Mobilā versija
+3.5°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Eiropā “Peugeot” piedzīvo kritumu, Latvijā – pieaugumu

Foto-LETAFoto-LETA

Neskatoties uz to, ka Eiropā automašīnu “Peugeot” tirgus daļa šogad samazināsies par aptuveni 8%, Latvijā šī auto tirgus daļa aug, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Peugeot” importētāja “KW Bruun Baltic” mārketinga vadītāja Kerli Maro.

Jau ziņots, ka šā gada pirmajā pusē reģistrēts 6561 jauns vieglais auto, kas ir par 15% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, kad tika reģistrēti 5719 jauni vieglie auto, liecina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas apkopotie (LPAA) dati.

Pēc LPAA datiem, “Peugeot” šā gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā pārdevis 601 auto un tā tirgus daļa ir 9,2%, ieņemot trešo vietu aiz “Volkwagen” un “Toyota”. Pērn šajā pašā periodā “Peugeot” Latvijā pārdeva 325 auto un šā auto zīmola tirgus daļa bija 5,7%.

Maro norādīja, ka, ņemot vērā minētos ciparus, “Peugeot” Latvijā neplāno veikt krasas izmaiņas.

Viņa piebilda, ka pagājušajā nedēļā no Francijas saņemtie paziņojumi par “Peugeot” darbinieku atlaišanu neietekmēs automobiļu piegādi Latvijas tirgum un nav sagaidāms, ka klienti izjutīs tā ietekmi. Drīzāk tā ir vispārēja automobiļu pārdošanas apjoma samazināšanās visā Eiropā, tādēļ “Peugeot” apzināti samazina savus ražošanas apjomus.

Maro skaidroja, ka viens no iemesliem automobiļu pārdošanas skaita pieaugumam ir līzinga līgumu izbeigšanās, kas slēgti ekonomiskās izaugsmes labākajos gados, līdz ar to patlaban daudzi automobiļu īpašnieki ir jaunas izvēles priekšā. “Iespējams, daudzi no tiem, kas automobili iegādājās 2007.gadā, īpaši naudu neskaitīja, taču šodien, mainot automobili, meklē ar daudz racionālāku skatu,” norādīja “Peugeot” tirgotāja pārstāve.

Jau ziņots, ka Francijas autobūves koncerna “PSA Peugeot Citroen” vadītājs Filips Varins paziņoja, ka kompānijai nav citas izvēles, kā slēgt vēsturisko Onuā rūpnīcu netālu no Parīzes.

Intervijā franču laikrakstam “Le Monde” Varins norādīja, ka “PSA Peugeot Citroen” aplūkojis visas iespējas, pirms tika pieņemts lēmums Francijā slēgt rūpnīcu un likvidēt darba vietas.

“Mēs aplūkojām visas alternatīvas. Mēs nevaram ilgtermiņā uzturēt rūpnīcas, kas darbojas ar pusi ražošanas jaudas, kad Eiropas tirgus piecu gadu laikā sarucis par 25%,” sacīja Varins.

“PSA Peugeot Citroen” pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Francijā likvidēs 8000 darba vietu, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar strauju situācijas pasliktināšanos Eiropas tirgū, kas uzņēmumam radījis zaudējumus pirmajā ceturksnī.

“PSA Peugeot Citroen” informēja, ka pārtrauks ražošanu Onuā rūpnīcā, kurā tiek nodarbināti 3000 cilvēku, bet vēl 1400 darba vietas tiks likvidētas Rennas rūpnīcā.

Savukārt aptuveni 3600 darba vietas paredzēts likvidēt korporatīvajā struktūrā, kompānijai turpinot samazināt izmaksas un cenšoties uzlabot darba efektivitāti.

Varins pavēstīja, ka kompānija aplūkojusi iespējas samazināt izmaksas ārpus Francijas, taču nolēmusi neīstenot samazinājumus Trnavas rūpnīcā Slovākijā, kur darbaspēka izmaksas ir krietni zemākas, vai rūpnīcā Madridē, kas ir pārāk maza, lai radītu pietiekamu efektu.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+