×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Eiropā mainās imigrācijas seja (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

“Eiropas Savienībā (ES) šobrīd ir grūti precīzi pateikt, cik liels ir imigrācijas procents no trešajām valstīm, jo cilvēki, kas vēlas nokļūt Eiropas Savienības teritorijā, cenšas apiet kontroles nemanīti,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” norāda Eiropas iekšlietu komisāres Cecīlijas Malmstromas pārstāvis Mikele Čerkone.

Viņš norāda, ka pretēji tam, kā tiek uzskatīts, vairākums imigrantu nevis šķērso ūdeņus, lai nokļūtu Eiropā no Āfrikas krastiem, bet gan ierodas ar visparastākajām vīzām un cenšas palikt arī pēc tam, kad to termiņš jau beidzies.

Tomēr pēdējā laikā, kā norāda M. Čerkone, nedaudz palielinājies to cilvēku skaits, kuri cenšas iekļūt Eiropā no Vidusjūras puses, un tas lielākoties skaidrojams gan ar karastāvokli Sīrijā, gan ar konfliktu saasināšanos vairākos Āfrikas reģionos, Somālijā, Eritrejā un citur.

Joprojām lielāko imigrantu slodzi, īpaši to, kas ierodas no jūras puses, iznes Itālija, Malta, Spānija, kas atkārtoti aicinājušas arī pārējās ES dalībnieces iesaistīties imigrantu izmitināšanā. Nesen to publiski uzsvēris arī Itālijas iekšlietu ministrs Andželino Alfano, sakot, ka Itālija nespēj izmitināt ikvienu, un arī pārējai Eiropai būtu jārod mājvietas patvēruma meklētajiem. Ministrs sacījis, ka, viņaprāt, arī ES robežkontroles aģentūrai “Frontex” būtu nepieciešams papildu atbalsts un finansējums.

Patlaban ES nav likuma, kas varētu piespiest dalībvalstis uzņemt imigrantus un viņus izmitināt, atzīst M. Čerkone. Šobrīd tikai pašu nacionālo varas iestāžu ziņā ir noteikt, cik un kādi trešo valstu pilsoņi var tikt uzņemti konkrētas valsts teritorijā. M. Čerkone norāda, ka ES ļoti skaidri iezīmējas tās teritorijas un valstis, kurās pret imigrantiem ir visatvērtākie likumi. Puse no visiem uzturēšanās atļauju pieprasījumiem iesniegti trīs ES dalībvalstīs – Vācijā, Francijā un Zviedrijā. “Tas nozīmē, ka imigranti cenšas doties uz tādām valstīm, kur nosacījumi ir atvērtāki un labvēlīgāki un kur pastāv reālākas iespējas patiešām šo patvērumu rast,” norāda M. Čerkone.

Tagad ES jaunie, aizvadītā gada jūnijā pieņemtie likumi paredz, ka visām dalībvalstīm būs pienākums nodrošināt visā Eiropā vienlīdzīgas iespējas, ja cilvēki būs vērsušies pēc palīdzības. Taču EK uzskata, ka jāsper solis vēl tālāk, jo šajos laikos uz Eiropu vairs netiecas tikai darba meklētāji, bet arvien vairāk arī tie cilvēki, kas meklē patvērumu no konflikta zonām.

“Šie cilvēki ne tikai veic ļoti bīstamu ceļu uz Eiropu, bet ļoti bieži krīt arī par upuriem cilvēku tirgotājiem un citiem noziedzniekiem, kas viņus izmanto un pelna uz viņu traģēdijas rēķina. Vienīgais ierocis pret to ir šo cilvēku izvietošana Eiropā, kur viņi būtu drošībā,” uzsver amatpersona. M. Čerkone arī norāda, ka no 28 dalībvalstīm aktīvas šajā ziņā ir 11. EK no savas puses sola nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus, lai valstis varētu būt drošas, ka teritorijā ierodas cilvēki ar sakārtotiem dokumentiem un skaidru pagātni, un ir gatava arī maksāt 6000 eiro par katra imigranta uzņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvija atkrīt.Mēs jau tā esam pŗlādēti ar bijušajiem okupantiem, mums nav vairs iespēju uzņemts v ēl kādus.Kadcitās valstīs imigranti sasn iegs procentuālu skaitli 40 , tad sāksim runāt. Tuklāt mums ir naidīgi un valodu mācīties negriboši okupanti, bet jums – prasti bēgļi.

  2. “EK….. ir gatava arī maksāt 6000 eiro par katra imigranta uzņemšanu.” – IDEÁLI!!!!!!!! Beidzot LV var atrisinát VISAS ekonomiskás (arí politiskás!) problémas, ielaizhot pie sevis 1 milj. kínieshu. Vinji pashi sakártos visu sev apkárt, jo ir árkártígi strádígi un pieticígi + vél Kína savéjiem dod pabalstus, ja vinji árzemés atver jaunas darbavietas kínieshiem vai iegádájas nekustamos ípashumus. Tie dzheki ievélés savu valdíbu, nodroshinás visu narkotirgotáju, liekézhu un citu músu ‘trekno bálelinju’ iznícináshanu un 6 gadu laiká pacels LV ekonomiku par 1000%.

  3. Ja ES nav likuma, kas piespiež dalībvalstis uzņemt imigrantus, tad katra var izlemt ko un cik uzņemt. Bet imigrantu pieplūdums Vācijā u.c. labklājības valstīs liecina, par to, ka sie cilvēki meklē labaku dzīvi. Un tas nozīmē, ka pamatiedzīvotājiem ir jāsamazina sava labklājība to cilvēki dēļ, kas nevēlas attīstīt savu valstu labklājību straājor tik pat smagi, kā pēc 2.pasaules kara strādāja cilvēki Eiropā un sasniedza šo ekonomisko labklājību. Vai tad nav vienkāršāk ieguludīt naudas līdzekļus mazattīstītajās valstīs attīstot ražošanu, tas ir nevis dot zivi, bet iemacot makšķeret? Kāpēc labprātīgi jāiznīcina cecās Eiropas kultūra, tradīcijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+