×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Eiropā tikai Ventspils un “VEF Rīga”

grozs

Lai gan sākotnēji vēlmi piedalīties Eiropas klubu turnīros pauda četras Latvijas komandas, beigu beigās ierindā palikuši tikai divi ierastie dalībnieki – Latvijas čempioni BK “Ventspils” un vicečempioni “VEF Rīga”.                 

Pagājušās nedēļas nogalē Eiropas basketbola līgu apvienība (ULEB) apstiprināja Eirolīgas un Eiropas kausa izcīņas dalībnieku sastāvu. Pēc ilgstošām pārrunām kontinenta otrajā spēcīgākajā turnīrā pēc piecu sezonu pārtraukuma spēlēs BK “Ventspils”. Pirmajā sacensību posmā 36 komandas tiks sadalītas sešās grupās, izlozes laikā ievērojot reģionālo principu. Ventspilī jau ķērušies pie sastāva papildināšanas, pie sevis aicinot aizvadītās sezonas Jēkabpils un Liepājas komandu līderus – attiecīgi amerikāni Troju Barnīsu un Arti Ati. ULEB vadība strikti norādījusi, ka komandai atļauts piedalīties vēl vienā turnīrā. Protams, ka tas būs LBL čempionāts. Miglā tīta pašlaik ir gan Baltijas līgas norise, gan ventspilnieku dalība tajā. “Kad kļuva zināms, ka apvienot dalību Eiropas kausā un Baltijas līgā nebūs iespējams, nolēmām, ka problēma jārisina no otra gala. Tā kā BBL izspēles sistēma vēl nav zināma, mēģināsim vienoties, ka šim turnīram pievienojamies kādā vēlākā stadijā,” teicis BK “Ventspils” valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics.

Eiropas kausa durvstarpē kāju mēģināja ielikt arī “VEF Rīga”, tomēr rīdzinieku iesniegums palika bez uzmanības. Līdz ar to spēkā paliek vefiņa pieteikums dalībai FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņā. Iespējams, rīdzinieku jaunajam sastāvam tas nav sliktākais variants. Par pretiniekiem un turnīra izspēles kārtību varēs spriest tikai pēc visu interesentu apzināšanas.

Liepājā par dalību Eiropas kausos prāto teju pēc katras sezonas un vairākkārt jau tikuši līdz pieteikuma rakstīšanai. Pagaidām bez nopietna seguma, ikreiz savu vēlmi pēc nedēļas vai divām neapstiprinot ar reāliem darbiem. Arī šovasar “Liepājas lauvas” pieteicās FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņai un viņnedēļ savu pieteikumu atsauca. Žēļ, jo Latvijas trešajā lielākajā pilsētā ir gan lieliska sporta bāze, gan Uvja Helmaņa vadībā veidota simpātiska komanda.

Dalībai FIBA Eiropas kausa izcīņā sievietēm pieteicās Latvijas čempiones “TTT Rīga”, taču apzinot kluba finansiālās iespējas un to vēlamos papildinājumus, no šādas iespējas atteicās. Sieviešu klubiem FIBA rīkotie turnīri pēdējās sezonās kļuvuši finansiāli grūti realizējami. Šovasar nonācis pat tiktāl, ka Eirolīgā nevar atrast minimāli nepieciešamās 16 komandas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+