×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Eiropa piedzīvo, iespējams, lielāko izaicinājumu kopš Otrā pasaules kara (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Pašlaik Eiropā notiekošais ir, iespējams, lielākais izaicinājums ne tikai Eiropas Savienībai (ES), bet arī Eiropas kontinentam kopš Otrā pasaules kara, pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Viņš norādīja, ka šāds secinājums ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē izdarīts, ņemot vērā teroraktus, kas pēdējo 18 mēnešu laikā notikuši Francijā un Beļģijā, migrācijas, “Brexit” jautājumus, kā arī visu, kas notiek Austrumu kaimiņu un Dienvidu kaimiņu reģionos.

“Notiek ļoti daudz fundamentālas tektoniskas pārmaiņas, uz kurām pagaidām mēs reaģējam tādā reaktīvā formā. Notiek diskusijas par to, kā mēs varam šo negatīvo spirāli pārlauzt,” teica Rinkēvičs, norādot, ka noskaņojums Ārlietu padomē ir racionāls un vērsts uz darbību.

Pēc Rinkēviča teiktā, pozitīvais sarežģītajā situācijā, kurā ir Eiropa, esot Lielbritānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona pirmdien paziņotais, ka šī valsts nedomā norobežoties no Eiropas problēmām. Lai gan briti nobalsojuši par izstāšanos no ES, Lielbritānija paredzot būt ļoti aktīva kopējās Eiropas politikas veidotāja un atbalstītāja.

Jau ziņots, ka ārlietu ministrs pirmdien piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā tika diskutēts par situāciju Turcijā, terorismu, kā arī migrāciju.

Pārrunājot situāciju un notikumu attīstību Turcijā pēc valsts apvērsuma mēģinājuma, Rinkēvičs aicinājis ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīni sasaukt ES 28 dalībvalstu un Turcijas sanāksmi, lai noskaidrotu Turcijas puses turpmāko rīcību, tostarp jautājumā par nāvessoda atjaunošanu, kas ir izskanējis no vairāku šīs valsts amatpersonu puses.

ES Ārlietu padomē ar klusuma brīdi pieminēja vairāk nekā 80 upurus, kuri 14.jūlijā tika nogalināti teroristiskā uzbrukumā Francijas pilsētā Nicā. “Uzbrukumi nedrīkst mazināt Eiropas Savienības apņemšanos nodrošināt savu iedzīvotāju un valstu drošību. Eiropas Savienība ir pieņēmusi attiecīgus lēmumus, un ir jāstrādā, lai pārvarētu iespējamus trūkumus un šķēršļus pasākumu koordinācijai un pastiprinātai sadarbībai,” teica Rinkēvičs.

Tāpat Briselē notika arī ES ārlietu ministru neformālās brokastis ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kurā Rinkēvičs pauda viedokli par situāciju Ukrainā un Tuvo Austrumu reģionā.

“Ukrainas, Sīrijas un Lībijas jautājumā Eiropas Savienība un ASV var būt efektīva tikai tad, ja cieši sadarbojas kopā. Vienlaikus ir jāsaprot, ka Sīrijas konflikta noregulējumu nevar nodrošināt bez reģionu valstu – Turcijas, Irānas un Saūda Arābijas iesaistes,” uzsvēra ministrs.

Rinkēvičs arī pauda atbalstu pašreizējai ES un ASV stratēģijai ar Krieviju – iesaistīties dialogā, kas ir visas ES un ASV interesēs, un pretdarboties, ja Krievija pārkāpj starptautiskās tiesības. “Minskas vienošanās ir iespējama, ja primāri Ukrainā tiek nodrošināts pamiers un robežkontrole,” sacīja ministrs. Viņš arī pauda atbalstu ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līguma noslēgšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nevajag domāt, ka tauta ir idioti..Tauta labi saprot, ka lētāk un vieglāk ir deportēt uz 3 burtiem Vienotību, nekā strebt migrantu problēmu nākošos 100 gadus.

 2. … viss sākās tik nevainīgi – ar praidiem. Bet tad no skapja iznāca musuļi …

 3. Nesapratu, kur viņš to “pauda”? Savā ģimenes dārziņā, vai? Vajadzēja pateikt, ka mēs “odobrjm”? Par nožēlu pagaidām vēl nav skaidrs – ko.

 4. Atļaušos minēt, ka kāds apzināti ir organizējis migrantu plūsmu tieši Eiropas virzienā un tam būtu jābūt ES specdienestu darba kārtībā. Visi tie kuģīši un laiviņas, vervēšanas punkti, iesaistītie kriminālie grupējumi un kontrabandisti – tas viss prasa organizēšanu, loģistiku un milzīgu finansējumu. Pie tam cilvēku sūtītāji lieliski pārzināja un pārzin ES birokrātiju, likumdošanu un vājās vietas.
  Kam ir izdevīgi novājināt Eiropu un pie reizes iegūtu rīcības brīvību savu plānu realizēšanai? Kura valsts mēģina pārzīmēt Eiropas karti un palielināt savu ietekmi? Domāju ka te arī ir meklējama vismaz daļa no atbildēm.
  Ja ir palikušas vel smadzenes tad sapratīs. Ka islama valsts Eiropā šodien ir tas pats, kas Hitlera Vācija 30. gados ar kāda veiklu atbalstu pēc Molotova – Ribentropa pakta ar klusu uzdevumu sagraut rietumu demokrātijas un tad Sarkanā Armija ieradīsies kā atbrīvotāja un jautājumu vairs nebūs… Toreiz Hitlers šos plānus atšifrēja… Arī šodien šai armijai ir cits nosaukums un cits vadonis, bet plāns tāds pats…Tikai ar to saprašanu tā vāji…
  Tas jau kaut kur lasīts, bet svaigs domāšanai.
  Tikai var Es spēj to visu saskatīt kopainā – analizēt un saprast. Poļi spēj, baltieši daļa jā, daļa brīnās…Kurā vietā ir Rinkēvičs?

  • Pagultee paskaties, ezi..
   Tur noteikti sēž Putins.
   Patiesiba ir stipri vienkāršāka- Eiropā saduras ar radikālo neomarksistu eksperimentiem, kurus kūrē Soross un atlantiskie specdienesti..Kuriem stipri maz rūp Es pilsoņu dzīvība un veselība. Migranti un tie islāmisti , kas dzīvo ES jau trešajā paaudzē, ir pārvērtuši ES par elli jau šobrīd.. Tikt ar to galā var, tikai sarīkojot pilsonkaru visās migrantu skartajās valstīs.. Vai Latvijai vajag tajā iesaistīties? Vai Latvijai ir vajadzīga dalība tādā antihumanaa struktūrā kā ES? Droši vien ne..Kam to vajag, lai sapako koferus un, izgājis no skapja, mauc taisni..Apsolam savaldīt asaras…

  • 100% piekrītu.

 5. d e k o l o n i z ā c i j u ! Atbildēt

  Kamēr nebūs pieveikts aizvēsturiskais krievu imperiālisms, tikmēr Eiropā — un pasaulē — nebūs miera.

Draugiem Facebook Twitter Google+