenīt būs šerpāka par mūsējo Solvitiņu vai Sarmīti.

Draugiem Facebook Twitter Google+