×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Eiropā sagrauj džihādistu tīklu (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nadžmudins Krekars ir islāmistu bruņotā grupējuma "Ansar al Islam" dibinātājs un Norvēģijā ieceļojis 1991. gadā no Irākas.

Vairākās Eiropas valstīs veikta plaša operācija pret džihādistu tīklu, kas plānojis no ieslodzījuma Norvēģijā atbrīvot savu vadoni mullu Krekaru un sarīkot teror­aktus Norvēģijā un citās Eiropas valstīs.

Reidos vairākās Eiropas valstīs tika meklēti 17 cilvēki: 16 kurdi un viens kosovietis. Seši cilvēki aizturēti Itālijā, četri – Britānijā un trīs – Norvēģijā. Vairāki aizdomās turētie pabijuši Irākā un Sīrijā, kur karojuši džihādistu grupējumu rindās. Kā pavēstīja izmeklētāji, džihādistu tīkls plānojis no ieslodzījuma Norvēģijā atbrīvot radikālo sludinātāju Nadžmudinu Faradžu Ahmadu, kas plašāk pazīstams kā mulla Krekars un atrodas ASV un ANO teroristu sarakstos.

Itālijas policijas īpašo operāciju grupas pārstāvis Džovanni Governale sacīja, ka operācijā sagrauts integrēts džihādistu tīkls “Rawti Shax”, kas bez Itālijas darbojies arī Britānijā, Norvēģijā, Somijā, Šveicē un Vācijā. Tīkls izveidojies un vervējis atbalstītājus maz zināmās interneta platformās, kurās mēs spējām iefiltrēties, sacīja Governale. Pēc viņa teiktā, tīkls gatavojies sūtīt uz ārzemēm daudzus džihādistus, gatavojies veikt uzbrukumus, tostarp pašnāvnieku sprādzienus, lai mēģinātu atbrīvot savu vadoni mullu Krekaru. Kā vēsta Itālijas ziņu aģentūra ANSA, aizturētie ir apsūdzēti sakaros ar starptautiskā terorisma grupējumiem. Krekars ir islāmistu bruņotā grupējuma “Ansar al Islam” dibinātājs un Norvēģijā ieceļojis 1991. gadā kā bēglis no Irākas. Viņa sievai un četriem bērniem piešķirta Norvēģijas pilsonība. 2003. gadā Norvēģijas varas iestādes izdeva rīkojumu par viņa deportāciju, taču tā apturēta līdz brīdim, kad Irāka sniegs garantijas, ka islāmistu vadonim netiks piemērots nāvessods. 2012. gadā Krekaram tika piespriests piecu gadu cietumsods par draudu izteikšanu norvēģu politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mulke! Tapec jau pasaule aizgaja skjeersam,ka pagrieza muguru Dievam! Tu pati essi seerga Latvija,tadi pagani smird pa gabalu.

 2. Eiropas āksti – bumbotāju sludinātāji steidzīgi jādeportē no Eiropas uz viņu dzimteni. Ja to nedara- paši sevi izaicina un saņem rezultātus. Tātad taisnīgi un pienācīgi par savu gļēvumu.

 3. Francija,tāpat kā Krievija,paši uzprasās uz LIELĀM nepatikšanām.Krievijai nevajadzētu iesaistīties šajā konfliktā.No tā Krievija būs tikai zaudētāja.Francijai nevajadzēja “piečakarēt”arābus.Muamars Kadafi Francijai aizdeva ĻOTI lielu naudas summu,kuru Francija negribēja atdot.Tādēļ Nikolā Sarkozī (Nicolas Sarkozy) izvēlējās citu ceļu; novākt Kadafi.Tas arī izdevās.

 4. Eiropa cenšoties glābt tos, kuriem paši arābi grib nogriezt galvas par terorismu, un tagad paši mirstam no šo slepkavu rokām. Laikam beidzot ir laks saprast, ka katram ir jādzīvo savā valstī un viņš ir pakļauts savas valsts likumiem.
  Rainis bija bēglis un bija liels buntotājs uz nemieriem, radīja naidu pret pastāvošo varu, aicināja to risināt vardarbīgā ceļā – ar ieročiem rokā. Kas tad bija 1905. un 1917. gada gada revulūcija? Patiesībā terora akti pret rūpniekiem, pret pastāvošo varu? Tas pats šobrīd – bailes, naids, kara piesaukšana – risināsim šos konfliktus ar ieročiem. ES, ASV dalīja ieročus Sīrijā, Lībijā un citās Arābu zemēs. Kad tur viss sagraut, viņi naida pārņemti dodas uz Eiropu.

  • “Kas tad bija 1905. gada revolūcija?” – 1905. gada revolūciju aizsāka sociāldemokrāti, bet tā izvērtās par visas tautas karu pret vācu muižniecību un krievu carismu. Nav dzirdēts, ka īpaši terora akti būtu bijuši pret rūpniekiem.
   Piektais gads radīja priekšnosacījumus Latvijas valsts dibināšanai 1918. gadā.
   Jo tālāk no 1905. gada, jo vairāk versiju parādās par 1905. gada revolūciju.

 5. Rainis arī bija bēglis!

 6. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Jā, spriežot pēc Francijas, sagrāva gan.

 7. Normunds Grostiņš Atbildēt

  Neviens imigrants Latvijā nav jāuzņem. Saeima jāatlaiž.

 8. baidos,ka tie ir tikai pumpuri !
  Kādi būs ziediņi un augļi – to tikai vēl redzēsim ! Dievs,sargi Latviju !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+