×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Eiropā pieaug nelegālo imigrantu skaits (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēdējo mēnešu laikā Eiropā ievērojami pieaudzis imigrantu skaits, paziņojusi Eiropas Savienības robežkontroles aģentūra “Frontex”.

Laikā no šā gada janvāra līdz aprīlim Itāliju no Ziemeļāfrikas mēģinājuši sasniegt vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku, no kuriem vairāk nekā 25 tūkstoši personu bija bēgļi no Lībijas. “Ja pierēķina klāt citus maršrutus izmantojošos imigrantus, Eiropā šā gada pirmajos mēnešos ieradušies aptuveni 60 tūkstoši iebraucēju,” informē britu raidsabiedrība BBC.

Saskaņā ES robežkontroles aģentūras “Frontex” ziņām šā gada pirmajos mēnešos Eiropā iebraukušo imigrantu skaits ir lielāks nekā iebraucēju skaits 2011. gada pirmajā pusē, kad norisinājās tā dēvētais arābu pavasaris. Eiropā togad kopā ieradās aptuveni 140 tūkstoši nelegālo imigrantu. “Ja šī tendence turpināsies, pastāv liela iespējamība, ka iebraucēju skaits būs lielāks [nekā 2011. gadā],” sarunā ar BBC sacīja “Frontex” izpilddirektora vietnieks Žils Fernandess.

Aptuveni trešā daļa no pēdējā laikā Eiropā iebraukušajiem nelegālajiem imigrantiem ir Sīrijas iedzīvotāji, kuri bēg no nemieru plosītās valsts. Tāpat liels skaits iebraucēju ir arī no Afganistānas un Eritrejas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāizbeidz tas stulbums, ka visus vazaņķus no jūras velk ārā un stiepj uz Eiropu. Ja nav kārtīga torpēdkutera, kas ar šitiem ātri tiktu galā, tad nav ko vaimanāt par čurku ordām. Otrs variants – fiksi aizvest atpakaļ no kurienes nākuši. Ātri pārietu vēlēšanās vēlreiz mēģināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+