×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Eiropā notiek 1.maija demonstrācijas

demonnnn

Virknē Eiropas valstu otrdien notika 1.maija demonstrācijas, kurās šogad protestētāji galvenokārt vērsās pret sāpīgajiem taupības pasākumiem.

Madridē, Parīzē, Atēnās un citviet protestētāji vēlējās pievērst uzmanību augstajam bezdarba līmenim, budžeta izdevumu samazināšanai un citām ekonomiskajām grūtībām.

Spānijā, kur ir augstākais bezdarba līmenis industriāli attīstītajā pasaulē, protesta akcijas kopumā bija iecerētas 80 pilsētās. Madrides centrā bija pulcējušies desmitiem tūkstoši cilvēku, asi nosodot bezdarba problēmu un jaunās darba tirgus reformas, kas atvieglo darbinieku atlaišanu, kā arī vēršoties pret budžeta līdzekļu samazināšanu veselības aprūpes un izglītības nozarēm. “Absolūta vardarbība, jūs mums laupāt mājas un maizi!” izteicās kāda demonstrante.

Arī Grieķijā otrdien – vien piecas dienas pirms parlamenta vēlēšanām – notika vērienīgas demonstrācijas. “Nevis vieni paši, bet gan kopā mēs tur nonāksim!” bija teikts vienā no Atēnu centrālajiem laukumiem izvietotajā plakātā.

Tikmēr Francijā 1.maija svētku pasākumus aizēnoja priekšvēlēšanu mītiņi pirms svētdien gaidāmās prezidenta vēlēšanu otrās kārtas. Arī Polijā un Čehijā notika protesti pret bezdarbu, mājokļu trūkumu un taupības pasākumiem.

Savukārt Vīnē aptuveni 100 000 Sociāldemokrātiskās partijas atbalstītāju pieprasīja augstāku izglītības kvalitāti un vienlīdzīgāku bagātību sadali. Bulgārijā ap 2000 cilvēku pieprasīja konservatīvās valdības demisiju. Stambulā uz mītiņu bija pulcējušies desmitiem tūkstoši cilvēku un kārtības nodrošināšanā iesaistījās 20 000 likumsargu.

Maskavā savukārt 1.maija gājiens pulcēja vairāk nekā 150 000 cilvēku, un tajā piedalījās arī pašreizējais prezidents Dmitrijs Medvedevs un premjerministrs Vladimirs Putins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+